Yoga Hosers (2016)

Alespoň ten "Spiritual Gangster" mě pobavil. "Yoga is ninety percent mental and the other half is physical."

Tombstone (1993)

Rest od dětství. "Say when."

Pozor, vizita! (1981)

"Dědek stál za hovno, ale na karty byl machr."

Spotlight (2015)

Co do režie, střihu, kamery a scénáře, formálně je tenhle film vypulírovaný a profesionální, jako dlouho žádný. A jde přímo k věci. Nicméně ve finále, jako 98-99% filmů stojí hlavně na tom, o čem je (scénář) a z hlediska filmu se nenoříme do filmu jako takového, ale do jakési polo-dokumentární rekonstrukce, podané formou filmu, jste přichycení tématem a formou, ale vše ostatní vyšumí. Nicméně je to trochu jinej šumák, než obvykle.

Superbad (2007)

31.05.2009 (***) | 31.1.2016 (****)

Matroš (2015)

"...the fuck you even talkin' bout, nigger? You hungry?" Devadesátkové (and I love 90's) nejen retro stylizací hlavní trojky, ale i feelingem, co se často u filmů nevidí. Nenuceně zábavné, svébytné, osobité, tak nějak to plyne samo, necítí to potřebu držet se zajetých narativních kolejí, ale současně to na vás nehraje žádný divadlo se snahou o něco novýho. Musím to respektovat. Definitivně největší a nejnečekanější překvapení roku '15, co téměř absolutně proletělo, mimo radar.

Playtime (1967)

Kamarád mi psal, když jsem se mu snažil Playtime (1967) přiblížit, že to co mu říkám, zní jako ztráta času. Ale je to přesně naopak, právě kvůli těmhle filmům se tomuhle všemu vůbec věnuju, abych narazil na ty jemné odchylky, rarity, mezníky a poučil se z nich, jak dělat věci jinak, jak přemýšlet jinak. Ambiciózní projekt.