Děti moje (2011)

Tento film ma definitívne utvrdil v tom, že George Clooney je pán herec a zaslúži si byť v mojej topke. Dakedy som ho vôbec nemusel, ale už vo viacerých filmoch bol hlavným charizmatickým ťahúňom. Deti moje sa po filme 50/50 pozerajú na vážnu trúchlivú tému podobne a to láskavo a s humorom. Silný príbeh, dobrí herci, pekné prostredie, emócie, nadhľad a moja spokojnosť.

Dům snů (2011)

Začína sa to celé veľmi dobre. Rodinná idylka je narušená tajomným pozorovateľom a cítiť jemné mrazenie, atmosféru z neznámeho. Scéna objavenia teenagerov v pivnici atmosféru rozbije a neskoršie smerovanie deja naberá úplne iný smer aký by divák čakal a možno si aj po dobrom úvode želal. Celú prekvapivú pointu a dokonca aj záver som odhadol už behom polhodiny (stačí len trochu pouvažovať). Ďalej to už teda prekvapivé vôbec nebolo, atmosféra sa vytratila, ale nemožno filmu uprieť, že aj tá iná cesta nebola natočená zle. Priemerný mysteriózny film s dobrými hercami, ktorý neurazil, ale hneď na druhý deň zapadne do zabudnutia.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989) odpad!

Neskutočný chaos!!! Neprehladné, zmatené, neatmosférické a maximálne nezvládnuté. Freddy hrá iba druhé husle a dokonca aj keď je na scéne, pôsobí neškodne. Nefunguje tu nič.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Tučniaky pôsobia síce milo, ale to len kým neotvoria zobáky a svoje rite. Uškriekané, príliš prehnané správanie tučniakov ale aj ludí, nevtipné, Jim Carrey otravný a príbeh plný klišé. Nepodarená rodinná zábava.

Bengálský tygr (2010)

Dom ako klietka s hladným tigrom a retardovaným chlapcom z ktorej sa nedá dostať kvoli zabedneniu pred hurikánom znie veľmi čudne, ale na horor sa to môže hodiť. Všadeprítomné hlúposti však dojem veľmi kazia - nemožnosť ničím rozsekať zabednené okná, tigrove zákerné zničenie mobilu, chlapcove bezúhonné pobehovanie a posedávanie pred tigrom a mnohé iné. Námet je rozhodne zaujímavý, ale veľmi mi vadí a nedokážem sa povzniesť nad hlúposťou celého filmu.

Wolf Creek (2005)

Rozhodne by som prvých veľmi nudných 50 minút drasticky prestrihal. Potom už nastane to pravé brutálne peklo. Atmosféra je prekvapivo dobrá aj vďaka nekonečnej Austrálskej pustatine, reálnemu masakru zvráteného psychopata a rozhodnutiam postáv.

Země kůlů (2010)

Nejnebezpečnější věcí je zůstat naživu...... Solídne odvedená práca na všetkých miestach. Atmosféra funguje a dokonca miestami je veľmi hustá, herci kvalitní, hudba príjemná, gore a masky upírov na úrovni, len dejovo by to mohlo byť lepšie. Nechápem, prečo sa stále niečo v hororoch musí posrať a vyznieť veľmi hlúpo. V tomto prípade je to hlavne fanatické náboženstvo bratstva a jeho zmutovaný upír a to som to už pomaly videl na krásne 4*. Relatívne som však spokojný.

Apollo 18 (2011)

Je důvod, proč jsme Měsíc už nikdy víc nenavštívili...... Nízkorozpočtový horor odohrávajúci sa na mesiaci? Nebol by to úplne márny nápad tvorcov, keby toho ukázali viac a použili normálnu kameru. Takto sa dá pravým hororom nazvať len práca kameramanov. Je to síce autentické, ale jednoducho nič nevidno. Neprehľadná nuda.

Warrior (2011)

Tento chlap opouští klec jako kdyby opouštěl místo činu...... Kvalitná športová dráma, pri ktorej je ťažké vybrať si len jedného obľúbenca z dvoch bratov (Tom Hardy to však vďaka svojej nekompromisnosti určite u viacerých divákov vyhrá). Chválim dobre nasnímané bojové scény, no ospevovaný dojímavý záver ma vôbec nedostal. Oproti tejto klišoidnej rozprávke ma Wrestler a aj minuloročný Fighter bavili o úroveň viac.

Twister (1996)

dr. Melissa Reevesová: Musím končit, July. Lítají tu krávy!..... Rozhodne jeden z najkvalitnejších a najinteligentnejších katastrofických filmov. Na svoj rok vzniku priniesol skvelé špeciálne efekty a veľmi zaujímavý a nápaditý pohľad na ničivú silu tornád.