Svět podle Prota (2001)

Rozumne vystavaný príbeh, ktorý je založený viacmenej len na dialógoch. Tajomno, neistota, zvedavosť a vlastná divákova interpretácia záveru (chcete, či nechcete uveriť?). Pútavé dielo z veľkej časti aj vďaka fenomenálnemu Kevinovi.

Smrtihlav (1998)

Najlepší film Alexa Proyasa. Inteligentné sci-fi s premyslenou zápletkou, dobre (hlavne funkčne) vybudovanými pravidlami, temnou atmosférou, premakaným vizuálom a hudbou. Mám to rád.

Svítání (2009)

Pôvodné ,,až Matrixovské,, nastolenie upírskeho sveta a jeho pravidiel veľmi zaujímavé. Prvotné milé prekvapenie však opadlo v priebehu pár minút a už som sa potom viezol len na vlastnej vlne pohŕdania, nudy a znechutenosti. Celé sa to jednoducho nejako zvrtlo. Scenár sa stal ťažkopádnym (ako keby tvorcovia nevedeli čo s tým a už to chceli len celé nejako dokopať do konca) a nezaujímavým (akcia natočená zle, rozhovory fádne a atmosféra žiadna). Každou pribúdajúcou minútou ma to bavilo menej a ku koncu sa to už takmer nedalo vydržať.

Triangle (2009)

Aj napriek dopredu (od polovice) jasnému a neprekvapivému záveru, miernej prekombinovanosti deja a občas drhnúcim súvislostiam to na mňa fungovalo. Za 15 minút sa film rozbehne, vizuál je aj na ten malý rozpočet slušný, nápad dobrý a atmosféra dostačujúca. Celkom inteligentné a ja som bol celkom spokojný.

Storm Warning (2007)

Musím uznať, že ku koncu sa to rozbehne velmi pekne. Gore začne byť šťavnaté a nápadité. To bola moja šálka kávy a dal by som za to aj 3*. Lenže dovtedy je to len ukecaná nudná šikana bez atmosféry.

Saw: Hra o přežití (2004)

Určitá premyslenosť celého filmu sa nedá poprieť, ale obsahuje na môj vkus až príliš WTF momentov, ktoré ma jednoducho vyrušovali, srali a kazili zážitok. Nenadchlo, nešokovalo...nebavilo.

Andělé a démoni (2009)

Pravdepodobne lepšie ako predchodca. Predovšetkým je to poriadne dynamické (čomu dosť napomáha aj výborná hudba) a tak sa divák veľmi nemá čas nudiť. Stále sa pobehuje, tempo je naozaj vražedné a tie dve hodiny ubehnú rýchlo.

50/50 (2011)

Neočakávane som bol filmom odrovnaný! Veľmi vážna téma a aj napriek tomu najpohodovejší film roka 2011. Komediálny nátresk a neskutočná emotívna sila. Smial som sa a hneď na to plakal. Ten film má sympatické postavy, silný príbeh a srdce. Dojalo ma to. Rozhodne do TOP3 za rok 2011.

Američan (2010)

Nefalšovaný art. Z jednej strany atmosférický a podmanivo hypnotický film s parádnou témou. Z tej druhej strany sa však filmu dá vyčítať až prílišná pomalosť, prispatosť a celková nenápadnosť. Sleduje sa to však príjemne a George Clooney sa stále lepší (asi už musím prekopať moju topku hercov).

Zdrojový kód (2011)

Stačí len dobrý nápad a hneď sa môže stať z malého nenápadného filmu ten veľký. Tu nápad je, spracovanie na úrovni, dokonca dojde aj na emócie. Nemôžem však vstrebať zavedené pravidlá. Nespočet možností hlavného hrdinu ako zabrániť katastrofe postráda akékoľvek napätie. Film má dokonca dva konce. Ten prvý, založený na jednom zábere je dojemný a za ten dávam 4*, ale za ten druhý koniec dávam len 3*.