Světla páteční noci (2006) (seriál)

Nemám rada futbal (ktorýkoľvek:-) a obzvlášť mi lezie na nervy kult, ktorý Američania okolo športu robia - obzvlášť na strednej škole. FNL je však aj o inom ako o futbale a pozerá sa naň aj kritickým pohľadom. Páči sa mi, ako seriál verne vykresľuje atmosféru texaského malého mesta. Zo začiatku mi trochu vadila tá kamera ala dokumentárny film, ale keď som si na ňu zvykla, uvedomila som si aká geniálna záležitosť tento seriál je. Najväčšou prednosťou jeho sú neskutočne silné príbehy jednotlivých postáv a ich parádne obsadenie. FNL by sa dokonca dal nazvať dôkladnou štúdiou ľudskej povahy. Dobrí ľudia prekonávajú ťažké situácie, pomáhajú si, klopýtajú a zápasia so životom, slabšie povahy zlyhávajú, no každopádne, ten boj je fascinujúci.

Grimm (2011) (seriál)

Grimm je niečo medzi Buffy, Charmed a Supernatural, ale hneď od začiatku je vidieť, že má lepších scenáristov ako spomínané seriály. Má to potrebné procedurálne prvky, ktoré seriálu bránia v tom, aby sa stal telenovelou, ale zároveň má obdivuhodné zameranie na jednotlivé postavy a ich povahu a pozadie. Dlhodobá línia vyzerá veľmi zaujímavo a už sa neviem dočkať druhej série.

Gulliverovy cesty (2010)

Som veľmi príjemne prekvapená. Napriek tomu, že to bola strašná haluz, totálne zmenená kniha, záver bol úplné klišé a mala som cukor až za ušami, pri týchto Guliverových cestách som sa neskutočne dobre nasmiala.

Dorian Gray (2009)

Ako film sám o sebe bol tento Dorian Gray dobre urobený, ale ako spracovanie knihy sa mi až tak nepáčil. Dejové detaily, ktoré boli zmenené pre lepší vizuálny a dynamický dojem, mi nevadili. Čo však už bolo príliš, je, že zmenili motivácie a povahy postáv, na ktorých je celý príbeh založený.

Slečna nebezpečná (2012)

Som veľký fanúšik knižnej série, čiže mnohé veci (ako budovanie charakterov postáv) neboli pre mňa potrebné. Skôr som hodnotila ako hodnoverne knižku filmári spracovali a nemôžem inak, ako uznať že sa mi výsledok páčil. Nevyzerá to síce, že by sa chystali robiť pokračovanie, ale ja by som sa určite potešila.

Náš vůdce (2008)

Parádna záležitosť. Spoločnosť vo fľaške a spoločenský experiment, ktorý osvetľuje niektoré veci, čo sa stali v minulosti a zároveň varuje, že sloboda je proces a treba za ňu neustále bojovať.

Mission: Impossible III (2006)

Trojka je asi o trochu lepšia ako dvojka, ale aj tak je nejaká divná. Vôbec napríklad nezvládli motivácie postáv. Celé to bolo také rozhádzané a obzvlášť časovo film strašne skákal, takže som sa neorientovala. Ak však od akčného filmu čakám iba prestrelky, naháňačky a výbuchy, tak MI3 bola OK.

Mission: Impossible II (2000)

Už to nie je tá špiónština z Jednotky, skôr taká oldschoolová prvoplánová akčná haluz s kváziumeleckými woo-ovskými parádičkami.

Velké naděje (1998)

Klasický príbeh zasadený do moderného prostredia. Trochu stratil náladu a myšlienky originálu, ale príbeh sa tým stal priamočiarejší a celkovo bol dosť pozerateľný.