• Western

Výkřik (1957)

Konečně Antonioniův film, kterému můžu dát čtyřku. Na jeho filmy jsem se těšil, ale tak nějak mě zklamaly. Režisér očividně dával přednost formě před obsahem a zapomněl na to hlavní - na diváka. Jeho filmy jsou plné lidského utrpení a strádání a přitom nedokážou vyvolat sebemenší lidský pocit. Jsou chladné a nezúčastněné. Pro mě dost vážný handicap. V rámci žánru za 4.

Cole Younger, Gunfighter (1958)

Tak dva na jednoho? Že vám není hanba! Klasické béčko s dost pitomým příběhem. Na závěrečnou scénu u soudu by byla pyšná každá jihoamerická telenovela. V rámci žánru za 2,5.

Fort Vengeance (1953)

Ani jsem nevěděl, jaký měli američtí indiáni špatný vliv na své kanadské příbuzné. V rámci žánru za 3.

Za jasného dne uvidíš navždy (1970)

Muzikál bez jediného hitu, to je asi problém, co? Písně jsou sice střiženy podle toho správného střihu, ale do hlavy si nevtlouknete ani jedinou skladbu, i kdyby to mělo být sbíječkou. I dějově si vím představit košatější příběh, bez některých zbytečných odboček. Koneckonců, samotný muzikál patří mezi ty méně známe (a u nás snad neznámé). Zato Barbra je herecky a pěvecky přesvědčivá a bez ní by film nedopadl tak, jak dopadl. V rámci žánru za 4.

Cave of Outlaws (1951)

Nemá to hlavu ani patu, ale celkem dobře se na to dívá. Takto nějak by vypadala krimoška od Edgara Wallace, kdyby ji zasadil na Divoký západ. V rámci žánru za 3.

Boj o čas (1956)

To nám zase někdo pěkně poválel logiku po zemi a znásilnil. Hned několikrát. V rámci žánru za 2,5.

The Spoilers (1955)

Ubohý Blackie - postava jak ze Šejkspíra. V rámci žánru za 3.

Dotek (1971)

Nedotklo se mě to. Pro mě jeden z nejslabších Bergmanů. V rámci žánru za 3.

Zrzka z Wyomingu (1953)

Dobře napsaná hlavní ženská postava. Ve westernu netradiční, energická šťabajzna, která uměla postavit všechny chlapi do latě. V rámci žánru za 3.

Údolí panenek (1967)

Jak si (asi) Hollywood představuje drsnou kritiku showbyznysu. Zřejmě jako slátanina od Rosamunde Pilcherové a jejích těžce pracujících souputnic. V rámci žánru za 2,5.