• Western

Útěk (1972)

Proč je dobré vykrást banku a na útěku postřílet pár lidí... no nevím, nevím. Konec mě sklamal, vůbec se k filmu nehodí. V rámci žánru za 4.

Tomahawk (1951)

Řemeslně natočený snímek s jinak dost tupým příběhem. V rámci žánru za 3.

Kto si bez viny (1963)

Skvěle napsaný, antickým dramatem načichlý tragický příběh s výbornou Krškovou kamerou. Bez rozdílu žánrů za 4,5.

Ať žije život (1984)

Rozum byl nadšený, ale srdíčko se neozvalo, takže... V rámci žánru za 3,5.

Gigant (1956)

Zklamání. To dnešní telenovely mají lepší scénář, než tenhle klišoidně a bez fantazie napsaný spektákl. Jo, "problémy" bohatých, to bych chtěl mít. Jediná - závěrečná scéna na slavnosti měla jakž takž nějakou hloubku, jinak ploché jak pastviny v Texasu. Hodnocení jen za herce. V rámci žánru za 3.

Knights of the Round Table (1953)

Poněvadž Ivanhoe (1952) dostal ode mě 3***, a to je o mnoho lépe natočený film, než tenhle, musím s hodnocením dolů. Asi jsem na tyhle pohádky už starý. V rámci žánru za 2,5.

Případ pro obhájce (1964)

Hlavní hvězdou tohoto snímku je nepochybně skvělý scénář a výborné dialogy Tibora Vichty. Klobouk dolů! Film není detektivka, jak si to někteří tady pletou, protože nejde o zločin, ale o to, co se děje v pozadí. A z toho pěkně mrazí. Už jen proto, že s podobným fungováním soudů a prokuratury se potkáváme i v současnosti. Žel. Bez rozdílu žánrů za 4,5.