Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

plakát

Sbohem, pane Chips (1939)

Krásně archaicky natočený snímek podle klasického románu Jamese Hiltona. Nutno říci, že románu dosti zidealizovaného, jelikož britské školství se více než na školy podobalo na nápravní zařízení. Tematiky se dotkla již Charlotte Brontëová ve svém románu Jana Eyrová (1847), a udělala tak mnohem realističtěji. O filmu Kdyby... (1968) ani nemluvě. Výborný výkon Roberta Donata. V rámci žánru za 4.

Doktor Živago (1965)

Už je to hodně dávno, co jsem četl román, tudíž si ho moc nepamatuji, ale vím, že kniha mě zklamala. Ne svou profesionalitou, nebo tématem, ale stylem, jakým byla napsaná. Zdálo se mi, že se autor příliš zaměřuje na nepodstatné věci a ty podstatné, důležité, které by čtenáře zajímali, jednoduše přeskakuje a opomíjí. A tento pocit jsem měl během celého románu. Navíc, autor trpí nešvarem, známým i u Tolstého: závěr románu natahuje - prostě neví, kdy má přestat. Filmu se moc nedá co vytknout, řemeslně je to dobře natočené, i když pocit nadšení se nedostaví. V rámci žánru za 4.

Gun for a Coward (1957)

Dobře vystavěné psychologické drama, které bych od Universalu z té doby vůbec nečekal. Na "vině" je dobře napsaný scénář a slušné herecké obsazení. Westernové prostředí tady dělá jen křoví. Vhodné i pro ty, kteří western nemusí. V rámci žánru za 3.

Johnny Yuma (1966)

Po delší šňůře špatných až otřesných béčkových špageťáků opět jeden (ač sám je béčkem), na který se dalo koukat. Slušný scénář (ne zcela typický, ale hlavně ne hloupý), slušní herci (i když neznámí - až na Damona: Rosalba Neri v určitých záběrech dost připomíná Sophiu Loren), slušná, profesionální režie a slušné exteriéry (v kamenolomu se netočilo). Co víc od béčka chtít? V rámci žánru za 3.

plakát

Rider on a Dead Horse (1962)

Hra na kočku a myš pro čtyři herce a jednu tlupu Apačů, to je snímek nezávislé produkce, který je tak trochu jiný, s trochu jiným motivem (láska k Číňance), a dostatečně krátký. Pokud nebudete moc šťourat do logiky příběhu, možná vás i pobaví. Hlavní roli hraje John Vivyan, který byl seriálovým hercem. V rámci žánru za 3.

plakát

Hell on Frisco Bay (1955)

Béčko, z kterého se vyklubalo, žel, opravdové béčko. Jedině Robinson podal áčkový výkon (jako vždy). V rámci žánru za 3.

Caligula (1979)

Je vidět, že britští herci vůbec nevěděli, do čeho vlezli. Stačilo vyměnit amerického producenta, italského producenta, režiséra a několik herců, přidat originální hudbu a překopat scénář, a mohl z toho být celkem dobrý film. Jak málo někdy stačí k dokonalosti. V rámci žánru za 3.

Starblack (1966)

Šedesátá léta v Itálii musela být rájem pro scénáristy a režiséry westernů. Mohl jste napsat ten nejblbější příběh a producenti vám ho rvali z rukou. To je příběh stovky špagetáků, i tohohle. Prostoduchý příběh, průhledný jako vosk, a k tomu mladičký Woods, který se tady producíruje jako Zorro po italských pastvinách. Co jsem se dozvěděl... když se po dvou letech dozvíte o smrti příbuzného, např. otce, co uděláte? Přece navštívíte jeho hrob, a když už tam jste, tak proč ten hrob nepřekopat, co když něco najdete... a takových hloupostí je tam více. Zdá se, že packal Fidani má v režisérovi Grimaldimu zdatného konkurenta. V rámci žánru za 1,5.

Žena a tatrman (1935)

Dietrichová opět ve své jediné roli, kterou jakž takž ovládala, a kterou hrála celý život - v roli štětky. Příběh je na úrovni telenovely (a špatně napsané), sledovat španělské reálie (samozřejmě v studiu) v hollywoodské produkci chce určitou dávku masochizmu.V rámci žánru za 2,5.

plakát

Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne (2020) (TV film)

Biografie je spíše takovým pokračováním seriálu Osbournovi, takže více než o hudbě se dozvíte všechny ty profláknuté špatnosti, co Ozzy za život napáchal a zažil, vše dokonale podbarvené vhodným hudebním doprovodem, abyste věděli, co si máte myslet, rozhovory s celebritami, co nemají co říct (Ice-T) atd... typická americká (bulvární) produkce. Ale kdo ho má rád, bude potěšen, i když nic nového se nedozvíte. V rámci žánru za 3,5.