Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

plakát

Battle of Rogue River (1954)

Vcelku slušné provedení jinak 100krát obehraného příběhu. Nejvíc mě zaujali "stromoví" indiáni, takovou "úrodu" jsem ve westernu ještě neviděl. V rámci žánru za 3.

Správní chlapi (1955)

Klasický syžet: jedna žena mezi dvěma muži, jen jakoby náhodou ve westernovém hávu. Zatleskat můžeme scénáři, který není ani objevný, ani umělecký, ale zato je chytrý, dobře napsaný (svým pojetím spíše spadající do 30, 40 let), a jen tak - jakoby mimochodem - zábavný. Což není vždy znakem kvality, ale v tomto případě na tom nesejde. V rámci žánru (za western ho nepovažuji) za 4.

Rebel bez příčiny (1955)

Hollywoodský marketing ve své plné kráse. O kvalitách filmu se už tak moc nemluví. Nač - Dean je mrtev a to přece stačí. V rámci žánru za 3.

Hellgate (1952)

S westernem má film společného jen dobu a prostředí, jinak jde o typické vězeňské drama s charakteristickými atributy a charismatickým Haydenem. V rámci žánru za 3.

A Man Alone (1955)

Kdyby lidé ještě předtím, než začnou po sobě střílet, hodili spolu řeč a vysvětlili si situaci, drtivou většinu westernů by nešlo natočit. To je problém i našeho hrdiny tohoto snímku, jakéhosi hybridu psychologického dramatu a naivně-romantického motivu, vypůjčeného z červené knihovny. Jo, a kolik filmů končí slovy: "Jdeme domů". Až tak málo jich asi nebude. V rámci žánru za 3.

plakát

Policejní kolt vzor 357 (1976)

Zajímavý námět, první půlka dobrá, pak se začne valit jedna podivnost za druhou, až se dočkáme pitoreskního konce. Nevěrohodné, nelogické, to když se film dělá na efekt. A ty náhody, a že jich tady bylo požehnaně. Režisérovi se očividně rozpadl film hned na několik částí. Nemám rád, když autor námětu - scénáře nebere své diváky vážně. V rámci žánru za 3.

plakát

Arrivano Django e Sartana... è la fine (1970)

Demofilo, Demofilo... ty packale! Pořádný scénář neumíš napsat, režírovat taky neumíš, peníze na to nemáš (točí se zásadně v nejbližším kamenolomu od Říma), děláš jen hanbu špagetám. Doufám, že za těch 10 let, cos napáchal škody, aspoň jsi na tom zarobil. Pokud jsi tím uživil rodinu a dětem zaplatil školné, tak ti odpouštím. V rámci žánru za 1,5.

Bez slitování (1977)

Na to, že scénář napsal Schrader, jde o pěkně hloupé béčko, bez logiky, zato se značně nadupaným patriotizmem (to v době, kdy Vietnamci okupovali Ameriku), ale s pomocí Boha a prezidenta to zvládli. V rámci žánru za 2,5.

New Frontier (1939)

Zápletka je sice bizarní (postřílet se kvůli přehradě můžou snad jen Američané), ale jinak... 30. léta, Republic Pictures a John Wayne - není co více dodat. V rámci žánru za 2,5.

Moře, náš osud (1942)

Žádná sláva to není. Ani pro režiséra ani pro scenáristu. Suché jako suchar. No jo, Briti. V rámci žánru za 2,5.