• Western

Přiznání jedné dívky (1953)

Neuvěřitelná dobrodružství jedné splašené blondýnky... Co si budeme namlouvat, Haas v jeho americkém období ustrnul v 30. letech nejen režisérsky, ale i scenáristicky. Jeho československé filmy měly šmrnc, jeho americké produkce jakoby byly výplodem senilního dědka, což dokazuje tento jeho nejhorší film, co jsem zatím viděl. Tady patriotizmus není na místě. V rámci žánru za 2.

Divoch (1953)

Mnoho povyku pro nic. V rámci žánru za 3.

Dernier atout (1942)

Zcela průměrná záležitost s nevýraznými herci (potěší jen starý pardál Noël Roquevert) a nezajímavou režií. Film-noir se nekoná, i díky absenci atmosféry. Čekal jsem víc. V rámci žánru za 3.

¡Mátalo! (1970)

Western jako hipisácký úlet. Proč ne. Záleží na vás, jak se s tím vyrovnáte. Mě zaujala skvělá rocková hudba. Nenadchlo, ale ani neurazilo. V rámci žánru za 2.

Líbej mě až k smrti (1955)

Další zklamání... Nevýrazní a nudní herci, absence atmosféry, standardní režie a kamera (!) u film-noir nevěští nic dobrého. Navíc stokrát provařený námět, končící pitomou pointou jako u béčkového sci-fi (i když v '55 tenhle námět "frčel"). Takhle si kvalitní noirko se 76 % nepředstavuji. V rámci žánru za 3.

Havaj (1966)

Křesťanská láska v praxi aneb naučíme vás milovat Boha, i kdybychom měli jít přes mrtvoly. V rámci žánru za 3.

Tom a Jerry (2021)

Totální fiasko po všech stránkách. Spojit Toma a Jerryho s rapem může jen kulturní barbar. A samozřejmě Hollywood. V rámci žánru za 1,5.

Jezdci osudu (1933)

Stále stejný příběh: objeví se John Wayne, nikdo neví, kdo je a odkud přišel, vyřeší problémy, aby se na konci místní občané překvapivě dozvěděli, že přišel z... však víte odkud. A jak to víme? Protože jde o stále stejný příběh. V rámci žánru za 2.

Monte Walsh (1970)

Pohodový film, s inteligentně napsaným scénářem (kniha se nezapře), a pěknou hudbou Johna Barryho. I když skalní fanoušci westernu budou mít poněkud jiný názor. V rámci žánru za 3,5.