• Western

Vražedné pouzdro na housle (1965)

Příšerné téměř po všech stránkách, na tohle se už nedá nahlížet ani jako na parodii. Ještě si začnu myslet, že wallaceovky jsou majstrštyk. V rámci žánru za 1,5.

Bratři Karamazovi (1958)

Na to, že jde o americkou verzi románu, jehož nelze zfilmovat na úrovni předlohy (o tom jsem přesvědčen), film není vůbec špatný. Akorát Brooks si měl nafackovat za ten hollywoodsky konec: to se prostě nedělá. V rámci žánru za 3,5.

Dobře placená procházka (1966) (TV film)

Nevím, zdali zpívané dialogy byl dobrý nápad. Jednak jejich rýmová absence trhala uši a jednak zcela zazdil samotné písničky, což se mi jeví jako vážnější problém. V rámci žánru za 3.

Miluj mě něžně (1956)

Chudák Elvis, ve filmu působí jako pěst na oko, ale když filmová společnost na něm vydělala majlant, asi je to v pořádku. Nebo ne? V rámci žánru za (slabé) 3.

Vůdce karavany (1950)

Je srandovní sledovat dlouhou cestu konvoje, který neustále projíždí kolem stejného kopce. Nudná moralita. V rámci žánru za 2.

Farmářova dcera (1947)

Film může směle soupeřit s filmem Pan Smith přichází (1939) o nejnaivnější politickou pohádku. Pohádky mám rád, politiku ne. V rámci žánru za 3.

Barry Lyndon (1975)

Film, který vznikl z jediného důvodu: abychom dostali nádherné náměty na pohlednice. Nemaloval jste obrazy, ale točil film - není to trochu málo, Mistře? V rámci žánru za 3,5.

Tulák z širých plání (1973)

Na papíře to možná vypadalo dobře, ale ve filmu působí chování postav naivně a nelogicky. Těžko příběhu uvěřit. Ale když to pan scénárista tak chtěl... V rámci žánru za 3.

Otčím (1981)

Podle obsahu jsem čekal srdcervoucí příběh a pořádně tragický konec (aspoň dvojitou sebevraždu), nedostal jsem nic jen dvě hodiny útrpné nudy s Patrickem Deawaerem, který byl na roli příliš mlád. To vztah Woodyho Allena se Soon-Yi byl vzrušujícejší. Tohle že napsal a natočil Blier? Ale jděte, na to vám neskočím. V rámci žánru za 2,5.

Vreckári (1967)

O scénáři byste těžko řekli, že je tuctový. Zábavná absurditka, takové já rád - nic pro bubáky. Někde jsem četl: "Víte, že když film nepochopíte, problém nemusí být striktně ve filmu?" V rámci žánru za 3,5.