• Western

Draculovy nevěsty (1960)

Už to není také tajemné jako předešlé filmy. Hodně se začíná opakovat. V rámci žánru za 2,5.

Loupežník (1931)

Film, který prověří vaši představivost. Šílené prostřihy. Zajímavá práce rukou Marie Hübnerové. V rámci žánru za 2.

The Black Knight (1954)

Typický produkt padesátých let. Hóóódně naivní. Ale koukatelné to je. Co jsem se dozvěděl... Když si Alan Ladd nasadí helmu a usměje se, vypadá jako Barbara Stanwycková. V rámci žánru za 2,5.

Bezejmenná kulka (1959)

Nadstandardní bečko zásluhou výborného scénáře. Škoda, že ho tvůrci vyplýtvali na western. I když uhodnout ''oběť'' zabijáka, není tak těžké, napětí neustále roste. V rámci žánru za 4.

Maxinožka (2017)

Kdo by nechtěl mít za taťku Yetiho. V rámci žánru 3,5. (animace nehodnocena).

Black Spurs (1965)

Hezoun Rory Calhoun hraje zlého hocha. Pracoval na farmě, snil o své vlastní, chtěl se oženit se svou dívkou. Pro peníze se stal lovcem odměn. Po osmi měsících se vrací a svou dívku už doma nenalézá. Dává se na cestu, z které není návratu... Klasický, průměrný = dobrý, předvídatelný snímek. V rámci žánru za 3.

Amico, stammi lontano almeno un palmo (1972)

Příjemné překvapení. Velmi slušné. Vtipné i dojemné, a přitom vůbec ne trapné. Skvělá režie. Je vidět, že režisér přesně věděl, jak to natočit. Gemmovi role doslova sedla. Hned podá lepší výkon, když se nebere příliš vážně. V rámci žánru za 4.

Klapzubova XI. (1938)

Nemastný, neslaný. V rámci žánru za 2,5.

Slovo policajta (1985)

Snad nejslabší Delon, co jsem viděl. Příběh mě nudil, asi proto, že slabý scénář by předvídatelný a hlavně dost pitomý. V rámci žánru za 2,5.