• Western

A Lawless Street (1955)

Řemeslně natočené béčko, dobře dívatelné, akorát ze špatně napsaným scénářem. V rámci žánru za 2,5.

Dawn at Socorro (1954)

Western sešitý podle klasického střihu. Jediným překvapením je, když hrdina hraje na klavíry Beethovenovu "Měsíční sonátu". V rámci žánru za 3.

Black Bart (1948)

Další, z nekonečné řady filmů o Amerických národních hrdinech. Nic originální. V rámci žánru za 3.

Útok lehké kavalerie (1936)

Na začátku filmu je věnování obětem bitvy. Dneska zní hodně cynicky. Typický hollywoodsky produkt. Vojna v cukrlátkovém balení. To jest, klam, klam a klam. Královna Viktorie by z filmu měla radost. Jestli si chcete film vychutnat, jedna rada - nemyslet, nemyslet, nemyslet. Co jsem se dozvěděl... Majetek je devet desetin zákona. ... I tak se to dá říct. V rámci žánru (dobrodružné sci-fi) za 3.

Nenávist (1959)

Už dlouho jsem neviděl film, který tak pěkně odsejpá, jako tenhle. Poctivá řemeslná poezie. V rámci žánru za 4.

Jana (1935)

V rámci žánru za 2,5.

Streets of Laredo (1949)

I když film pracuje s otřepanými klišé, je velmi slušně natočen a má to šťávu. Konec je pro mě víc než "šokující". V rámci žánru za 3,5.

Bratři Karamazovi (1969)

Nejlepší detektivní román, co jsem četl. Snažili se, seč jim sily stačili, no Dostojevského, tím víc Karamazovi, nelze podle mě úplně převést do řeči filmové. Postavy mě nechali chladným. Film je to dobrý, no Dostojevský v tom není. V rámci žánru za 4.

V sedle za úsvitu (1935)

Záhada puntíkového šátečku... Tyto ranní Waynovi snímky jsou tak krásně infantilní. Pobaví. V rámci žánru za 2.

Pistolero segnato da Dio, Il (1968)

Neoficiální obsah: Gary Maquire (Anthony Steffen) jezdí s cirkusem. Jako Hurikán Západu je zlatým hřebem programu, coby nejrychlejší pistolník široko daleko. V odvetné akci je zabito 5 banditů, kteří terorizovali městečko. Akce je připsaná Garymu a ten je oslavován jako hrdina. No Gary má tajemství. Tajemství tak tajemné a tak děsivé, že... No, raději to nenapíšu. Ale! Chcete se dozvědět to jeho tajemství? Chcete vědět, jestli se postaví ďábelskému Royovi jako chlap? Získá přízeň něžné Maggie? Projdou proradnému Colemanovi opět jeho intriky, nebo ho konečně někdo zastaví? Přežije šerif tenhle film nebo ne? Umějí lépe střílet bandité nebo cirkusáci? Bude dětský hrdina opět tak otravný, jako vždy, nebo hraje na Oscara? To vše se dozvíte v tomhle barevném širokoúhlém filmu, s nervy drásajícím koncem. V anglicko-italském znění, pro jazyky neznalé jsou k dispozici cz titulky. To vše už odteď ve vašem domácím kině. Konec obsahu. V rámci žánru (western + cirkus) za 3.