Karate Kid 2 (1986)

Na dvojke je prekvapujuce, ze sa prilis nesnazi kopirovat jednotku a ze sa odohrava na Okinawe, kedze väcsi priestor dostala postava pana Miyagiho. Daniel-san mi tu pripadal naviac a vlastne bol aj uplne zbytocny. Stvala ma neucast Elizabeth Shue. Celkovo by som ani nepovedal, ze to je slabsi film ako jednotka, len ma ta japonska zapletka vlastne ani prilis nezaujimala. Zase to bolo jedno obohrate klise za druhym. Vsetci japonci sa samozrejme medzi sebou v japonsku rozpravaju anglicky. 4/10.

Karate Kid (1984)

Aj ked som videl tuto seriu v spravnom veku a v dobe, ked bola u nas v kurze, tak ma nikdy nenadchla. Napriek tomu, ze zapletka je roztomile naivna, osemdesiatkovu atmosferu mam rad, Miyagi je zabavny, Elisabeth Shue neskutocne nadherna, tak ma to nejak nebavi. Ralph Macchio mi nie je sympaticky a ani nie je dobry herec. Cela ta jeho romanticka linia ma vôbec nebavila. Zapletka s tyranom Johnnym musela byt otrepana uz v dobe vzniku filmu. Jedine co aj po rokoch funguje su treningove sceny s Miyagim pri ktorych nezabudne ani na svoje mudra. Bitky nie su zle, ale ani nic co by ma ohurilo. Prinajlepsom je to priemerny film. Po dlhych rokoch som si ho pustil len kvôli nadchadzajucej serii Cobra Kai a pravdepodobne si to uz viackrat nepustim. 5/10.

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Este hlupejsie ako Equilibrium ale bez jeho spickovych akcnych scen. Vsetky tie pokusy o filozofovanie vyznievali neskutocne trapne. Postavy su tiez uplne mimo. Vykreslenie fikcneho sveta vôbec nefunguje a film postrada akukolvek atmosferu. Nenapada ma vlastne za co davam aspon tu jednu hviezdicku. Snad za tie myslienky, ktore aj ked su podane v mizernom filme, tak stale stoja za zamyslenie.

Smrtonosná zbraň - Ještě jeden den (2018) (epizoda)

Koniec serie a svojim spôsobom aj serialu je rozpacity. Definitivny zaver pôsobi tak nasilne, ze ma ani nedojal. Medzi Crawfordom a Wayansom to zacalo haprovat tak ocividne, ze uz ani poriadne nefungovala chemia medzi Rigssom a Murtaughom. Crawford pôsobil cely diel strasne rozpacite. Evidentne nebol nadseny z nasilneho odchodu zo serialu. Ale ako narychlo spichnuty zaver to je stale lepsie jak keby serial ostal neukonceny ako je neraz vykom aj u uspesnejsich serialov, takze tie dve serie stali za to a snad tretia seria, ktora pre mna bude uz len spin-offom tohto serialu bude stat za to 7/10.

Smrtonosná zbraň - Rodinný pouta (2018) (epizoda)

Na tejto epizode ma stvalo, ze Murtaugh a Riggs mali malo spolocnych scen. Bez ich vzajomnej chemie je serial polovicny, co vo mne vzbudzuje velke obavy ohladom dalsich dielov bez Riggsa. Dalsim minusom bol Leo Getz, ktoreho uz regulerne neznasam. Ale vsetko to vynahradila obrovska porcia spickovej akcie. Tato epizoda je velkolepejsia jak napriklad vsetky Seagalovky za poslednych 10 rokov dokopy. 6/10.

Blindsided (2016)

13 minutova verzia: Jeden slepuch nakope prdel trom zloduchom. Nie je to taka pecka ako Rope a Dope. Je tu len jedna bitka skôr priemernej kvality. Humornych scen je sice tak akurat, ale mohli byt vtipnejsie. 13 minut je tak na hrane toho, aby to nezacalo nudit. 6/10. 46 minutova verzia: Jacobus prekvapivo prilis nepridal humorne sceny a ani bitky, ale sustredil sa na dej a to s jeho slabym hereckym prejavom nefunguje. Nepomahaju mu ani neherci v ostatnych ulohach. Takze uplne staci ak si pozriete pôvodnu kratsiu verziu. 4/10.

Anon (2018)

Je to taky nizkorozpoctovy Minority Report skombinovany s 451° Fahrenheita. Klasicky priklad filmu s genialnym napadom, ale uz slabsim zapracovanim do poriadnej zapletky. Jak keby sa Niccol nevedel rozhodnut, co presne chce povedat a tak nacrtne kopu zaujimavych otazok, ale nema dostatok casu, aby ich poriadne rozviedol. Nakoniec aj tu hlavnu myslienku musel niekolkokrat zopakovat, aby divak pochopil, ze tu islo prave o nu. Na jednej strane sa mi pacil napad so stratou sukromia a neustalym sledovanim cez oci samotneho cloveka (Google Glass povysene o level vyssie), ale uz mi k teme filmu prilis nesedelo to, ze sa aj mazali spomienky alebo navodzovali halucinacie. To bolo uz prilis prehnane a aj teoreticky to celkom haprovalo. Ja to ale celkom zaujimavo nacrtnuty svet, ktoreho fungovanie by si zasluzilo poriadne rozviest v serialy. Takze aj ked som z vysledneho spracovania rozpacity, tak som rad, ze este vznikaju sci-fi filmy, ktore sa snazia o nejaku myslienku na ukor trikov a akcnych scen. 6/10.

BloodRayne (2005) odpad!

Nepamätam si o co tam islo. Ale viem, ze to bola totalna sracka. 248. najhorsi film? Nechapem, ze to nie je v odpadovom top ten. PS. Troška na rozdiel od Bolla natocil aj par dobrych komedii u ktorych sa divak nesmeje na ucet tvorcov.

Vzpoura ve vesmíru (2018)

Rominator to opisal vystizne. Proste dalsi totalne zbytocny film v ktorom sa snazi Adkins predviest nieco ine ako iba bitky. Tentokrat zmätene pobehovanie po interieroch, ktore maju predstavovat vesmirnu väznicu. Na par bitiek nakoniec tiez dôjde, ale su uplne na hovno. Jednu hviezdicku davam za niekolko peknych CGI zaberov z vesmiru, ale ako celok je to strasna nuda. 1/10.

Peace Breaker (2017)

Doslovny remake A Hard Day. Ak ste videli original, tak nema ziadny zmysel stracat cas s touto verziou. A ak ste ho nevideli, tak odporucam aj tak original, ktory sa mi zda predsa len lepsie prevedeny. Vsetky tie absurdnosti som tam dokazal prekusnut ovela lahsie a dokazal som sa na nich bavit. V tejto verzii mi pripadali len nezmyselne. Takisto bitky boli ovela lepsie prevedene. Takze to vyzera, ze korejske filmy kurvia remakmi po americanoch uz aj Cinania. 5/10.