Rodina k pronájmu (2015)

Nevtipná komédia, ktorá ma ani raz nerozosmiala a postavy boli príliš nevierohodné na to, aby fungovala romantická línia. Výsledkom je divný film, ktorý nezachránil ani tentoraz nemastný neslaný Benoit Poelvoorde. 3/10.

Vesmírní jezdci (1993) (seriál)

Pamätám si, že to vysielala Markíza po Star Treku a predtým ako začala vysielať Babylon 5. Je to taká kovbojsky pojatá space opera, ktorá mi najviac pripomína Andromedu alebo Firefly, ktoré boli ale oveľa kvalitnejšie. Až na nevýrazného hlavného hrdinu to malo celkom zaujímavé obsadenie zloženie z povedomých divných alebo drsných ksichtov. Posádka bola celkom v pohode. Triky dnes už smiešne, ale vo svojej dobe neboli o nič horšie ako u konkurencie. Najväčšou slabinou boli scenáre, ktoré za veľa nestáli a nedokázali vybudovať poriadny vesmír, ktorý by ste chceli viac preskúmať a tak neprekvapivo seriál po pár dieloch zrušili a myslím, že to malo otvorený koniec, takže o to viac to nasralo. 4/10.

Alone (2020)

John Hayms má v malíčku technickú stránku a akcia mu ide tiež dobre, ale budovať atmosféru sa mu nedarilo ani v seriály Z Nation. Na horory/thrillery sa príliš nehodí. Keď k tomu prihodím príbeh v ktorom sa hrdinka správa jak totálna krava a, tak hlavný slizák je ten najobohranejší typ psychopata, tak výsledkom je neobjavná a nijak zaujímavá žánrovka. 4/10.

Žabí teror (1988)

Postapo trash road movie v ktorom hlavný hrdina cestuje s dvoma babenkami v ružovom aute a sem tam stretnú nejakú ďalšiu, ktorá po ňom vyštartuje. Ale všetky majú smolu a divák si tým pádom neužije ani žiadne erotické scény, lebo hneď na začiatku mu nasadia pás cudnosti. Takže sa len tak flákajú a nudne kecajú až kým sa v poslednej tretine nedostanú do nejakej starej putiky a opustenej továrni, ktoré majú predstavovať mesto plné žabích ľudí s ktorými sa trochu pobije a oslobodí ďalšie babenky s ktorými si to najskôr zase nerozdá, ale to už sa nedozvieme, lebo nás od tejto mizérie konečne vyslobodia záverečné titulky. Na trash to je málo WTF a vtipné. Alebo som bol proste príliš triezvy na tento typ filmu. Jednu hviezdičku dávam za netypickú krásku z Barbara Conana Sandahl Bergman. Roddy Piper ako totálny nadsamec mi bol znova absolútne nesympatický a behom tohto filmu som si aspoň uvedomil jak strašne sa podobá na Russella Crowea, ktorého tiež vôbec nemusím. 1/10.

Blízcí příbuzní (1979)

Bláznivá buddy movie komédia v ktorej je zo začiatku Alan Arkin za toho drsnejšieho a Falk za šupáka, ktorý toho veľa nakecá (príbeh o muchách unášajúcich deti je totálne WTF), aby sa po polhodine ich úlohy otočili a Falk je zrazu za drsného agenta a Arkin neustále zmätene pobehuje medzi strieľajúcimi guľkami a zdesene vrieska od údivu, do čoho ho nový švagor namočil. T´ý úvodná časť ma bavila viac. Po výmene úloh to začalo byť menej vtipné napriek tomu, že príbeh bol čím ďalej tým viac bláznivejší. Výsledkom je priemerná komédia na jedno pozretie, ktorú podržalo hlavne ústredné herecké duo. 5/10.

Ďábel (2020)

Mám rád filmy z vidlákova typu Fargo, v ktorých zlí ľudia robia kruté činy, ale toto sa neskutočne tiahlo. Už prvá hodina ma totálne zmorila a druhú polovicu som musel pretáčať. Postavy boli neznesiteľné vidlácke pošahané alebo náboženské archetypy obsadené hercami, ktorých nemusím, takže ma dvojnásobne srali a čím ďalej tým viac mi bolo jedno kto koho zabije a koniec som úplne odzýval. Pre mňa to je veľké sklamanie a totálna nuda. Má to atmosféru a tempo jak divné európske arty. 4/10.

Baaghi 3 (2020)

Najzábavnejší akčniak od druhých Horúcich striel. Zápletka pripomenie filmy typu Komando, Taken alebo Tom yum goong, len namiesto dcéry alebo slona hlavný hrdina na všetkých zjape hlášku: kde mám brata? Vo finále sa film definitívne prepne do Rambo režimu v ktorom kvôli bratovi hrdina vystrieľa celú krajinu plnú teroristov a vy máte pocit oprávneného zadostiučinenia. Čo sa týka pojatia filmu, tak je podľa mňa natočený cielene ako paródia jak Indických filmov tak rôznych konkrétnych amerických hitov, či už v dramatických scénach (vďaka čomu film tentokrát pravdepodobne nesadol Indofilom) tak aj v totálne prehnanej akcii. Vďaka čomu ma akcia bavila aj keď obsahuje prvky, ktoré mi bežne vadia. Napríklad očividné CGI, bitky s jednoduchou choreografiou v ktorých sa Tiger príliš nenadrel a predvádza len také zábavné pózy. O kontaktnosti úderov sa nedá vôbec hovoriť. Neraz míňa súperov o desiatky centimetrov a keby nezaznel zvukový efekt, tak by som netušil, že vôbec došlo ku kontaktu. Všetko to ale vynahradzujú neskutočne vtipné reakcie odlietajúcich súperov jak z grotesky. No a finále sa snaží v prehnanosti a blbosti trumfnúť tie najväčšie voloviny z Rýchlej a zbesilej série. Scéna s vrtuľníkmi je úplne WTF. Tiger tu predvádza veci, ktorými trumfne ktoréhokoľvek superhrdinu, akurát jeho postava oficiálne nemá nadprirodzené schopnosti. O to je to zábavnejšie. Výnimočne ma bavili aj hudobné výstupy. Trochu divný mi pripadal akurát vzťah hlavného hrdinu a jeho brata, ktorý pôsobil skoro jak incest. Neviem či to je spôsobené inou kultúrou alebo sa naplno prejavuje skrytá Tigerova homosexualita, pretože tie pohľady, ktoré vo svojich filmoch hádže na chlapov sú, čím ďalej tým podozrivejšie. Celkovo ma film príjemne prekvapil a nadchol. Očakával som trapas akým boli prvé dva diely a dostal som neskutočne vtipný akčniak. P.S. Tiger svoje vysústružené poklady odhalí presne až po dvoch hodinách filmu. ;-) P.S.2: veľké díky Tuaxovi za titulky. To čakanie stálo za to. 8/10.

Juki no hana (2019)

Ďalšia z nekonečného množstva ázijských romantických melodrám v ktorej hlavná hrdinka celý film trpí na nevyliečiteľnú chorobu a na konci (pozor spojler pre ľudí, ktorí zatiaľ nevideli žiadny film z tohto citovo vydieračského žánru) zomrie. Ale tentoraz ma to nechalo chladným. Hlavná hrdinka mi bola ukradnutá pretože bola nevýrazná. Chémia medzi ňou a jej prvým a zároveň posledným vyvoleným bola slabá. Aj celé to finále s polárnou žiarou bolo tak strašne otrepané. No a brutálna stopáž z toho urobila neznesiteľnú nudu. Tentoraz sa to podľa mňa nevydarilo a to sa ja rád nechám citovo vydierať. 4/10.

Děda, postrach rodiny (2020)

Ešte horšie ako Dirty Grandpa, ktorý bol aspoň nechutný. Tu nie je vôbec nič. Nefunkčná z-tková variácia na deväťdesiatkové klasiky typu Sám doma alebo Postrach Dennis s áčkovým obsadením. Dojímavé scény v ktorým by sme sa mali zblížiť s postavami je mimo a aj všetky tie fóry v ktorých si robí ústredné duo napriek, sú už miliónkrát obohrané a nič nové a originálne neprinášajú. Stará garda tu hrá nudné postavy a decká sú otravné. Dokonca aj na De Nira je tu skôr smutný pohľad vidieť ho znova v takej kravine. Jedine Christopher Walken si svojou obrovskou charizmou udržal akotak dôstojnosť. 3/10.