Vrátná (2020)

Remake nedávnej Gibsonovej sračky Force of Nature? Len je to o niečo kompetentnejšie natočené a behom lúpeži v jednom dome vonku nezúri hurikán. Lupiči sú ale podobne full retard, bez ohľadu na to, že ich vedie starý matador Reno, ktorý to má už podobne na háku ako Willis. Obyvatelia baráku sú podobní exoti ako v tom Gibsonovom odpade a hlavný geroj, asi 40 kg vážiaci extrémne nesympatický chlapec Ruby Rose, je v akcii a všetkých tých bitkách absolútne nevierohodný. To už aj 200 kg Seagalovi tú akciu stále verím oveľa viac. Snáď len Aksel Hennie ako Renov hlavný poskok sa celkom snaží, ale komicky dostáva zakaždým na prdel jak ten bubák v sérii Vreskot. Keby bol v hlavnej úlohe nejaký uveriteľný bitkár typu Adkins a režíroval by to Johnson, tak by to snáď bolo aj na 2 hviezdičky, ale tá vychrtlina to ťahá na absolútne dno a od Kitamury som tiež čakal oveľa viac. Po celkom solídnej úvodnej prestrelke odporúčam film hneď vypnúť. 3/10.

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Skvelý námet s otrasnými postavami, ktoré mi nesadli. Pravdepodobne kvôli hereckému obsadeniu. Jak Gugu tak hlavne toho babochlapa Mackenzieho vôbec nemusím. Ich príbeh mimo virtuálneho sveta, kde ich hrali iné herečky na mňa fungoval oveľa lepšie. Rád by som si pozrel tento námet v celovečernom pojatí a so sympatickejším hereckým obsadením. 5/10.

Západní křídlo (1999) (seriál)

Zaujímavý seriál z prostredia politiky. Videl som asi 2-3 série si tak 20 rokov dozadu. Zo začiatku ma to nadchlo práve tým netradičným prostredím, ale postupne ma začali strašne iritovať tie typické Sorkinovské gulometné dialógy. Nikto normálny takto nehovorí a rozhodne je absurdné, aby tak hovorili všetky postavy v seriály. Ale Martin Sheen ako dokonale kladný prezident bol sympaťák, plus aj vedľajšie postavy boli dobre obsadené a zahrané. Len to prostredie vrcholnej politiky sa dosť rýchlo opozeralo a v tom skôr pozitívnom pojatí už seriál nemal čo poriadne ponúknuť. 6/10.

Tajemství dračí pečeti (2019) odpad!

Tak som si tento Rusko-Čínsky maglajz pustil v CZ dabingu, ale fakt neviem komu je určený. Ja to ale nie som. Už holt nemám 5 rokov. Pripomínalo mi to všetky tie otrasné české rozprávky z ktorých nedokážem dopozerať ani trailer. Mizerné triky, preplácaný príbeh, ktorý nedáva poriadny zmysel. V tom filme je všetko a zároveň nič poriadne. Pustil som si to len kvôli dvojke dôchodcov, ktorí sú už dávno za zenitom, čo znova dokázali aj v tomto filme. Trápny Arnie a ešte trápnejší Jackie. Ich bitka a vtipy behom nej boli doslova bolestivým zážitkom. Keď sa náhodou v nejakom filme stretnú tretíkrát, tak už nemajú kam hlbšie klesnúť. Radšej už nič viac nenapíšem, lebo by som aj tak len skritizoval každú zložku filmu. Proste čistý odpad. 0/10.

Xi huan ni (2017)

Štandardná priblblá Čínska romantická komédia s jednoduchým humorom. Bavil ma charizmatický Kaneshiro, ktorý si aj v takto primitívnom filme zachoval dôstojnosť. Takisto sa tam vo veľkom verí, takže si užijeme zaujímavé recepty. Humorná stránka ma občas rozosmiala, ale romantika tu vôbec nefunguje a od polovice som sa už nevedel dočkať konca. Výsledkom je priemer na jedno pozretie. 5/10.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Nerobte nemravné veci pred kamerou a keď už vás odhalia, tak sa tomu postavte čelom. So mnou by takto nejaký parchant nevyjebal a rozhodne by ma nedonútil robiť veci, ktoré nechcem. Nápad znova nijak originálny a prevedenie slabé. Postavám som ich utrpenie prial a akurát som sa na ich blbosti občas trochu pousmial. Inak to bola nuda. 4/10.

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Hororovo ladený obohratý námet o schopnosti človeka rozpoznať hranicu medzi skutočnosťou a virtuálnou realitou. Proste niečo ako Fincherova Hra, Cronenbergov eXistenZ a kopa ďalších filmov. Naviac mi tu chýba nejaká pointa, ktorá by tomu celému dodala poriadne grády. Je to fakt len o tom, že maník testuje pokročilú videohru a divák sa má s ním báť klasických ľakačiek. No a hororová atmosféra tiež nie je nič extra, čo by ma vystrašilo. Takže celkovo to je len priemerný diel bez podnetu na zamyslenie. 5/10.

Stroj (2013)

Filozofické sci-fi o pokročilých robotoch, ktorých vyvíja dobrácky vedec vo vojenskom komplexe, takže okrem vedeckej stránky sa to bude srať kvôli zámerom armády. Drvivú väčšinu filmu sa hlavne kecá. Bohužiaľ postavy nie sú príliš prepracované a ani nejakých hlbších myšlienok nad ktorými by sa dalo zamyslieť tu veľa nie je. Aj akčné finále je skôr sklamaním, pritom aj napriek nízkemu rozpočtu by z toho lepší režisér vydoloval pôsobivejšiu akciu. Výsledkom je po každej stránke podpriemerné sci-fi u ktorého okrem iného aj hodnotenie dvíha hlavne krásna Caity Lotz. 4/10.

Dopisy od vraha (1998)

Ten typ filmu, ktorý si pustíte ako podkres pri nejakej inej monotónnej činnosti. Thriller, ktorý sa berie strašne vážne, ale je tak hrozne prekombinovaný a postavy sú vykreslené tak povrchne a ich konanie je nevierohodné, že to je strašná sranda. Ale aspoň je film dosť nepredvídateľný a rozhodne to nie je nuda. Je to proste zábavne zlý film s jednou bývalou hviezdou pre ktorú sa takéto srajdy stali štandardom zbytku jeho kariéry. 4/10.

The Package (2018)

Najlepšia road movie komédia od prvého Harolda a Kumara, ktorý cestovali do White Castle. Tentoraz parta neskutočne sympatických teenagerov sa snaží dostať z lesa do nemocnice s balíčkom, ktorý obsahuje dôležitú vec jedného ich kamaráta, hehe. A kým sa tam dostanú, tak zažijú množstvo totálne bláznivých ale vtipných situácií. Popritom sa nezabúda ani na romantiku medzi dvoma pármi a po každej stránke to dokonale funguje. Dokonca aj nejaké tie nechutné vtipy sú tak absurdné a originálne, že ma bavili. Po dlhšej dobe mi sadli aj postavy teenagerov, ktorí sa síce správajú ako burani, ale stále majú dostatočnú charizmu, aby som im fandil. Prekvapila ma Sadie Calvano, ktorá je v seriály Mom neznesiteľná, ale tu je v pohode. Z hercov ma potešil Gary Jones zo Stargate seriálov v celkom veľkej a vtipnej úlohe doktora. Príjemne ma prekvapila aj úvodná pesnička od Too Many Zooz. Netflix konečne zabodoval s vydareným filmom. Snáď vznikne aj nejaké pokračovanie. 8/10.