Zlodějská partie (2009)

Mimi Leder znova dokazuje, ze je tuctova televizna reziserka, ktora nejakym divnym zazrakom toci kinofilmy. Pomale tempo, znudene vykony, milion zvratov na konci, proste jeden velky zlepenec, ktory by strasne chcel mat taku tu klasicku pohodovu atmosferu, ale absolutne sa mu to nedari.

Far Cry (2008) odpad!

Uwe znova nesklamal. Plusy: sceny na seba dejovo nadväzuju a pribeh dava zmysel. Minusy: vsetko ostatne. Akcia je tocena v este vacsich spomalovackach a nezazivnejsie ako v Max Payneovi. Mne to bohuzial ani nepripada tak otrasne, aby som sa bavil.

Mučedníci (2008)

Originalny horor. Ale kvalitny? To je trochu zlozitejsie. Kontroverzny? Mam pocit, ze v dnesnej politicky korektnej dobe, uz ludia omdlievaju pri hocijakom slabom cajicku. Rozhodne budu sklamani divaci, ktori sa tesia na klasicky priamociary horor. Toho sa dockaju len v prvej polovici filmu. Potom nastane zvrat za ucelom nejakeho hlbsieho filozofickeho presahu. Aj ked je pointa dost absurdna, tak musim uznat, ze v ramci pribehu dava zmysel. Problemom je, ze kazdy clovek uz ma nejaky nazor na tuto problematiku a malokoho donuti co i len sa zamysliet nad ponukanym riesenim. Moj nazor na tuto otazku sa vobec nezmenil. V poslednej tretine mi najviac vadilo, ze divakovi jedna postava do detailu vysvetli, co sa bude diat a preco. Tym padom som uz len znudene sledoval ako sa to vsetko naplni. Keby to neprezradila, stale som mohol byt aspon trochu v napati z toho preco sa to vsetko deje. Finalne riesenie mohla stara baba vykonat hned a usetrila by kopu casu sebe, svojim obetiam a aj divakovi.

Ong-Bak 2 (2005)

Dlho som rozmyslal ako ohodnotit tento titul. Bitky su dychvyrazajuce a ako nejaky sampler to je jednoznacne za 5*. Bohuzial ako film to vobec nefunguje a pribeh nedava ziadny zmysel. Chyba akekolvek napatie, herecke vykony, proste cokolvek okrem bitiek. Aj ten odpad, co toci Uwe Boll, ma ovela blizsie k tomu, co by sa dalo definovat ako film. Tento titul by si zasluzil hodnotenie odpad, ale vdaka mojej velkej slabosti ku kvalitnym bitkam davam 2*. Hodnotenie americkej zostrihanej verzie: Nastastie vystrihly vsetky nudne sceny: Discovery nekonecne zabery na slony, alebo neuspesne pokusy Petchtaia Wongkamlaoa o vtip. Ale vsetky bitky vo filme ostali. Po predabovani uz aj pribeh prakticky dava zmysel a ma ovela dynamickejsie tempo bez naznaku nudy. 7/10. Jednoznacne odporucam tuto verziu a rovno si zozente R1 DVD od Dragon Dynasty, kde v bonusoch uvidite vsetky natocene pokusy tej niekolkominutovej bitky bez jedineho strihu.

Nenarození (2009)

Horor, ktory je k smiechu je smutna vec. Goyer zobral milion tem, rozmixoval ich a vysla mu nepozivatelna grcanina.

Kat: Válečná zóna (2008)

Po trapnej jednotke som si myslel, ze sa uz neda klesnut hlbsie. Mylil som sa. Prvy diel mal aspon solidne natocene akcne sceny a genialnu scenu s rusakom. Tato verzia neobsahuje nic, co by stalo za rec. Proste nuda a trapas. Akcne sceny sice brutalne, ale zato neskutocne nudne a bez spetky invencie. Hlavny hrdina bez akejkolvek charizmy, zaporak trapne prehravajuci a hlavne neschopny. Divak ani na chvilu nie je v napäti, ze by dokazal Punishera zabit..

Silent Hill (2006)

Posobivy vizual, ale strasne nudny film. Pripadal som si akokeby som sledoval niekoho, kto hra skvelu hru. Mal som velku chut si ju zahrat sam. Ale iba sledovat ako ju hra niekto iny, ma dokazalo bavit maximalne pol hodiny.

Apokalypsa (2006)

Videl som to cele, bez pretacania a s velkym sebazaprenim, ale nepochopil som to. A najvacsi problem je, ze ma nebavili ani jednotlive samostatne sceny, takze ani nemam chut to vidiet znova, aby som to pochopil.

Wu fu xing chuang gui (1992)

Siesty diel Lucky Stars serie vyzera zo zaciatku velmi nadejne. Do serie sa vratil Sammo Hung a Charlie Chin, takze zlozenie ustrednej pätice je take ake bolo v dvojke. Dokonca sa tu parkrat mihne aj Sibelle Hu ako inspektorka Wu. Parta sa stale snazi na kazdom kroku balit zeny a stale neuspesne. Bohuzial Sammo je v parte znova za chudaka ako v jednotke a lidrom je zase Stanley Fung. Sammo väcsinu filmu absentuje rovnako ako v stvorke. Prakticky tu ma podobnu ulohu aku mal Jackie v prvych troch dieloch. Raz za cas sa objavi, aby niekoho zmlatil, ale prilis casto to nie je. Dokonca aj finale, ktore zvykne byt plne bitiek je celkom kratke. Bitky su tiez slabsej kvality. Su zbytocne zrychlovane, neraz absurdne predratovane reakcie na kopy a udery, a casto je viditelny Sammov kaskader. Zaujalo ma len niekolko aikido chvatov ake mal vo zvyku Seagal, ktore predvedie Sammo. Co sa tyka zapletky, tak vzhladom na to, ze jednym z reziserov bol Ricky Lau, neprekvapi, ze sa dockame aj ducharskej zapletky. Tak dlho postava Richarda Nga vymyslala nejake finty az sa mu hratky s posadnutim druhych tentoraz konecne vyplnia a tak sa parta musi vysporiadat so zenskym duchom posadnutym sexom a zaroven pomôct jej muzskej obeti. Na pomoc im Wu prideli hned 4 policajne krasky, ktore sa neuspesne bude stale pubertalne sa spravajuca parta snazit zviest. Stale je to zabava aspon na priemernej urovni, ktora sa raz vyplati vidiet. Hlavne ked ste videli predosle diely. Ale pocit, ze tato seria nadsluhuje minimalne od piateho dielu je cim dalej tym silnejsi. 5/10.

Fu xing chuang jiang hu (1989)

V piatom diely seriu Lucky Stars opustil aj Sammo Hung a ostalo len komedialne jadro (vymyselnik Richard Ng, idiot Eric Tsang, mudrlant a vodca skupiny Stanley Fung a nevyrazny Miu Kiu Wai). Takze bitky tu uz prakticky ziadne nie su. Len sem tam nejake parsekundove strety priemernej kvality v ktorych sa snazi ustredna parta branit voci zaporakom. Zapletku to ma celkom slusnu. Nasa parta skusa viest jednu firmu za druhou, ale pri snahe ohmatavat zakaznicky sa neustale dostanu do vtipnych problemov. Nakoniec skusaju viest detektivnu agenturu. Takze si ich najme Carina Lau, aby nasli jej pohresovaneho brata, ktory robil poskoka u miestneho vypalnickeho gangu a zaroven donasal policii. Lenze nema dost penazi a tak si to u nich musi odpracovat a zaroven sa u nich ubytuje co vyusti k ich obvyklej snahe ju nejak poohmatavat. Tentokrat mi to pripadalo celkom roztomile a vtipne. Richard Ng pre zmenu vyskusa zaklinadlo vdaka ktoremu si mysli, ze ma neznicitelne telo a ze dokaze strielat z prstov po ludoch, na com je zalozenych par vtipnych scen. Inspektor Tso sa zase snazi nasu partu naverbovat, aby sa inkognito zblizili s byvalym bosom vypalnickej bandy a donutili ho bonznut sucasneho, ktory ho potopil a samozrejme ma na svedomi aj smrt brata Cariny Lau. Takze po rôznych peripetiach sa nedobrovolne do toho pustia. Posledna tretina filmu ma uz dost parodicky nadych. A zase sa paroduje hlavne film Lepsi zajtrajsok, ktory evidentne obrovsky ovplyvnil HK kinematografiu. Dokonca tu ma cameo Kenneth Tsang ako stryko Kin a okrem zbrani poskytne nasej parte aj roztrielane ikonicke kabaty pred finale, ktore tvoria Wooovske prestrelky ale v parodickom prevedeni. Tu fintu s padajucim strielajucim uzi z filmu Pravdive lzi si tu v podobnom prevedeni vyskusa Richard Ng. Ale sme v komedii, takze ziadnej krvi sa nedockame. Je to len take detske prevedenie. Najabsurdnejsia je scena uteku z väzenia v ktorej nasu partu doslova navadza krok za krokom von z basy cele osadenstvo väzenia. Jackie tu sice uz nema ani take polocameo ako v minulom diely, ale aspon ho niekolkokrat spomenu. Vysledkom je sice jednoducha, ale celkom vtipna komedia, ktora sa raz oplati vidiet ak mate tuto seriu radi. Na wiki sa uvadza, ze tam mozno hra jednu postavu Cynthia Rothrock. Rozhodne to ona nie je. 5,5/10.