Úniková hra (2019)

Zábavná a svěží chuťovka, která kombinuje Saw a Kostku v technologicky sexy balení. Hrdinové klasicky odpadají, tak, jak je nakresleno už od počátku. Je to velmi originální záležitost, které bych se nebál klidně udělit i nějaké to eRkové umírání. I tak jsem ale dostal to, co jsem zpočátku očekával. Tahle firma na zážitky se zadere pěkně pod kost. Jen je škoda toho překombinovaného závěru, který nám chtěl ukázat větší mystiku, než si film zezačátku hrál. 75%

V utajení (2017)

Taková klasická vojebávaná každýho s každym. Tentokrát je v hlavní roli celkem fajnová Noomi Rapace, která si to tam neskutečně dává. Orlando překvapivě hraje záporáka, a překvapivě skadí docela brzo. Praha si v interiérech zase jednou hraje na jiné město, potěší ten závěr, kdy se tu Praha objeví v plné kráse. Jinak nečekejte nic světoborného, existují vychytralejší akčňárny, ale v rámci žánru je tohle solidní zábava, která má naštěstí střídmou stopáž, takže ani nestačí nudit. 60%

Rodinný film (2015)

Pěkně divnej film, kombinace Gora bílého psa a rodinného dramatu mě teda fakt neuchvátila. Týrání mojí oblíbený border kolie mi navíc způsobovala fyzickou bolest. Ne tohle fakt ne! Nahoru to táhla jen celkem podařená rodinná linka, kde ale do prázdna vyšuměla role sexuálně posedlé Elišky Křenkové. 55%

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Ale tak čekal jsem to po drtivých recenzích ještě horší. Tak strašný to ale vážně nebylo. Nejedná se o žádnou kdovíjakou filmařinu, ale pár fajnových momentů tam je. Charlize se sice tváří pořád stejně otráveně, ale zbytek osazenstva v těch málo možnostech docela umí hrát. Jen je to zbytečně dlouhý a záporák je hrozně nudnej. 60%

Greyhound (2020)

Dobrý pastýř Tom Hanks, se kterým byste kdykoliv zašli někam na pivko, zachrání udatně všechny a všechno a pak si půjde se zakrvacenýma nohama konečně lehnout. Má to hrozně divné CGI, na druhou stranu napětí se dá krájet a všechno, o co ve filmu jde, by se dalo zkrátit do následujícího: Hodinu a půl hází Tom Hanks pumy na německé ponorky. Zní to divně, ale ve výsledku to náramně funguje. Možná i díky té střídmé stopáži. Dejte si to a fakt se nudit nebudete. 75%

Dark - Ráj (2020) (epizoda)

Fucking epic. Zas a znovu mi nějaké dílo s pohyblivými obrázky dokazuje, jak dokáže být geniální. Ano, musíte si vzít tužku a papír, nebo nalistovat Dark wikipedii na netu, a jedině potom s přemýšlením si seriál naplno užijete a dokážete si, jak naprostí magoři museli tvůrci být. Vytvořit tak komplikovaný svět, kde každý je každému otec a syn a matka a dcera a v posledním díle pouhým jediným SPOILER zachráněním auta, všechno hodit do hajzlu, jen dokazuje, proč dát seriálu šanci. Tohle je lepší než kdejaký Stranger Things. Německý seriál Dark dokázal, že evropská produkce nepatří na druhou kolej, ba naopak. 100%

Dark - Počátek (2020) (epizoda)

Rodinná pouta v brutál extrém verzi. Tohle není seriál na výplach mozku...

Stáhni a zemřeš (2019)

Limonáda na hodinku a půl. Jinak to fakt o ničem neni. Hororovka pro vylekaný a připosraný teenky v USA, co u toho budou baštit cockporn a kolu. Pár lekaček je solidních, ale jinak je to zase jiná varianta na vyvražďovačky, a to ten námět zněl dost lákavě. Tentokrát vás bude vraždit nějakej malware. Nesmí chybět ani rádoby vtipná postava kněze, ale jeho úloha jaksi vyzní do ztracena a konec se odehrává v nějakym skladišti. A pak se vám podaří ochcat smrtku. Ale sami víte, že se smrtí si radši nehrajte. Na druhou stranu, casting se povedl a herci jsou vesměs dost sympatičtí. 50%

Roztříštění (2019)

Skvělý závěr, který ukáže, jak si s námi film dokáže výborně zahrávat. Je vám jasné postupem času, že opravdu to asi nebude tak přímočaré, jak si zezačátku myslíte, ale ten konec vás stejně docela překvapí, byť jsem viděl ještě více filmy z ranku WTF konec - jako třeba Šestý smysl nebo Vyvolený. Tohle je takový slabší odvar. Přesto velmi příjemné překvapení se skvělým Worthingtonem. 75%

Vlna (2015)

Norská limonáda v hollywoodském balení. Vlastně jsem nedostal vůbec nic jiného, než kdyby to režíroval třeba Emmerich. Ten by nejspíš potopil půlku světa (oh wait), ale jinak by to mělo přesně tu stejnou šablonu jako v tomhle intimním norském fjordu. Prostě zrzavá rodinka (chyběl už jen pes), která se trochu pohádá, otec geolog, co mu nikdo nevěří, jedna nasraná hora a celá rodina těsně před katastrofou ve velmi nestabilním módu. Pak to praskne, udělá se vlna, potopí se všichni a otec jde celou rodinu zachraňovat, nechybí ani povinné velmi napínavé oživovaní a pak přiběhne dcerka a všichni se obejmou. Konec. Vlastně nic co bych už neviděl. Vlna evidentně CGI modelována tak dlouho, až to sežralo veškerý rozpočet, takže pak už to bylo jen studiové zachraňování ve vodě (já teda nevim, ale mě by asi byla zima, ale tady se všichni tvářili, jako když dojde ke katastrofě někde uprostřed pacifiku). No nic, jako uteklo to rychle, to je známka toho, že jsem se bavil. Jinak vcelku nic světoborného. 55%