#Žiju (2020)

Ale jo, fajné to bylo. Já zombíky rád a tohle byla zase taková jedna milá variace na ně. Odsýpalo to rychle, hlavní hrdinové jsou milí týpci, masky nemrtvých byly super. Nečekal jsem nic, a dostal jsem vcelku rozumnou hodinku a půl výplachu hlavy s pár nečekanými zvraty. 60%

Pokoj (2019)

Nechápu nízké hodnocení. Film je takovou hezkou variací na všechny ty holopaluby ze Star Treků, kde maximálně Picard řešil detektivní záhady nebo teta Katka bojovala proti Arachnii. Tady bojuje jeden ujetý chlapeček proti svým stvořitelům. Konec byl zase takovou jinou variací na Počátek a dal nám v levných kulisách a za minimální rozpočet velmi pěkný pohled na jeden les, dům a spoustu hadic a vodičů. Úplný konec byl pak jednoznačným mindfuckem, přesně takovým, jaký jsem si přál. Díťátko si udělalo SPOILER další díťátko. Moc milé překvápko. 80%

Banda - Velká jízda (2020) (epizoda)

Na začátek možná zbytečně moc dlouhé a ukecané. Ale slušný. Uvidíme, jak se jednotlivé linky rozehrají.

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Roztomilá socialistická komedie pro děti co neurazí, dokonce i nabídne pár velmi vtipných hlášek. Nečekejte nic extra, na pobavení však bohatě postačí. 55%

Tenet (2020)

Přesně podobný pocit jako po prvním Matrixu. Vůbec netuším co se tam stalo. Ale sakra fucking dobře se na to dívalo. Další projekce samozřejmě nutností. Prozatím bez procent... Dům který se před vámi zároveň rozpadá i skládá dohromady je těžce geniální věc.

Projekt Power (2020)

Kromě sympatických hrdinů, kde jasně obě superhvězdy válcuje repující černoška, je ten film naprosto o hovně a naprosto nepřehledný. To potvrzuje i pár CGI akcí, které občas měly nápad (ten v mrazáku byl fakt cool), jinak mě to fakt moc nezaujalo. Vizuál fajnový, ale důkaz, že film byl slabý, je i to, že jsem u něj dvakrát klimbal. Velký a těžký (pod)průměr? 45%

Umbrella Academy - Den, který nebyl (2019) (epizoda)

Pětka, Klaus a nově Hazel jsou moje oblíbené postavy! Zato mě začíná pěkně srát Ellen Page, která je sice z celé skvadry nejhvězdnější herečkou, ale zatím je to spíš jen přehlídka ufňukaného ksichtu, která vypadá, jakože jí zprznil celý svět.

Umbrella Academy - Zdrhej chlapče! (2019) (epizoda)

Pětka je totálně boží! Mladík Aidan Gallagher se naprosto skvěle vžil do role starého rozvážného muže a neskutečně si to dává! Klaus ujetej, zbytek zatim nemám nemám moc názor. Seriál se skvěle rozjel. Baví mě to a pokračuju dál.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Ale jo, ve výsledku prequel/sequel je celkem fajn. Rukopis Wana tam sice není, ale režisér Robitel ovládá řemeslo zručně. Není to nic přelomového, ale klasické horovové trademarky tam jsou, byť o převrat se nepokouší, ale hraje na jistotu. Třeba scéna s kufry v klimatizaci je docela moc fajn nápad. Zbytek hraje klasickou notu. Sidekickové hrajou zase svojí trapnou hru, ale co bychom od nich chtěli nového. Neurážející chuťovka, co neukojí hlad, ale na chvilku polechtá chuťové buňky. 60%

Jsem matka (2019)

Naprosto promarněný a provařený závěr filmu, kdy jsem nedostal odpovědi na otázky - co, kdo, jak a proč? Naopak se více a více otázek objevovalo. Jinak do dvou třetin je film skvělou komorní scifárnou s bezvadnou Clarou Rugaard a ošklivou Swank. Film měl na víc, škoda toho závěru, který mě víceméně naštval. 60%