Dámský gambit - Výměny (2020) (epizoda)

Absolutně nic netuším, jak se šachy hrajou, ale tohle je tak strhující, že si snad základní pravidla nastuduju...

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Tak už si konečně vy lidská hovada uvědomíte, že jestli nezměníme naše myšlení, tak si to tu pokurvíme úplně? Vytáhněte si hlavy z prdele a už konečně začněte přemýšlet a konat. Řekl sir David Attenborough a vydal se na křížovou výpravu, k jejíž realizaci použil massmedium, které máme doma všichni - Netflix. 80%

Králíček Jojo (2019)

Lahodná feel positive komedie s dramatickým podtextem, aneb každý máme někoho, o koho se můžeme opřít. Těžký kalibr, který mě postupně více a více utvrzoval, že se dívám na něco vyjimečného. Především pak ústřední herec - R.G. Davis, který své starší a zkušené kolegy válcuje o parník. 90%

The Frame (2014)

Něco jako když zkombinujete Matrix, Inception, Den nezávislosti a Truman Show do jednoho. Vyleze vám z toho šílenej blázinec, kdy nevíte co a jak... A možná je to tak lepší. Závěrečná půlhodina je naprostá vizuální šílenost, ze kterého vám polezou bulvy. Jinak já jsem typ diváka, který z toho všeho bude zmaten a nebude tušit, která bije. Jo a parádní hudba. 70% a slovo mindfuck nabírá nový význam. Že by se Nolan učil u Winanse nebo je to naopak? :-)

Tajemný muž (2012)

Biel je fajn holčina, co žije někde uprostřed ničeho a všem pomáhá...Nebo, jak to vlastně je? Pomáhá a nebo ne? A nebo jak to vlastně je? Tak pomáhá nebo nepomáhá. Sakra už si to domyslete sami. Bez spoilerů je to těžké, protože přesně uprostřed se stane solidní mindfuck, který opravdu nečekáte. Do konce se děj už tak nějak promrcasí a vy už nemáte pocit toho plnohodnotného ukojení. Škoda, po tom prostředku jsem čekal ještě větší hajpování a to nějak nepřišlo... 55%

Sváteční rande (2020)

Nenadchlo. Vyčpělá variace, co se snaží být další Láskou nebeskou, ale hrozně jí to nejde a je víc trapná, než vtipná. Opravdu mě rozesmála od srdce jen hláška, že holčička chce být taky děvkou. Na 100 minutový film je to hrozně málo. Což Emma Roberts je naprosto skvělá a navíc ještě hrozná sympaťačka a i ten Luke Bracey se docela snaží a chemie mezi nima dost tiká, ale všechny ty rádoby mega vtipný situace rozesmějou tak maximálně pošahanýho Amíka. Všichni se tam chytnou za ruce a zazpívaj si Háálelujááá. Ne, až příliš často jsem se díval na hodinky. 45%

Gentlemani (2019)

Guy Fucking Ritchie je zpátky tam, kde se cítí nejjistější. V gangsterkách, kde se rychle mluví, dělají se humory a každej vojebává každýho. Tady je to tak brilantně nasnímané, naštěstí bez typického, někdy rušivého trademarku, tedy zběsilého střihu, že se vám chce při závěrečných rapovacích titulkách tleskat, jak to tak krásně všechno zapadlo. A že za vším vždycky hledejte ženu! :-) 95%

Palm Springs (2020)

Občas pobaví, občas trochu nudí. Celkově spíš rozpačitý dojem. Asi jsem čekal víc, než mi Palm Springs nabídlo. Herci jsou sympaťáci, J.K.Simmons i na těch pár chvil totálně odbourává všechno, ale je to takové nemastné neslané. 60%

Chicagský tribunál (2020)

Mistrovské dílo, u kterého jsem nedýchal. V životě by mě nenapadlo, že právnické drama o jednom z nejznámějších soudních procesů 20. století, mě doslova přiková k sedačce. Dechberoucí herecké výkony v čele Cohenem.Tohle je jeden z těch výjimečných filmů, které se podaří natočit jen jednou za pár let. 95%

Časové pásmo bylo změněno