Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Velmi zábavný polský trash horor s neskutečně dobře provedenými gore efekty i masky zrůdiček. Jinak klasika, postupně všichni v lese umírají. Celé to naštěstí rychle odsýpá a dokonce se film nebojí lehce naťuknout v Polsku zakázaná témata jako je homosexualita. Je to často velmi dementní, ale velmi zábavné a věřím, že s partou podobně naladěných kamarádů a basou piv bych dal ještě možná o hvězdičku navíc. 60%

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Ten pocit, kdy řveš jak malej kluk a přitom ti je třicet pět. Neskutečná jízda se strhujícími výkony protože na konci přijde i samotný .... ! Něco, co tu od Impérium vrací úder nebylo. Totální kulervoucí jízda s lahůdkovým Giancarlem Espositem! Doufám, že ho ještě budeme potkávat, protože to, co tu předvedl, je paráda.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Začalo to velmi slibně, ale druhá polovina - od příchodu na Pláž byla poněkud slabší. Konec nalákal na druhou řadu, která pro obrovský úspěch nejen v domovském Japonsku, je jistá natotata.

Imawa no kuni no Alice - Episode 3 (2020) (epizoda)

šokující závěr, ale dějově největší nuda - zejména v kontrastu proti předchozímu panelákovému masakru

Na střeše (2019)

Velmi milý film. Takový ten typ filmu, co vám strašně udělá dobře. Sbližování dvou naprosto odlišných typů lidí bylo ke konci možná až trochu moc ujeté (Vezmeš si mě?), ale jinak je to typický Mádl. Prostě obyčejně neobyčejné vyprávění, ve kterém naprosto herecky dominuje veterán Alois Švehlík, ale jeho vietnamský kolega se rozhodně nepodřizuje, ba naopak. Úspěšně sekunduje. Já se tomu dneska podřídil, a filmu napálim slabších pět. 88%

Případ číslo 39 (2009)

Upálit tu malou čubku asi nepůjde, tak jí možná utopíme. Svini jednu malou. Velmi nepříjemná holčička, která si svojí vypočítavou mrchu těžce užívá. Oteklá Zellweger, se tam tváří o řád hůř. Film má pár povedených gore efektů, ale ve výsledku je to takový hororový průměr. Nic extra. 55%

Apostle (2018)

Velmi stylová žánrovka, která si atmosféru postupně buduje až do děsivého krvavého finále. Gore efekty se teda opravdu tentokrát nešetřilo, krve stříká všude na všechny strany. Lokace příjemná, herci celkem fajn. Tohle by šlo. Jen to bylo místy opravdu zbytečně dlouhé. 70%

The Mandalorian - Kapitola 13: Jedi (2020) (epizoda)

Celá výprava dílu byla z celé druhé řady výrazně nejslabší. Některé CGI momenty dokonce vyloženě bily do očí svojí odfláknutostí a když to porovnám s naprosto filmovou výpravou prvního nebo třetího dílu, tak se rozdíly objeví ještě výraznější. Nicméně dějově se nám to konečně někam posunulo a Ahsoka Tanu konečně na scéně. A Grogu k tomu.