Pojedeme k moři (2014)

Hodně dobrý český film po hodně dlouhé době. Moc mě bavil styl, s jakým byl snímek natočen, a dokazuje, že talentovaní mladí tvůrci tady jsou a potřebujou podporu. Jiří Mádl má u mě velké plus. Oba dětští herci jsou moc fajnoví, a i když zápletku pochopíte asi tak po pěti minutách a hlavní vyšetřování je jasné, závěrečné odhalení v sociálním centru vás přeci jen trochu překvapí a trochu dojme. Osobně jsem asi od sametové revoluce neviděl originálnější a lepší dětský film. 80%

Vedlejší účinky (2013)

Cosi špatného hnije v současném světě plného komerce, zrůdných farmaceutických společností, co chtějí z lidí udělat chodící zombíky, a taky pár ziskuchtivých lesbiček, co si chtějí přivydělat díky smrti milečina manžela. Soderbergh je nejuniverzálnější režisér současného Hollywoodu. Technicky i herecky není filmu skoro nic vytýkat. U sexy Zety-Jones bych se z fleku nechal vyšetřit a ještě se mrknul, co ukuchtí s holkoklukem Rooney Marou za jazykovou show. Tatum se filmem bohužel jen mihnul, ale hlavní prim tady hraje výtečný Jude Law, který si jde tvrdě po hereckém nebi. Jinak celkově mírný nadprůměr. Na hodinku a půl to dokázalo zabavit, ale nečekejte nic jiného než skoro klasickou kriminálku New York s psychedelickým podkresem. 70%

Zátah 2 (2014)

Mlátičky a bitky jsou popsány jedním slovem - EPIC! Scénáristicky to trochu drhne, protože značné množství postav a jakási napodobenina nesmrtelného Kmotra se tvůrci trochu rozpadla pod rukama, některé dějové linky zůstaly nevysvětlené, nebo se zasekly někde v půli. To ovšem neznamená, že bychom dostali nějaký shit. To tedy fakt ne. Stále se jedná o vysoce nadprůměrný vizuální zážitek, kdy s kamerou létáme, tak jako hlavní hrdina kolem nepřátel, nohy, ruce napravo nalevo a pak ikonická scéna v červené chodbě a holka s kladívky. TOP! Jen už to nebylo tak přímočaré a akčně potěšující, protože rvát tolik děje do této rozsáhlé fresky, bylo asi trochu zbytečné. 75%

Zátah: Vykoupení (2011)

Prostě epic! K tomu nemám co bych dodal. Libec jak sviň pro všecky velký kluky, co chtěj vidět hodně bitek a nefalšovanou choreografii soubojů na sto a jeden způsob. Pecka 91%

Jupiter vychází (2015)

Luxusní audiovizuál je totálně zesrán parodií na jakousi pseudovesmírnou pohádku. Kdybych dostal 180 mega dolarů, tak vykouzlím taky něco podobného. Film, kde se vám ztělesní všechny dětské sny o vzdálených planetách s prstenci, o velkých vesmírných lodích roztodivných tvarů a funkcí, a antigravitačních botách. Spolu s choreografií soubojů bych skoro stříkal štěstím. Jenže, do těchto kulis pak nesmíte dát herce typu Mila Kunis nebo Canning Tatum. Z jejich úst totiž vyletují pod "zručným" vedením sourozenců Wachovských pekelné hlášky, které nechcete slyšet. NIKDY! A scénář? Co to jako je? To dělat nemusíme, my jsme totiž natočili Matrix, tak si v Jupiteru zkuste najít černou kočku, co projde dvakrát a pak možná pochopíte. Ehm...50%

Moneyball (2011)

Film, který naplno docení jen kovaní sofťáci nebo bejsbóláci. Pro zbytek populace to bude "jen" zručně natočený, právem procítěný snímek, který se věnuje osobnosti Billyho Beaneho, jenž si šel za svým snem pomocí složité matematiky. Musím říci, že všechny postavy jsou výtečně napsané, Brad Pitt je tady zasazen do nenápadné polohy, která je ale vlastně strašně lidsky sehraná. Jonah Hill by mohl působit na tomto místě značně nepatřičně, ale velmi vhodně dotváří celkový dojem filmu. 78% páč nejsem kovaný baseballista :-)

Velká šestka (2014)

Roztomile infantilní animák? Ale kdeže! Tenhle sází především na vědecké vysvětlení a hlavně na velkého nafukovacího robert... teda robota a jeho malého kámoše, který při nehodě ztratil bratra (btw. kdo tu nehodu způsobil?). Hlášky občas fungovaly, občas trochu drhly, ale závěrečný dojímák musel vykoulet nejednu slzu z oka. Akce je vyhypeovaná na max., máme tu několik nerdů, kteří chtějí pomoci, jednoho záporáka, co ztratil dceru ve hvězdné bráně (btw. jsem jediný, komu generál připomínal Hammonda?), a celé se to nese v tom vědeckém duchu, takže i holka s gelovými koulemi není žádná übersamice, ale jen obyčejná holka se zapálením do chemie. Trailery lákaly na Baymaxe, jeho role nakonec byla trochu podceněná, osobně jsem čekal více hlášek právě s ním. Celkově: Avengers vs. Stargate vs. Japonsko po celé planetě + rozpustilý humor + nerdi - někdy trochu otravné - málo Baymaxe = 75%

Anomálie (2014)

Odpad tomu nesmyslu, který se odehrál před mým krátkým zrakem, nedám. Sice těsně, ale ne. Celý ten film je jedním slovem WTF na entou krát sto plus tři na pátou. Kouleni očima mi nepomohlo. Tohle byl velký úlet. Na co si tam jako režisér a scénárista hráli? 15% za podařené i když taky crazy bojové scény a vizual.

Dárce (2014)

Mno. Slabý vývar těch nejslabších Young adult fantasy. Nesmysly kupící se postupně jeden za druhým. Pozitivum byl ten celkem vymyšlený nápad s černobílým formátem. Jinak nic převratného. 45%

Whiplash (2014)

Fascinující vysokooktanové drama, které bych já, jako totální nehudebník, ve svých uších vážně nečekal. Hypnotická jízda na pokraji fyzického i psychického vyčerpání a neuvěřitelné hlavní postavy, jak Andrew, tak Fletcher. Vzájemná chemie tiká na tisíc procent a pot a krev stříká všude kolem. Bicí, bubny, činely. To vše a mnohem více dostaneme v tomto úchvatném hudebním kousku, které vás absolutně strhne. A Simmons J.K hlásí naprosto neuvěřitelné, démonické hlášky! 98% a jeden z nejlepších snímků, které jsem kdy viděl.