Železná srdce (2014)

Ukrutná pecka. Po více než dvě hodiny jsem skoro ani nedýchal. Ayer nám ukázal zase jeden syrový, brutální, nelidský pohled na něco tak strašlivého, čím druhá světová válka byla. A od dob Vojína Ryana jsem se takhle syrově o hlavní hrdiny nebál. Jasně, někdo hodnotí i ten hrdinský konec, jako něco blbýho, ale přiznejme si, já jsem chtěl, aby tenhle zelenáč přežil. Uf, 90%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Upřímně jsem se po druhém díle trochu závěru bál. Nakonec to nebylo až tak strašné, jak bych mohl očekávat. Jasně některé scény bych asi nejradši vymazal ze světa, postavy tam pořád brečí, je tam tuna nelogických kiksů, a celé se to odehrává před pastelovým digi světem. Epičnosti Návratu krále to nesahá ani po kotníky, osudovost v tom fakt nehledejte, ale jako pestrá barevná omalovánka je to celkem zábavné. Jediný Freeman hraje skutečně výborně. K ostatním si ale moc vztah nevybudujete. Asi ta nostalgie trochu zapracovala takže si můžu říci, že poslední rozloučení se Středozemí proběhlo u mě se vší důstojnosti. 75%

Equalizer (2014)

Pravidlo č.1 - nikdy nechceš nasrat prodavače v Obi, protože pak ti hrozí, že ti provrtá hlavu vrtačkou, nebo probodne krk nůžkami na větve. Luxusní nasraná lahoda v podání strašnýho borce Denzela, který je pořád a pořád strašně übercool. Záporák Csokas je purifikované zlo v koncentrátu. Jen je škoda, že se film občas zbytečně vlekl, především pak z počátku filmu. Fuqua a Washington, to je vždycky sázka na jistotu, hodně mě bavila kamera i zvuková složka filmu. Jen je vážně škoda, že se to občas fakt zbytečně vleklo. Sestříhat na 100 minut a mohla z toho být lahodná akční parádička. 80%

Želvy Ninja (2014)

Ehm, proč tomu vlastně dávám tři hvězdičky, když tam v tom filmu bylo všechno špatně? Protože i když to byla docela hovadina, celkem jsem se nestihl nudit a akční scény alá CGI na sto a jeden způsob, byly docela vychytané. Megan Fox už zdaleka není to (šukna), co byla v prvních transformátorech, a záporáckej slizoun Fichtner si to (záporácké slizení) zase celkem užil. Hlášky dětinské, ale příjemná nostalgie, kdy jsem tyhle zelený obludy sledoval na OK3 (ano, to byl televizní kanál, na kterym po revoluci dávali americký seriály, vnoučku) mi navodila celkem dětinský úsměv. 60% za DJ Majkýho :-))

Co jsme komu udělali? (2014)

Výborná, nekorektní komedie z prostředí moderního globalizovaného světa. Kulometná salva břitkého francouzského humoru, k tomu výteční herci a tak nějak příjemné kulisy plné levandulí a prosluněných luk. Odlehčená forma mi dnes udělala dobře na duši, i když k plné salvě na branku tomu přeci jen něco málo chybělo. I tak ale souhlasím s tvrzením, že jde o nejlepší francouzský film poslední doby. 82%

Memories Photographer (2014) (amatérský film)

Musím říci, že Ondra se s látkou popral nesmírně zajímavým způsobem, a když jsem to viděl poprvé, zůstala mi huba stát. Doufám, že si za pár let budu moci říct super, že toho Ondru Kymlu, který získal (nejdříve Lva, potom Oscara), znám :-).

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Popravdě milé překvápko. Příběh nakonec nebyl tak debilní, jak by název napovídal. Děj celkem rychle odsýpá, a vy se tak za tu hodinu a půl vlastně ani nestačíte pořádně nudit. Luke Evans sympaťák každým coulem, a vy mu to jeho pomstu docela žerete. Do toho celkem neurážející triky a vydařené akční scény. Závěrečná scéna v moderní době dává napovídat, že by bylo docela fajn sledovat osudy Drákuly i v současnosti. Tak, snad si film vydělal dost, abychom mohli někdy vidět pokračování. Takže jo, za mě milý palec hore. 70%

Predestination (2014)

WTF časových paradoxů na entou krát odmocnina z pí na šestou. Nejen, že se ten film nebojí paradoxů ve stylu: "Bylo dřív kuře, nebo slepice?", ba on si v nich přímo libuje a dělá si z nich šoufky. Nesmíte o tom moc přemýšlet, jinak se vám zavaří závity a Steven Hawkings spolu s Alberten Einsteinem začnou vstávat (na nohy i z hrobu). Ani Nolan na tohle nemá. Sry kamí, ale tenhle film je tak strašně krejzy, že vlastně nevím, jaký mu dám hodnocení. Buď to bude absolutní ultrashit, nebo geniální milník filmové historje. Takže pro dnešek bez procent... A nechám si to projít hlavou... jak sbalit sám sebe, zplodit sám se sebou dítě a pak sám sebe zabít. Hawk(e)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Dvě hodiny kňourání o ničem. Trochu mrzí, že se režisér tentokrát držel předlohy docela hodně, což je v porovnání s předchozím dílem do očí bijící. Válečné scény vymyšlené výtečně, někteří herci hrají jako o život, především pak zesnulý Hoffman, kuni ksicht Sutherland nebo Harrelson. Jennifer mě momentálně docela srala, protože její hysterické výlevy místy přehrávala, ovšem zpěv spolu se scénou na přehradě patří k vrcholu celého filmu. Kamera i kinetika těch několika málo scén potěšila. Jen toho v těch dvou hodinách bylo prostě málo a v podstatě se tam vůbec nic nestalo... Tak snad příště. Dám tomu ještě jednu (snad už poslední) šanci. 65%

Wrestler (2008)

Tak trochu zvláštní film o wrestlerovi, který naplno prožívá podzim života. Zápasnické scény boží, zbytek děje prožíváme rodinnou atmošku, která se ani náznakem neblíží nějakému happyendu. Esence psychedelického Aronovskyho mě ale opět minula účinkem. Requiem za sen je stále jeho majstrštyk. A až příliš okatě se Zápasník podobá Černé labuti. 65%