EXODUS: Bohové a králové (2014)

Vlastně nudit jsem se ani nestihl, tak proč teda jen tři? Protože mi to přišlo takové trochu místy přitažené za vlasy. Většina postav mi tam nepřišla nijak důležitá, a to ani včetně Mojžíše. Jediný zajímavý byl Joel Edgerton jako Ramses. Grafické zpracování, výprava, kostýmy, kamera, hudba, a egyptské rány, EGYPTSKÉ RÁNY - rulezz. To všechno bylo naprosto precizně vyvedené. Inu, v produkci slavného Ridleyho, za 140 mega, tam opravdu byl vidět každičký dolar, který byl utracen naprosto do puntíku na jedničku. I přes tu monstrprodukci, výtečně zpracované akční scény, to nejvíce skřípalo právě v osobní, intimní rovině, Baleovi jsem tentokrát jeho hádky a křičení na Boha doopravdy nevěřil. Ostatně božské vyvedení v podobě malého, pěkně nesympatického chlapečka patří mezi minimálně zvláštní. Takže taková rozpolcenost. Určitě mnohem lepší než Noe, ale přišlo mi to na druhou stranu takové sterilní. Taková sázka na jistotu bez přidané hodnoty. Třeba příště Ridley. 68%

Slídil (2014)

OMG. To byl asi první film, u kterého jsem hlavní postavě přál smrt ze všech nejkrutějších. Jake Gyllenhaal zahrál opravdového humusáka, lidskou hyenu, která se neštítí prodat úplně každému, která se neštítí nejodpornějších vyjednávacích taktik, která je prostě lidský odpad. Jake zahrál naprosto famozního nesympaťáka, kterému nefandíte od začátku až do konce. Naopak velmi potěšila Rene Russo, i jeho kamarád Rick, který se z no-name herce dostane určitě někam výše. Taky budete mít zároveň jedinečnou možnost nahlédnutí do světa odporných masmedií, které za trošku krve jsou schopny udělat cokoliv. Jo, TV NOHA by se mohla učit. Myslim, že tenhle kanel by zasloužil stopku. 85%

Annabelle (2014)

Jak někdo může udělat tak debilní spin-off k tak skvělému Conjuring? Tohle je tak dementní film, že to snad není možný. Všichni a všechno se tam chová naprosto imbecilně. Jediný, co táhne film aspoň trochu nahoru je ta ultrahnusná panna. Tohle by si pořídil domu jen úchylák. Lekačky prakticky žádné, to, jak film skončí, jsem věděl už tak od půlky, kdy se na scéně zjevila ztepilá černošská gospelová zpěvačka, a navíc jsou hlavní postavy strašlivě nesympatické. Jediný kněz v podání Tonyho Amendoly, který mimochodník zahrál Mistra Braetaca (Stargate: SG-1) mnohem lépe, se tu aspoň snaží tvářit jinak, než jako když si někdo nacpe citron do řitě. Já nevim, tohle vidět znova už nikdy nechci. Jeden z nejpodprůměrnějších lekačkových filmů (a že je mám celkem rád). 30%

Mezi náhrobními kameny (2014)

Komorní kriminální drama s neskutečně dokonalým Liamem. On je prostě pořád tak strašně skvělej drsoň, ze všech drsoňů nejdrsnější. Stačí jeden pohled do jeho modrých očí, a sežrali byste mu všechno. Scott Frank rozehrál téměř dvouhodinovou napínavou podívanou, kde neodletují tuny kulek ze zásobníků, ani tam není kdovíjaké akční scény. Ta jediná trošku akčnější je na začátku, a přímo s dějem až tolik nesouvisí. Výtečné kamerové nájezdy, milé vedlejší postavy, a postupně docházíte i k děsivému finále. Za mě teda jako jo. 80%

Interview (2014)

Jak by napsal klasik - Mnoho povyku pro nic. V podstatě další z řady sprostých, pekelně ujetých a nikterak objevných eRkových komedií, kterých je na světě spousty. Tahle si jen střílí z velkého strýčka Kima ze země, jejiž jméno nedokáži vyslovit. Obhroublý Rogenovský humor je překvapivě držen na uzdě, mnohem více se utrhl famozní Franco, který pálí kulometné hlášky prakticky celou dobu. Závěr je ulítlost na stodeset procent, ale svůj účel - občas se zasmát, to splnilo. Takže vážení, proč jsme kvůli tomuhle udělali takovej humbuk? 60%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Veskrze průměrná akční kriminálka, která ve vás po dvou hodinách hustění konspirací a nejrůznějších rádoby krimi novinek v oboru, velký dojem neudělá. Těch pár vesměs skvělých akčních scén celkový dojem nezachránilo, a i když se Tom snažil, stejně mi přišel dost unylý. To Rosamund už poněkolikáté dokazuje, že umí zahrát i na malém prostoru velké divy. Tak uvidíme, jestli se tímto filmem nastartuje druhý Bourne. Zatím to ve mě příliš neosciluje. 60%

Zmizelá (2014)

Klasický Fincher. Atmosféru to má takovou, že si nervy pomalu ukoušete všechny nehty. SPOILER: Když si tak do půlky filmu říkáte, že je to jasný, že jí stejně sejmul heroický Affleck, tak se najednou prudce změní styl i rychlost, a najednou zjistíte, že milující ženuška v podání dokonalé Rosamund Pike, je vlastně pěkná 3,14ča, a že ten heroický Affleck žil celou dobu s psychopatickou potvorou, která dokáže zavařit nejen svému manželovi. Affleck se tváří sice jako kdyby měl většinu filmu v řiti prkno, ale Rosamund předvedla luxusní záporňácký výkon. KONEC SPOILERU... Harris asi do takových filmů nepatří, nějak mi tam nesedl, ale dobře. Co mě ještě hodně bavilo, byl zvuk a hudba. Nádherné elektronické výlety skvěle podtrhly už tak místy psychoticky napjatou atmosféru. Ve výsledku to však (kromě brilantní kriminálky) byl příběh, který vypovídal o tom, že vztah dvou lidí (manželství), je vlastně chemie, a tak trochu každodenní ústupky tomu druhému. Jenže na toto téma tady máme tucet tisíc dalších filmů - od komedie, až po drama. Jenže nikdy tak brilantně a sociopaticky podané, jako od Finchera. Sedm bylo sice jen jedno, ale tohle je taky brilantní podívaná. 89%

Zlatovláska (1973) (TV film)

Československý pohádkový mírný nadprůměr. Výtečný Štěpánek, a pro mě nesympatická Kotrbová v podobě Zlatovlásky. 65%

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Takovej ten pocit, kdy dáte hercům rámcový scénář, pak je zkouříte a ožerete, a necháte je, aby na place pobíhali a "něco" hráli. Fanoušci Prušinovského a spol. budou nadšení, ostatní to do nebe vyhejtujou. Já jsem tak někde uprostřed cesty. Okresní přebor, i Čtvrtou hvězdu jsem "žral", tohle ve mě vyvovalo někdy salvy smíchu, někdy jsem jen nevěřícně koukal na obrazovku a říkal si: "Co to ku.va je?". Výborný Vetchý, úchylná Vilhelmová, ostatní tak nějak do počtu a nejvíc mi tam neseděl Pavelka, který prostě do ansáblu kolem Dejvického divadla tak nějak nepatří. 60%

Ledová archa (2013)

Asi nejsem na podobný styl filmu stavěný. Nápad dobrý, zpracování i vizuální vychytávky více než lákavé, luxusně kulervoucí akční scény, a tuna dalších nápadů, po kterých asi místní honiči trik velice touží. A ta totální magorpitcha Tilda Swinton, která je úchylnost sama. Ale ten konec? Jako ten asi nechápu vůbec. Myslím, že by tvůrci asi neměli tak hodně stavět na tom, že si zbytek domyslí i ten nejnáročnější divák. Dokud šel Ewans vlakem a kosil se s tunou protivníků (scéna v tunelu TOP!!!), tak dobrý, jenže jak nastoupil Harris a jeho pseudofilozofické kecy o vůdci, malí dětičky opravníčkové, a ta debilní číňanka, tak to teda WTF??? 50%