Godzilla vs. Kong (2021)

Když se řežou spolu obří ještěrka se stříbrohřbetým samcem Richardem, je to zábavné, vytuněné, barevné a vůbec se na to moc hezky kouká. Wingard přináší do žánru řadu hezkých vižuel vychytávek a vy se tak vůbec nestačíte nudit. Bohužel nudit se začnete, jakmile do toho začnou svá moudra pronášet lidské postavy. Je to absolutně nablblé, sem tam se snaží někdo prohodit nějakou zázračnou hlášku, ale hlavní partie se odehrává nad jejich hlavami, kde se to mlátí hlava nehlava a snaží se dokázat, kdo má většího dicka. Nakonec to velmi nepřekvapivě končí SPOILER remízou, takže Godžira si může jít ukazovat svojí kloaku nějakým plejtvákům do moře a Kong si bude na planetě Pandora vesele poletovat na stromečcích. Ale nuda to není, to ani náhodou. Jen o tom nesmíte vůbec přemýšlet a musíte se nechat strhnout tou pestrobarevnou rubanicí. 60%

Stín v oblacích (2020)

Hyper bizár na entou. Naštěstí jsem přistoupil na tuto šílenou crazy podívanou, která smíchá letecké souboje, přerostlýho netopýra, romantickou linku i oplzlou náladu. Velmi silná první třetina s tajemným nádechem (tady jsem fakt řval nadšením - proč je tu jen 46%?, no a pak jsem to pochopil... Neskutečně dementní film s překvapivě fajnovým vizuálem. 50%

Všechno nejhorší 2 (2019)

První díl měl hororovou komediální náladu. Ten druhý do toho začne míchat scifi a je to, jak to už tak bývá, o něco slabší. Konečně se ale dozvíte, proč se to naší hrdince z prvního dílu stávalo, že se sekla v tisíckrát omletým nápadu časové smyčky. Naštěstí jsem se i tentokrát výtečně bavil a přistoupil jsem na tuto trhlou scifárnu. 60%

Babicova televize (2021) (pořad)

Jyrka - mystr, který dokázal uvařit obrovský balon i jitrnicový salát se našel v tomhle bizarním pořadu, který paroduje sebe sama - což Jyří dokonale využívá pro svoji propagaci. A je to dobře. I ty recepty, co teď vaří, nejsou tak vyloženě creepy, jako bývaly za časů na Nově. Ostatně, s Jardou "pouei se na to" si taky hezky povařil. Spoko

Le Jeu (2018)

Původní italskou verzi jsem neviděl, ale jako netflixovská náhrada je tohle docela fajne. Příjemná hodina a půl, rychle to odsýpá a tahle další variace na pravdu nebo fant v dospělé verzi, je někdy dost vyhrocená, někdy příjemně pohladí i rozesměje. 75%

Cherry (2021)

Když ubíhaly titulky, jen jsem tupě seděl a nějak mi to hlava nechtěla všechno pobrat. Do pytle... To je přesně ten typ výjimečného filmu, na který musíte koukat hodně dobře naladěný, jinak vás to semele... No, ono vás to semele i když budete naladěný. To je totiž něco, co vám v hlavě ustane na hodně dlouhou dobu. Nevím, co bych teď napsal, cloumají mnou emoce na všechny strany. Tenhle film mě dostal jako už hodně dlouho ne. Ale zároveň chápu komentáře okolo, protože je mi jasné, že to nebude film pro každého. Tom Holland je naprostý herecký génius, který střídá polohy v každé kapitole od zamilovaného jelimana, přes panické ucho ve výcviku, po vystrašeného kluka, který musí zandavat vyhřezlá střeva, po feťáka žijící v nejhnusnější kobce široko daleko, až po bankovního lupiče. A v každé poloze je prostě je výtečný. A to ještě nedávno dělal humory a střílel tak maximálně pavučiny z rukou. Skvostná hudba, skvostná režie, skvostná kamera. 100%

Yes Day (2021)

Mno... Je to rodinný. To se musí nechat. Pár vtipných hlášek i akčních scén - především párty v domě je dost podařená, ale jináč. Slabý. Aspoň, že mezi herci evidentně tikala vzájemná chemie. Ostatně, když si museli prožít tolik šíleností :-) 40%

Skrýš (2010)

Místy hezké solidní psycho, pár creepy scén, ale jinak tak nějak zbytečný průměr s naprosto neuspokojivým závěrem, kde jsem teda nic navíc nedostal. Moore je celkem fajn, vyřádil se tu hlavně Meyers. Nevim, takový mišmaš všeho možného. 55%

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Vlažný začátek. Skvělý úvod filmu, úchvatná a dechberoucí akční scéna, která je pak vystřídána velmi pomalým rozjezdem aneb rodinná pouta. Uvidíme, zatím jsem lehce zklamán.