Nesmrtelný (2015)

Zajímavý technothriller, který táhne sympatický Reynolds. Je tam na můj vkus ale spousta zbytečných WTF momentů, které se vůbec nevyřešily a zůstaly tak nějak ležet. Scénaristicky to prostě nebylo zdaleka dokonalé. Naštěstí jsem se nenudil, takže vlastně lajk? 65%

Bílý tygr (2021)

Taková trochu dark verze Milionáře z chatrče. Je to místy dost syrový pohled na bláznivý kastovní systém v největší demokracii světa. Adarsh Gourav je naprosto boží. Zhruba kolem poloviny to začne drhnout, ale závěrečná část vám notně spraví chuť. 75%

Teroristka (2019)

První půlka filmu vypadá moc fajn, staví především na skvělé Janžurové, která opravdu celý film neskutečně válí. Druhá půlka filmu, od útoku na byt, začíná jeden velký bizár, u kterého jsem nestačil valit oči. Nápad to mělo, ale v týhle WTF rovině se mi to teda ale pranic nelíbilo. 40%

Hlasy (2020)

Taková hezká bubu báchorka o jednom sklepě, kde se to mouchami jenom hemží. A taky se tu věší mamka, ustřeluje hlavu taťka a topí děcko. Solidní španělská atmosférická duchařina, která místy vyvolá hezké mravenčení v zádech. Jen ti herci jsou všichni tak nějak nevýrazní a vůbec mě do svých rolí nevtáhli. 65%

Zprávy ze světa (2020)

Taková velká reklama na Texas. Vizuál moc fajnový, Hanks je stále herec par excellence, ale neubráním se pocitu, že tentokrát si Greengrass vybral tu slabší chvilku. Pomalý, zadumaný a komorní western má světlé chvilky, ale na konci jsem začal klimbat, což je neklamnou známkou toho, že to taková pecka není. 55%

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

V životě jsem viděl hodně dobrý filmy, hodně špatný filmy, hodně divný filmy. Ale všechno tohle strčil do škatulky tenhle mega ulítlej film Všichni moji přátelé jsou mrtví. Top z topových filmových scén v samotném závěru. Řval jsem smíchy! Přátelé, PláPoláci natočili něco, čímž strčili celou slavnou hollywoodskou produkci do kapsy. Naprostý luxus!!! K dokonalosti možná pár zbytečností. Filmové guilty pleasure roku 2021! 80% (jo, předpokládám, že je to mířené na puboše, ale dneska se ve mě ten puboš probudil).

Čističi vesmíru (2021)

Hyperzábavná blbina, která si na nic nehraje. Máme tady ty dobré a toho zlého Armitage, spousta nanobotů, jedna holka a výpravu, která vypadá, jakoby vypadla z předražené hollywoodské produkce za minimálně 200 mega. Korejci to natočili za desetinu. Tohle jsem si plnou palbou extrémně užil. Bejt to v kině, tak se tam radostí rozteču na podlahu. Netflix palec hore. 75%

Pod bodem mrazu (2021)

Jasný stručný pravidla v tomhle hektickým španělským thrilleru. Konec filmu byl trochu ujetej, ale jinak to hezky šlapalo a herci si tuhle vyvražďovačku po jiném evidentně užívali. V této jiné variantě nebezpečné rychlosti to naštěstí rychle odsýpalo, a já se ani jednou nenudil, takže vlastně pozitivní dojem. Jen ten konec prostě... Ten byl megadivnej. 60%

Expanze - Winnipesaukee (2021) (epizoda)

Nějak se nám to natahuje. Všechny hlavní postavy z předchozích sérií jsou tu upozaděny tak šíleně, že kromě Amose tu sledujeme jen uřičenou Naomi a její mrdací holku z druhý lodi a strašně nesympatickýho Inarose & son. Fajnová akce "na jeden záběr". Já nevim, příští díl končíme pátou řadu a tady jsou tu politický machinace rozhozený tak, že to vypadá jako na dalších pět dílů. Vypadá to jako Hra o trůny v opačném extrému. Podle všeho to vypadá příští díl na pořádný twist a čekání zase minimálně rok na poslední sérii. Kouzlo prvních tří sérií je tu tam. Škoda

Národní třída (2019)

Fajnové hlášky, druhá půlka pak docela psycho. Jedno je jisté, Hynek Čermák byl naprosto famozní a skvěle mu sekundoval Psychouš Cina - který opět potvrzuje, že má dar od Boha. Film, který ve vás vyvolá rozporuplné pocity. Nicméně lokace na Jižák, kde to velmi dobře znám, mi polichotila. 55%