Jordan

Adult Surprise

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 22.9.2017  09:38
    matka! (2017)

Starý zákon podľa Aronofskeho. Nič pre nenáročných divákov hľadajúcich oddychový film na spríjemnenie večera.

• 16.9.2017  09:37
    Happy End (2017)

Aj keď sa o tomto filme zatiaľ dá s istotou povedať len jedno, a síce že všetky predošlé Hanekeho filmy sú lepšie, nemôžem si pomôcť, mne sa aj tak páčil dostačujúco na plné hodnotenie. Možno preto, že túto tému dosť bytostne prežívam, možno preto, že všetky svoje "trademarky", na ktoré som si u Hanekeho zvykol a s obľubou a mravenčením v oblasti slabín na ne čakám, sä prítomné a vo vrcholovej forme, možno preto, že Isabelle Huppert... neviem... každopádne výborné.

• 16.9.2017  09:29
    Attonitas (2012)

Tento film vôbec nie je márny pokus o síce nadužívanú, no pre nezávislých filmátov stále lákavú formu found-footage hororu... slovenská kinematografia posledných rokov má už jeden vydarený pokus za sebou a to, že tento film akosi "prešumel", je možno aj dôsledok toho, že ZLO etablovaného režiséra Petra Bebjaka predbehlo v kinách Attonitas debutujúceho režírujúceho herca Jaroslava Mottla len o pár mesiacov. Napriek tomu je postránke príbehovej a scenáristickej Attonitas prepracovanejší. Nechýba mu sľubný rozbeh, ktorý diváka chytí a v závere aj celkom slušnú atmosféru. Občas naivnejšie herectvo a v závere tlačenie na pointovú pílu tomu trochu škodí, ale inak veľmi vydarený nezávislý nadšenecký film.

• 14.6.2017  10:46
    Špína (2017)

po všetkých stránkach a vo všetkých rolách presvedčivé a realisticky podané herecké výkony (popri dominike morávkovej, na ktorej charizme a prejave celý film stojí, výborné najmä pri do menších úloh obsadených monike potokárovej, juliane oľhovej a patrikovi holubářovi) sú najvydarenejšou stránkou tohto režijného celovečerného hraného debutu, ktorý na príjemne nerozťahanej stopáži v pomerne komorne nastavenej výprave (jeden ústav s osadenstvom, z ktorého sa občas na chvíľku vybehne buď do prístavu, domov k hlavnej hrdinke, alebo do školy) rozpráva psychologicky a emočne náročnú tému. popri dobrej a za európskym štandardom festivalových filmov v ničom nezaostávajúcej formálnej stránke a režijne slušne odvedenej práci s pár dobrými nápadmi, pri ktorej sa kde-tu ešte objaví kozmetická chybička odpustiteľná pri debute (nevypointovanie obrazov, nezvládnutá improvizácia, nekriticky a neinovatívne preberané štruktúrovanie sujetu overeného a videného v mnohých iných podobne tematicky či žánrovo ladených filmoch posledných rokov) je vlastne jediné, čo najviac uberá filmu na naliehavosti, ktorú mohol mať, výpovednej hĺbke a zimomriavkovej katarzii scenáristicko-dramaturgická stránka, kde občas chýba motivické väzbenie (scén či konaní) alebo je nie úplne zrozumiteľne či štrukturálne správne postavené, občas sa skĺzne do dialogickej rutiny a klišé a niekedy sa pri výbere scén a obrazov pristupuje k pokusu o vyvolanie emócie "zvonka", scénami, ktoré sú tu pre ne samotné a pre zvýšenie dramatičnosti či emocionálnosti, pričom iné, ktoré by možno viac pripútali diváka k pacientom a samotnej hrdinke (ktorej samozrejme držíme palce, ale je to hlavne preto, že je obeťou, dejú sa jej zlé veci a je tak krásna a čistá, že tá špina, v ktorej sa ocitne, ju ničí a nám je to ľúto, ale silnejšie emočné a aspoň nejaké intelektuálne napojenie na ňu je slabé) chýbajú. scenáristka s režisérkou si dali dlhoročnú precíznu prácu na vývoji scenára, overovaní psychologickej správnosti konania postáv, konzutovali a poctivo pracovali na koherentnej a pokope držiacej psychologickej komornej dráme, čo im vyšlo, len popri tomto ponore do témy sa niekde občas vytratila (alebo mierne ochabla) snaha myslieť aj na diváka, ktorý už veľa filmov videl, ktorý niečo očakáva a ktorého treba celý čas držať v napätí (alebo ho baviť, alebo prekvapovať, alebo dráždiť, alebo masírovať - skrátka čokoľvek, než len mu ukazovať a o niečom ho presviedčať) a na konci ho oceniť katarziou. debutujúcim autorkám sa však rozhodne podaril pre ne veľmi cenný film, ktorý (verím a dúfam) bude tým najlepším východiskovým bodom do ich ďalšej tvorby a kariéry.

• 6.2.2017  17:51
    Antibirth (2016)

sevigny je na svoj vek nozaj vo forme, záver je úžasne zvrátený a to predtým mi prišlo ako snaha o napodobenie crossoveru arakiho-korineho a zombieho... miestami otravné, dramaturgicky veľmi deravé, ale svojské

• 3.2.2017  20:28
    La La Land (2016)

ten nepochopiteľný úspech tohto filmu je práveže úplne pochopiteľný; napriek tomu, že je to klišé a sladký hollywood, nie je to zlý film, remeselne dobre urobený a hlavní protagonisti majú celkom pozerateľnú a počúvateľnú iskru; hudba je (napriek tomu, že muzikály priam neznášam práve kvôli ich hudobnej stránke) naozaj kvalitná... ale je to iba taká zvláštna anomália typu Artist (spred pár rokov), pričom ten bol ešte o čosi poctivejší a mal aj nejaký druhý plán... tento mal len snahu oň, ale príliš gýčovú a povrchnú. ak to získa viac, ako oskara za hudbu, bude to nafúknutý tendenčný hollywoodsky sebaklam... chazellov debut bol podľa mňa oveľa vydarenejšia a zmyslupnejšia záležitosť

• 11.9.2016  01:30

tento film je trápny, nudný a zle napísaný. vôbec nefunguje.

• 17.6.2016  00:07

Jednotka je moja obľúbená guilty pleasure oddychovka... dvojka jej tieň neprekročila. Aj keď je tu ešte nabúchanejšie obsadenie s kopou "cameo" jednohubiek, nefungujú tri základné paramtere: záver skĺzava ku klišé happy-end morálčičke... chémia medzi bosleym a anjelmi nesiaha ani po kotníky tomu, čo v jednotke stváral neprekonateľný bill murray (a to mám bernieho maca pritom celkom rád) a je to o dobrých min. 10 minút dlhšie, než "it should be". ale zasa - je tu viac soft-erotiky... takže pozerať sa to dá.

• 17.6.2016  00:04

solídna buddy movie postavená na dobrej chémii a zaujímavo vybudovaných charakteroch... ktorá však sleduje overenú (a vyvarenú) schému a v závere skĺzne do prvotriednej hollywoodskej minerálky... pár fórov pobaví, na mentálny oddych a ako psychohygiena nemôže poškodiť... "it´s not heart... it´s dick!"

• 11.5.2016  14:59
    Na vážno (1997)

zďaleka nie dokonalý, ani len k dokonalosti sa blížiaci film - no jeho jednoduchosť, priamočiarosť, úprimnosť v spojení s dvoma kúzelnými hereckými výkonmi a brilantne napísanými dialógmi: to mi stačí, aby si ma film získal

• 11.5.2016  00:10
    Ženy sobě (2011)

bratia a sestry, ktorým ešte ostali zbytky súdnosti, uvedomme si, že tento film mal 2 nominácie na oscara - a jeden z nich bol za scenár! za čo?!!! za scenár!!!!

• 9.4.2016  08:06

Airplane! je nielen úplná klasika žánru paródia, ale zároveň jeho krstným otcom, prababkou a spúšťačom jeho popularity a zlatým obdobím jeho najväčšieho úspechu - v taj čistej, krsštalickej podobe, ako v 80-tych rokoch (a najneskôr začiatkom 90-tych) sa už dnes buď nerobí, ale príspevky do tejto podivnej rodinky sú už iba čisto okrajová záležitosť nevzbudzujúca (celkom právom vzhľadom na ich "kvalitu") záujem či úspech u divákov. V podstate tá naozaj dobrá paródia bola naviazaná na pár mien, pričom spolu s najvýraznejším predstaviteľom Leslie Nielsenom (ktorý v Airplane svoju kariéru parodickej ikony naštartoval) sú bratia Zuckerovci s Jimom Abrahamsom najvplyvnejšie a najznámejšie. Napriek tomu Airplane už - aj vďaka špecifickosti daného žánru (jedného z najabnormálnejších subžárov komédie) - výrazne zostarol, mimo kontext USA a 90-tych rokov už mnohé fóry nefungujú či sú dokonca nečitateľné. Avšak silné, tvrdé jadro ostáva: Leslie Nielsen, autopilot, nekorektnosť a slovné hračky.

• 24.2.2016  11:17

hard candy + funny games pod vplyvom kvázi-tarantinovskej konverzačnej ekvilibristiky rothovi ako odchovanému "béčkarovi" nevyšiel, pretože pti všetkej snahe to z každej strany, z ktorej sa to snažíte uchopiť, ostáva na polceste a ostáva len divná pachuť po keanu, ktorý podáva finálny a konečný výkon svojej "hereckej" kariéry a dve pôvabné sexy-mrchy, na ktoré sa aspoň dá pozerať, aj keď sú to charaktery nie veľmi silné a zapmätateľné, rovnako ako celý tento nevýrazný film

• 9.2.2016  08:21

revenge-survival-wetern ako vyšitý... či skôr ako "zošitý" z viacerých filmov... dobre namiešaný koktejl - presne tak spoznáte dobrý miešaný nápoj, že v ňom necítite jednotlivé ingrediencie, tie splynú a vytvoria novú chuť... vie to aj tarantino a pochopil to aj iňaritu; leonardo ide dušu vypustiť, aby získal oscara, no ja verím (a dúfam), že týmto výkonom sa mu to nepodarí. terrence-malikovské poetické snové flashback-vsuvky mi (príncipiálne) vadia, rovnako ako digitálna medvedica, nech sa industrial light and magic snažia koľko chcú... inak je to ale pôsobivá výpravná dráma s úžasnou kamerou a skvelou hudbou a zvukom (nejakého oscara si tento film podľa mňa predsa len odnesie)

• 1.2.2016  00:09

Skôr slabých 2 a pol, no z úcty k autorovi zaokrúhľujem nahor... Zatiaľ najslabší Tarantinov film, a ak so sebou niečo neurobí a jeho tvorba bude mať do budúcna túto tendenciu, tak nám môže pred očami "vyblednúť" jedna legenda. (Videné vo Viedni zo 70mm kópie v pôvodnej Panavisio Ultra 70, aj s prestávkou a všetkým... ale načo?!)

• 25.12.2015  19:19
    Americký sniper (2014)

táto príliš dlhá reklama na SEAL, americkú rodinu, japonské autá a holandskú elektroniku má jediný svetlejší bod a to hereckú snahu brad lee coopera, ktorá najviac vychádza v niekoľkých detailoch a momentoch, pričom najlepší je asi scéna stretu s vojakom, ktorému zachránil život. inak - ak majú amíci v úmysle niekedy adaptovať pre film mein kampf, mali by si pohnúť, aby to ešte stihol odrežírovať eastwood.

• 25.12.2015  00:13
    Remnants (2015)

Veľmi pekný vianočný film. Mali by ho pre zmenu púšťať miesto Popelky a Mrázika na Štedrý večer v televízii.

• 23.8.2015  19:12

V jednoduchosti je krása, v jednoduchosti je sila. Zdanlivo "banálny" výjav - dvaja mladí ľudia na káve. A pritom aký silný obraz.

• 6.7.2015  14:17
    Šéf (2014)

Pestrofarebné, presladené, uhladené a nekonfliktné - ale chápem to tak, že Favreau chcel natočiť nejaký príjemný film, ktorý by vám navodil chuť do jedla a nepokazil ju, že je to jedna miernym klišé zaťažená hollywoodska pocta tomu, čo tento robustný herec/režisér zrejme zbožňuje najviac.

• 17.6.2015  07:40

obsadené dobre, vyrozprávané remeselne zručne, s pár peknými scénami a na hollywood príjemnou dávkou "špiny". ale v závere úplne odpálené - tak koncentrovaný, nestráviteľný hollywoodsky gýč som fakt nečakal; navyše - prečo všetci tí britskí, americkí, francúzski, českí, švédski a neviemakí herci rozprávajú po anglicky s viac či menej štylizovaným a priznaným ruským akcentom? to ma iritovalo. a tiež som sa zamýšľal nad tým, akú rolu zohráva tento film v rámci širšieho politického kontextu, no k ničomu som nedospel.

• 27.5.2015  10:26

takýto film si natočiť v sedemdesiatke - pán miller, máte môj nekonečný obdiv! zatiaľ (blockbusterový) kino zážitok tohto roka!

• 23.5.2015  22:10
    Poltergeist (2015)

úplne zbytočný, gýčový a nevkusný brak!

• 20.4.2015  23:08

russellovi croweovi sa podaril najnudnejší film roka... pokojne by som ho dával na predpis miesto tabletiek na spanie

• 5.4.2015  11:20
    Cosmopolis (2012)

cronenberga mám rád, ale táto nesúrodá, ukecaná, povrchná a nasilu záhadná no nečitateľná "metafora" je jeho zatiaľ najhorší film (áno, horšie, ne dangerous method")... carax rulezz!

• 30.3.2015  10:35
    Bronson (2008)

refn je manierista, no mne sa jeho maniéra páči a rád sa pozerám na to, čo a ako mi ukazuje

• 30.3.2015  10:33

sterilné, i napriek tomu, že to má len hodinu a trištvrte to pôsobí ukrutne dlhé, to neustále bľabotanie daya so sudeikisom je niečo tak neznesiteľne otravné, až z toho človeka rozbolí hlava, typický príklad zohavenej dvojky urobenej len pre peniaze a úspech jednotky (nie že by jednotka nebola urobená len pre peniaze a pre to, aby mala úspech a mohla byť dvojka, ale tá bola aspoň vtipná); veľmi zlé - zbytočné, strata času a naozaj vyhodené peniaze!

• 28.3.2015  22:42

je to znôška klišé, dlhé, nezaujímavé, pomerne nudné, slabé...

• 17.3.2015  20:27

ale no tak - prenesmierne nadhodnotené... je to veľmi fajn oddyhovka, nič výnimočné, nič extra, pekná mustrička, veľmi neskrývané a okukané klišé (aj keď vo väčšine prípadov fungujúce, no niekedy len čisto pre efekt alebo skrátka preto, že "tam majú byť"), a rozhodne o pol hodinu dlhšie, než by súdny gentleman strihač a dramaturg pripustil... akčná scéna v kostole je, samozrejme, vrchol, poteší dire straits v úvode a firth, strong a hlavne jackson užívajúci si inak ploché, no komixovo zábavné role... ale sú to také ničím výnimočné, relaxačné poctivé tri

• 7.3.2015  09:37
    Lucy (2014)

tak ja neviem, komu je tento film určený a o čom vlastne bol - snaha o nejakú vážnejšiu výpoveď o tom, ako nevyužívame naše schopnosti, povrchne namiešaný koktejl z vyprázdnených a na klišé premenených povrchov myšlienok ukradnutých z mnohých iných filmov (od kubricka, cez rôzne moderné thrilleri ako crank a limitless až po dokumenty z discovery) - to všetko besonovi nepristane, je to ako zle nafarbené vlasy, ako krivo namaľovaný výrazný mejkap: umelé, nevkusné a prvoplánové. celkom zbytočný film - mal si luc dôraznejšie stáť za svojím mladíckym vyhlásením, že natočí 10 celovečerných filmov a končí - lucy je (ak nerátame všetkých animovaných arturov) jedenásty.

• 7.3.2015  09:22
    Maso a krev (1985)

táto brutálna rozprávka plná moru o pomalom rodení sa renesancie má svoje nespochybniteľné miesto v kinematografii vďaka nahej jennifer jason leigh

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64