Útok krabích monster (1957)

Krab s kukadly jak zrcadly je prostě k sežraní. To by bylo telepatických krabích tyčinek. The best scéna? Samoz. ta na konci...zlý pán hází na kraba výbušniny či co, a on hlubokým a mírným hlasem říká...,,Hloupé, velmi hloupé´´. :-)

The Amazing Colossal Man (1957)

Nuže...Kolosální Muž nebyla taková kolosální chujovinka, jak jsem čekal. Je to sice opravdu hotový mr. Proper, ale za scény typu, obří polonahý chlap, kterému by i Lex Luthor mohl zavíděti, rozbije okno v koupelně, načež ještě před tím šmíruje, jak si ve vaně ženská lascivně myje nožky, jenže se jí asi nelíbí, že ji takový hulán rozflákal okno, tak se kryje závěsem a řve;-) dám ty 3. Jo, propíchnutí nadměrnou stříkačkou je very kůůl. ;-) Super jsou ty malinké noviny a knížka. A jeho pád z přehrady, spolu s neskutečně prdlým aaaaaah! to musíte slyšet! je k nezaplacení.;-)

Invaders from Space (1965)

Další důkaz, že Japonci (co jedí rejži) byli vždy o krok napřed. I v oblasti pokleslých SF filmů. Já se bavil tak nehorázně, že tomu ty 4 dám. A ano, stejně jako jeden kolega, souhlasím, že už víme, kdo vypustil Covid-19...Salamander Men!!!:))))))))) Ten smích jejich šéfa, či koho...Fantomas by umřel závistí. Perfektní komentář, TERRORDROME byť je ve svém hodnocení (kterých tu stejně moc není;-) o vela přísnější. Jeho v podstatě opis celého filmu je sice, trefný, ale já jako on, doporučuji shlédnouti na vlastní bulvy. Ty kostýmy...ty efekty...ta nádherná baletnětaneční čísla.... ty všemožné přemety a že jich tam panečku je!....aaach, blaho. Kam se hrabe tv záznam např. Louskáčka, hahahaha!!!!!!!!!!!!!! Jestli byl vynalezen pojem quilty pleasure, tak je to díky takovýmto squostům. Bez debat!! Carpentere (jak tě žeru), tak ten tvůj Starman...stojí za prd, abys věděl, chachachaaaa. Asi jsem se zamiloval! Po 2. v životě. A jak by řekli amíci...PRICELESS. Asi nejblíže k tomuto je ten 60tkový tv Batman. Jenže ten jen trochu tančí...občas...nepřemetuje, smrk:(

Frankenstein (1910)

Vynikající hudba, která není samože původní, ale to je mi fuk. Ohnilý kostroun v kádi je TOP.

Attack of the Giant Leeches (1959)

Jak kdosi vtipně poznamenal, není to o politicích? Nebo bankéřích? :)))))))) Trefné. Viď rudý Zemane a Ovčáčku? Nejvíce mě dostala ta bloncka, jak se válí po tom chlápkovi, vehementně mu žmoulá....rukáv košile (bohužel:( a říká mu, jak je silný, a že to ona ráda. Z toho jsem nemohl.:))))) Škoda. Z toho názvu se dal vytěžiti supr horor. I tenkráte. Jo Lima to vystihl! Scéna v jeskyni je prostě....báááájo! Správňácky nechutná a hl., hororová. Měli natočiti jen toto a na zbytek se vykašlat. Ale to bych zase přišel o ty nohy a žmoulání rukávu letní košile. Na tomto filmu je též super, jak scény v noci, jsou opravdu v noci (takže toho moc neuvidíte) a scény ve dne, jsou ve dne, ale tam toho také moc neuvidíte.;-) Krom klasicky 50tkových pěkných ženských nohou (občas cigáro, občas podpatek) a občas i ten zbytek+bonus, ženské ječení, které někdy ani ten mikrák nestíhá.;-) Ovšem doporučuji, ten úplný závěr. Taky klasika. ;-) Opravdu těžko věřiti, že tohle je ta samá doba, ve které tvořili ty největší fláky, mistři jako P.K.Dick, Bradbury či Heinlein.

La momia azteca (1957)

Máte to tady blbě. Správný název jest...The Robot vs the Aztec Mummy. Jo, nekecám! 1 hvězda za toho ´´robota´´ s lidskou tváří. Chachacha!!!

Invaze talířových lidí (1957)

Nadržený pár from Outer Space. Hahahaha!!! Ale jo, loď byla pěkná. Jinak zde jako opět přesně píše ,Vy víte kdo, toho moc neuvidíte. Často si říkám, že měli jen vyrobiti ty různé plakáty, páč ty měli II. v drtivé většině větší náboj a švunk, než následné dílko. Což vlastně platí i dnes. Tzv. typicky 50tkový, POSTER MOVIE. Nezaměňovati za monster movie.;-)

Mlčící hvězda (1959)

Interiér lodi, pěkný. Ale ten coloring, díky němuž ten černoch vypadá tak děsivě, že právě přišel ze samotného pekla, je ech. To měli raději udělat čb. Ocituji přeložený komentář z jutub, který je prostě...parádní: A po přistání na Venuši, celá posádka a loď jsou rozdrceni a spáleni díky nesmírnému tlaku a žáru...konec filmu. ;-)

Teenagers from Outer Space (1959)

Opět (a už vím, že to bude u všech filmů této éry) the best komentář, Lima-100% souhlas. Já jen za sebe, že smrt čokla, gut. Objevení se herce z Woodova, Bride of the Monster, potěšilo. A účes té...,,Ach, Dereku´´ sem, Dereku tam (ano, i TAM), vnučky, pěkný. To co bylo pod ním, už tak ne.;-) Jinak, měl jsem celou dobu silný pocit, že to opravdu natočil sám slovutný Ed.;-) Jenže u jeho filmů se aspoň zasměji. Tady tohle je nuda a odpad nedávám ze stejných důvodů, jako právě Lima. Taky mě při 1.pohledu praštilo do očí, to velké (NAPROSTO neprávem a nesmyslně) numero. Což jest snad už vyložený copyright of čsfd. Nebo klasická švejkovina. P.s. ten název je ale tak geniálně debilní, že je až mistrovský. Pod tím si totiž málokdo dokáže představiti, o co asi půjde.;-) A samoz. že obsahuje i zcela nezbytné...from Outer Space. To je klasika.

The Amazing Transparent Man (1960)

Tak mě se to i líbilo. Snad i více, než jiné filmy této éry a podvodného žánru.;-) Hl. hudební motiv (on je tam i nějaký jiný, haha) byl dobrý a kupodivu mi jeho nekonečná smyčka nelezla na nervy. A hl. star tohoto opravdu krátkého filmu? MORČE!:) P.s. název filmu by si měli vzíti k srdci (mají ji vůbec nějaké) naši pročínští ´´politici´´.