Velký útěk (1963)

Téměř tříhodinovej film z druhé světové války, který umí neobyčejně zaujmout a nenudí ani na moment. Zcela nepochybně je to pro mě osobně také tím, že od dob herních Wolfensteinů nebo Commandos, filmového Velkého Flámu nebo Hanebných Panchartů, jsem se do tématu války za nepřátelskými hranicemi bezhlavě zahleděl. Většina výše zmiňovaných médií (filmy, hry) toto téma umí perfektně zpracovat. Přetvořit atmosféru doby a divákovi dát až hororově drásající pocit toho, že kdykoliv může nepřítel odhadnout co je hrdina zač a kdykoliv může jít o život. Pravdou je, že u Velkého Útěku jsem s tím měl docela problém v první polovině filmu, kdy německý tábor působí jako skautský kemp ve kterém nejhorší trest je poslání na hanbu do kouta (ve filmu v podobě samotky). Přikrášlené též mohli být některé scény co se týče chování Němců k vězňům. Zkrátka myslím, že realita nebyla vůbec růžová... ale o tom se dá dlouze spekulovat. V každém ohledu velmi dobrý snímek se starou školou hereckých es a závěrečná hodina na "svobodě" se mě neodmyslitelně vryje do paměti.

Tohle je náš svět (2016)

Bože! ten Viggo to zahrál tak úžasně! Nějaké výhrady mám k filmu, ale celkově jsem byl velmi spokojenej.. určitě atmosféra biografu tomu prospěla.

Studentský maraton 2016 (2016) (pořad)

Štyry hodiny bych to fakt nevydržel, dal jsem tomu necelou hoďku. Jo našel se tam asi jeden zajímavej drsnej film o náckách a Golemovi - minimálně animací a mystickým příběhem. Co mě však odradilo byla únava a to, že téměř každý film obsahoval násilí - to se nedá točit o něčem jiném? To si raději vytipuju krátkometrážní film, než nahodile sledovat tunu něčeho co mě ani nezajímá...

Americký gangster (2007)

Americký Gangsta nigga mě nakonec přesvědčil, že je to jeden z řady lepších mafiánských filmů. Nepociťoval jsem ovšem výjimečnost filmu v daném žánru. Možná právě kvůli hlavní roli Denzela Washingtona, který hrál až příliš chladně a mafiána jsem v něm ani za (čer)máK neviděl. Naopak mile potěšil Russell Crowe v roli dobráckého fízla. Ridleyiho režie je kvalitní - to je bez debat a atmosféru podchytil velmi zručně. Obzvláště finále je pastva pro oči, ikdyž se hraje na efekt.

Grimsby (2016)

Ideální film na neděli před obědem při obírání červeného rybízu pro nandání pekáče buchty. Zasmál jsem se, užil si POV a párkrát jsem byl znechucenej kam až si autoři dovolí zajít. Tak či tak se jednalo o film na který se dá podívat - pokud vám nevadí Sacha Baron Cohen a tento ujetý styl humoru. Jen u Borata a Diktátora jsem se bavil více.

Šachový turnaj (2015)

Film, který se za šachovou tématiku schovává, ve skutečnosti o nich moc není, spíše o mládežnicích.

Želvy Ninja (2014)

Želváci z devadesátek jsou jednoznačně zajímavější než tahlle digipatlanina s hloupoučkou Megan Fox (myslím ve filmu, třeba by mě v šachu porazila).

Všichni dobří rodáci (1968)

No Jasně! Jasný natočil film o lidech v komunistické době a všichnu mu to sežerem i s navijákem. Jsem překvapen, že toliko vychvalovaný český snímek mě nechal zcela chladným. Herci byli dobří, obzvláště kapr Menšík a pán co brzo zbohatl. Asi nejvíce mě bavilo, že okolí Bystrého znám poměrně dobře vzhledem k tomu, že nedaleko bydlím. Jímavá byl též celková práce kamery, která vytvářela skvělé luďové obrázky, jenž bych se nebál pověsit na zeď vedle Miloše. Ale ten děj... no já vám nevím, tahle forma skoku z roku do roku mě příliš nebrala a spoustu scének vyzněly do prázdna. Často jsem se přistihl, že se trochu nudím. Dát přes to všechno čtvrtou hvězdu? Uvidím až co řekne František.

Takový je život (1929)

Vizuálně hodnotné dílo u kterého ani po letech nevadí, že zvuk neexistuje, ovšem pouze za předpokladu, že by ho doprovázel nějaký trochu normální hudební doprovod. Špatné to vyloženě nebylo, ostatně našel jsem si zajimavé pasáže. Avšak často to bylo mimo mísu a na můj vkus příliš experimentální (ambientní chcete-li). Výsledkem tak bylo poněkud depresivně strávená hodina v biografu Karlovarského městského divadla a celkové zklamání.