Vůně podzemí (2015)

Dvě skvělé scény nedělají dobrý film, ten se bohužel sám v sobě utápí a ke konci nevím ani co tím chtěl autor vlastně říct. Zase další film, který už si znovu jen tak nepustíte.

Dobrá manželka (2016)

Musím říci, že ta paní co to zrežírovala a zahrála hlavní roli (Mirjana Karanović) byla dobrá. Jen celkový dojem filmu je pro mě rozpačitý, protože je spoustu událostí řešeno pouze náznakově a jakoby autorka ani nechtěla zacházet toliko do detailů, což je možná škoda, protože potom by se teprve umocnily emoce, které se jí dařilo skrze svou roli vytvářet.Takže je to film na který snadno zapomenu...

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Truman Show je pro mne sice lepší, ale i tak jsem rád, že jsem mohl vidět podobně originální film. Pleasentville je pohodový a podbarvený pěkným audiovizuálem padesátých let a v neposlední řadě velmi dobře zahraný.

Šílený Max (1979)

Jsou staré filmy kde takzvaný zub času nevadí, to ale není případ Šíleného Maxe. Nezáživná akce, karambóly na silnici ničím nepřekvapí, plus k tomu otravní a trapní nepřátelé. Jediné pozitivní je snad jen ten Mel Gibson, který alespoň trochu hraje. Atmosféra postapokalyptické budoucnosti není z filmu toliko čitelná a mohlo by se to klidně odehrávat v jakékoliv době. Co je však možná nejhorší je skřípavá hudba, která nesmyslně graduje ve chvílích kdy se to vůbec nehodí. Neřekl bych, že zvuk může ovlivnit natolik prožitek z filmu, ale zde jsem vysloveně trpěl. Ještě, že udělal Žorž Miller ten remake!

Warcraft: První střet (2016)

Očekávání veřejnosti byly vpravdě enormně velké. Nicméně už od prvního poutače bylo znát, že film bude rozdělovat na několik táborů. Spojit CGI s hranými prvky určitě lze, ale ve výsledku se vždycky najde moment, kdy to vypadá trochu divně. Zde bylo zářným příkladem kupříkladu to, že někteří orkové jsou animačně odfláklí a na hlavních postavách si dali záležet více. Proč jedna postava ze všech okrů je zahraná herečkou a má na sobě především masky a všichni ostatní jsou počítačově vymodelovaní? Tak buď to udělám komplet přes kompjůtr anebo se to pokusím "zamaskovat". Efektově se mě příliš nepozdávali kouzelníci, kdy používání magie bylo až přiliš blyštivé - jak film od J.J. Abramse. Do jisté míry do tohoto světa zapadá, ale nic se nemá přehánět. Dvě největší výtky vidím až v příliš jednoduchém a přímočarém ději. V podstatě se za ty dvě hodiny nic moc nestane, nic se divákovi pořádně nevysvětlí a více času je věnováno akci, která se ve své rychlosti stává nepřehledná a občas i rozmazaná. Na druhou stranu zábavný film byl, jen si nejsem jistý, že jsme dostali co jsme dostat měli. Snad spatří svěltlo světa rozšířená verze, která budou cenou útěchy těm, kdož stejně jako já, čekali více.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Už když jsem uviděl logo televize Nova, tak jsem se začal bát. No a po cirka 25 minutách jsem usoudil, že se na to nedá dívat! Totální zprznění kultovní klasiky, které není ani za (čer)máK vtipné.

Mořská víla (2007)

Z popisku to vypadalo na celkem zajímavý film. Jenom vypadalo. Příšerná nuda, komedie ani omylem a fantaskna poskrovnu. Ničím zajímavé pro mě.

Aferim! (2015)

V roce 2015 vychází na slunce světa skvost jménem Aferim. Těžko uvěřitelné, že film je rok starý a působí jako o 40-50 let zpátky. Kamera je provtřídní a černobílý obraz je to nejlepší co mohli filmaři vymyslit! Po stránce vizuální jsem se onanoval blahem. Nikdy by mě nenapdlo, že záběry pánů v dobovém obleku na sedlách koně mohou být tak zajímavé. Není ani potřeba žádnej soundtrack, o to se postará krásná, nám Evropanům známá, příroda divokého Balkánu. Slyšíme les, cupitání koňů, vše co se odehrává v nedotčené přírodě. Ano, lehce to může pokulhávat po stránce děje, ostatně pořád jsem čekal nějaký zvrat. Avšak přes to všechno je to film, který mě naplnil blahem a vychutnával jsem si každičký okamžik. Aferim je zjevením v dnešní době a proto svůj závěrečný verdikt zvedám k pěti hvězdám. A nemluví ze mě sedm škopků, který jsem během dneška absolval. Vážně.

Angry Birds ve filmu (2016)

Angry Birds byl fenoménem pár let zpátky, finské Rovio si namastilo pořádně kapsu a udělat film se jevilo jako další rozumné řešení jak si přivydělat nějaký ten krejcar navíc. Otázkou do nejdelší doby pro mě bylo, zda se to na tu vůbec bude dát dívat. Můžu říct, že mě to docela překvapilo, že to až tak blbý není. Tedy pokud jste hráli Birdy na (👀) mobilu či osobní kompjůteru tak vás to potěší v různých odkazech na hru, plus je tam pár celkem povedených vtípků (🐽). Myslím, že i vcelku originální projekce doma v HD ripu z kina s čínskými titulkami a českým dabingem z kina za to stála a byla příjemným osvěžením, taková připomínka časů VHS nebo prvních pirátský kopií. Jinak dabing se mě jevil v pohodě, ikdyž byl slyšet jako z vedlejší místnosti a ke konci se tam nějáká slečna smála a šramotila popkornem :-).

Bohové Egypta (2016)

Už dlouho jsem neviděl film z egyptské mytologie, naposledy Exodus. Ačkoliv jsem věděl, že to bude hovadina už podle poutače, traileru chcete-li. No a svět div se je to přesně ta samá slátanina jakou uvidíte v dvouminutové ukázce. Motá se zde všechno do kupy. Téma lásky co vítězí nad zlem a nenávistí, červi jak z Duny od Franka Herberta, chytrý zloděj, který na první dobrou zvládne vše bez bázně a hany, no a v neposlední řadě jsou tu tupí bohové. Ještě horší než děj je ovšem vizuální stránka, která mě připomínala tak rok 2000 a nějakou jednoduchou 3D akční hru. Tolik digibordelu by dneska člověk pohledal a tak si říkám jak od tohoto někdo mohl čekat blockbuster? Proboha, ještě, že podobné filmy nesleduju často a nechodím na ně do biografu. Pak bych byl stejně vylízanej jako sir Nikolaj Šuhaj Coster Waldau v tomto snímku.