• Krátkometrážní

Černý Tulipán (1964)

Alain Delon naprosto na pána. Teď už to šílenství kolem Alaina Delona chápu, ten muž byl na vrcholu sil neskutečný. Film jsem si pouštěl v rámci Encyklopedie akčního žánru a moc jsem nečekal. Naopak trochu jsem byl připravený, že mě Černý Tulipán bude od začátku do konce nudit. A místo toho jsem dostal parádní, zábavný, dobrodružný film s krásnými ženami a Delonem v dvojroli během Velké francouzské revoluce.

Zrádce (2008)

Od prvních minut naprosto nezajímavý a ukecaný politický drama, které je možná na úplném konci nejlepší, ale těch 100 minut před tím byla v lepším případě druhá liga. Nezaujme, nestrhne a ukrutně nudí.

Dobrodruzi (1967)

Ne, že bych byl nespokojený. Ale minimálně půl filmu jsem nevěděl, jestli sleduju melodramatický film nebo odlehčené dobrodružství. Dlouho mi trvalo, než jsem filmu přišel na chuť a přitom v momentě, kdy se začalo pátrat po pokladu a film zvážněl, mě téměř přestal bavit. Zachraňuje to jen akční závěr. Krásná hudba a lokace tomu pomáhají, ale ta celistvost a funkčnost mi tu zkrátka chybí.

Angry Birds Stella (2014) (seriál)

Suverénně nejhorší seriál ze světa Angry Birds, a že nějaký projekty s Prasátky zdatně konkurují. Hnusný, nevýrazný barvy, absurdní příběh, ve kterém se dítě ztratí a rodič se bude nudit. Vtipy 0, prostředí 1. Jediný opravdový pozitivum je jen to, že Stella má jen 26 dílů po 6 minutách.

Angry Birds Stella - Season 2 (2015) (série)

Druhá série je úplně stejná jako první. Nedokážu si představit, že tohle baví alespoň děti. Je tolik hezčích a lepších dětských seriálů... Stella mezi ně nepatří.

Britney Spears: Daň za svobodu (2023) (TV film)

Velmi podprůměrný dokument, který vlastně ani není dokument, ale souhrn názorů několika lékařů a lidí z blízkého okolí Britney. 40 minut teorií a pocitů na kdysi slavnou zpěvačku.

Alibi na klíč: Den D (2023)

Z jedničky si pamatuju jen tu nejzákladnější kostru. Úvod dvojky vám ho naštěstí ještě pěkně připomene. A pak, i díky velmi strohé stopáži, do vás začne ládovat jednu vtipnou scénu za druhou. Den D je totiž výrazně lepší a vtipnější, než jednička. Není to nejlepší komedie dekády, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat, pro mě to je ale velmi příjemné a funkční překvapení.

Martin Škrtel: Buď, alebo (2023)

Prvních 40 minut jsem měl co dělat, abych neusnul. Nebavilo mě to vůbec. Ne každý známý fotbalista si zaslouží dokumentární film, k tomu ještě v délce celovečeráku. Naštěstí se pak začaly řešit věci kolem reprezentace, a absurdní angažmá v Bergamu, a film byl ke konci přece jen zajímavější. Být to na prostoru 50 minut, je to mnohem lepší, tady je spousta hluchých a nezajímavých míst.

Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Dalo by se říct, že severský thriller. Případ: Ponorka se sice vyznačuje tím vším, co máme na severské filmografii rádi, ale spíš než kriminálka je to perfektně zahraná rekonstrukce událostí z roku 2017. Od začátku do konce sledujeme jen vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit co se v ponorce stalo. Ani jednou neuvidíme domnělého vraha, ani jednou si události nepřiblížíme flashbackem. Prostě forenzní detektivní práce v mezích zákona. Někomu to může připadat nudné, mě naopak tenhle styl sedl.

Aquaman a ztracené království (2023)

Zoufale málo Amber Heard. Že je to asi pěkná mrcha, to je možný, je mi to ale jedno. Je tak zatraceně sexy, že jsem jí ve dvojce prostě chtěl co nejvíc. A místo toho tu má jen pár scének, aby to nenaštvalo Deppovy fanoušky. Ve výsledku dobře vám tak, protože druhý Aquaman je podprůměrný nudný průšvih, který vypadá sice pěkně, ale zfotrovatělému a trochu vypapanýmu Momoovi tu furt někdo močí do pusy, všichni se tomu smějí a já si jen říkám "co to kua je". Wan nejen, že nedosáhl úrovně skvělý jedničky, ale vyloženě občas vytírá dno trapnosti a průměrnosti.

Časové pásmo bylo změněno