• Krátkometrážní

Liga spravedlivých: Válka (2014)

DC by se mělo vykašlat na hraný komiksárny a nechat to na animovaných filmech, protože tam válí skoro líp jak Marvel v těch hraných. Co chceme od komksů? Chceme hlavně akci, a tu nám tyhle filmy dávají měrou vrchovatou. Tentokrát jsme se dozvěděli jak Liga spravedlnosti, nebo teda spravedlivých, vznikla a jak si poprvé poradila z Darkseidem. A mě to zase bavilo.

Mimozemská invaze (2017)

Tak jsem si po dlouhé době pustil něco se Snipesem, a nepřekvapivě to stálo za starou belu. Prvních 40 minut se neděje ve "filmu" vůbec nic. Pak se to sice nějakým způsobem rozjede, ale slovem rozjede představte zařazení maximálně druhého rychlostního stupně. Scénář je samozřejmě tupý jak lžička, logika si taky dala dovolenou, a tak nezbývá jen přežít do konce týhle lobotomie, která je jen dalším z nekonečné řady těchto filmů.

Soukromé pasti - Tři do páru (2008) (epizoda)

Pasti se potápí ke dnu. Jak skvěle seriál začal a hned od úvodu stál na pevných základech, Tři do páru jen potvrzuje klesající kvalitu tohoto rádoby drama seriálu, který je v poslední dílech opravdu víc vtipný než zajímavý. Jako jo, Táňa Pauhofová je neskutečně krásná a sexy herečka, ale její smyslný kukuč nezachrání jinak fádní epizodu, která je ve finále úplně o ničem. Alespoň, že skončila tak, jak jsem doufal.

Pelíšky (1999)

No tak to se na mne nezlobte, ale tohle jako 10. nejlepší na csfd? To si ze mě někdo dělá legraci. Scény s umělohmotnými lžičkami a hádka kvůli nokům jsou vtipný, několik hlášek slýchávám i dnes, ale rozhodně v tom nevidim tu dokonalost co ostatní. Rozhodně jsem viděl mnoho a mnohem lepších českých filmů, které ve dokázali udělat na mě dojem. Tohle je jen průměrná, nedramatická, nevtipná prohlídka jedné složité doby.

Soukromé pasti - Smím prosit o lásku? (2008) (epizoda)

Je s podivem, že některé díly Soukromých pastí jsou tak skvělé, až dechberoucí, a pak přijde Ukradená spermie nebo nejnověji Smím prosit o lásku? Neříkám, stát se to v reálném životě, je to určitě pro člověka nepříjemné, ale udělat z toho díl pro tento cyklus není dobrý.

Lindsey Stirling: Master of Tides (2014) (hudební videoklip)

Věřím, že na živo to je úžasný zážitek, ale kvůli příšerný kameře a hlavně střihu to jako videoklip působí příšerně. A toho, koho napadlo dát do videoklipu 3 záběry naráz, by měli vyhodit na hodinu. Divák vidí všechno a přitom nic.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Nejbrutálnější animovaný film, co jsem kdy viděl. Ok, obvykle u mě uvízne něco ve smyslu Hledá se Nemo, nebo nejnovější Pixar, takže to není nějak bůh ví jaké měřítko. To ale nic nemění na faktu, že Záchrana světa není rozhodně pro děti. Mrtvých tu je víc jak v nějakém akčňáku, až jsem se divil, jak to tam padá a Jay Oliva se s tim vůbec nepáře. A uznávám, že se mi takhle dospělý animák moc líbí. Skvělá akce, hromada hrdinů různých superschopností a dobrý příběh se solidní animací. DC by chtělo mít to nejlepší v popcornech od Snydera, místo toho je ale nejdůležitější režisér DC Jay Oliva.

Soukromé pasti - Ukradená spermie (2008) (epizoda)

Marek Daniel je skvělý jako Blaník. Komediální role mu sedí jak ulitý, má pro to prostě obličej a výraz, ale jakmile po něm chcete aby hrál vážné role a k tomu ho ještě omladíte, vypadá to prostě šíleně divně. Při sledování Ukradené spermie jsem nevěděl, jestli se mam tomu smát nebo kroutit hlavou. Možná to je tím, že nejsem ženská, se kterou cloumají hormony, ale to je už na tvůrcích, aby z toho udělali dobrý díl. Ne tohle.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Charlize Theron má krásný nohy. Když má vysoký kozačky, je neskutečně sexy, stejně tak Sofia Boutella, jejichž postelová scéna je dost možná vlhký sen většiny mužů. Jen je škoda, že film samotný už takový vlhký sen není. Drtivou většinu dvou hodinové stopáže jsem nevěděl komu jde o co, protože co 5 minut se ze zlýho stal hodný a z hodnýho zlý, až jsem se v tom začal totálně ztrácet a snažil se chytit jen tu hlavní příběhovou linii se seznamem. Asi ve 2/3 filmu přijde snad 10 minutová luxusní akční scéna, která dost možná slupne celýho Johna Wicka jako předkrm, jen je škoda, že zbytek filmu je nudná zamotaná šeď. Sežeňte si tuhle scénu a na zbytek se vykašlete, o nic nepřijdete a ušetříte hromadu času.

Soukromé pasti - Tatínkova holčička (2008) (epizoda)

Tatínkova holčička je širokou veřejností považovaný za vrchol celého cyklu Soukromých pastí. Vůbec nesnižuji herecký výkon Miroslava Etzlera, ten byl v roli úchylného otčíma opravdu přesný, mě ale v tomto dílu chybí nějaký finální šok. Osobně jsem byl přesvědčený, že film skončí tím jediným tragickým východiskem, ale místo toho skončil tak nějak bez konce. Což o to, mrazivý ten závěr je a když nad tím budete přemýšlet, tak je i dost tragický a smutný, ale chybí mi tu ten wow efekt, který by tento díl jen podtrhl.

Časové pásmo bylo změněno