• Krátkometrážní

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Sláva hurá, dojeli jsme do cíle. I když...slovo "dojeli" si poslední díl Columba nezaslouží. Spíše bych to viděl na doklopýtání. Poslední díl, který sice neměl být poslední ale po té, co se Falkovi nelíbil scénář další epizody, je má tří letou odmlku od "Vražda s příliš mnoha notami". A nutno podotknout, že moderní hábit poručíkovi vůbec nesluší. Columbo patřil do 80. let, nikoliv nového milénia, kde nejsou ani zajímavý padouši, ani tu není ten feeling a atmosféra, který ke Columbovi tak patřil. A nádherná Jennifer Sky to určitě nezachrání. Z nostalgie za 3.

Columbo - Popel popelu (1998) (epizoda)

Columbo už jede na nostalgii. Alespoň u mě určitě, seriál se opravdu vymačkal do posledních kapek a i když poslední díly, které jsou ale lepší než ty ve 3/4 seriálu, už nemají takový drajv jako v začátcích, vždycky se při poslední hlášce poručíka lehce usměju, zase ho chytil!

Columbo - Vražda s příliš mnoha notami (2000) (epizoda)

Columbův předposlední případ je šeď a nuda, jak vyšetřování, tak zápletka tady nemá ty grády a rafinovanost, jako jsme u poručíka zvyklý. Opět se jede spíš na nostalgii a mě se Columbovo pišišvoření na silnici v noci vyloženě nelíbilo. Připadalo mi to jako parodie, což si tenhle seriál nezaslouží.

Zlatá horečka: Parkerova cesta (2017) (pořad)

Malá odbočka od klasické Zlaté horečky. Netěžíme zlato, jen se společně s Parkerem snažíme na dědečkovu počest zdolat cestu do Dawsonu bez použití motoru. Kdo zná Zlatou horečku, tomu se to určitě bude líbit, nakonec dojde i na trochu toho těžení. Pokud tyhle lidi neznáte, tak se na to nedívejte, nebudete vědět o čem mluví. Já jsem si tuhle minisérii s Parkerem užil. Už aby se začalo zase těžit :-) První série za 4... Druhá série je o poznání jiná, je to taková Zlatá horečka 2.0. Parker se tentokrát nevydal vyzkoušet své limity ale najít zlato tam, kde Hoffmanovci projeli všechno, v džungli. Jenže tady nemá svůj klasický tým, ani stroje, je to taková těžba na koleni. Není to špatný, ale čekal bych trochu něco jiného. Takhle si raději počkám na regulérní novou řadu. Druhá série za 3. Třetí série mě už vyloženě nebavila. Místo toho, aby se Parker s týmem vydal někam do světa a my viděli něco "nového" ve finále se stejně Schnabel dostane někam do džungle a bude tam chtít rozjet těžbu zlata "aby pomohl místním". Tenhle ryze americký způsob mi už trochu leze krkem. Horečka bez Horečky, třetí série za vyloženě průšvihovou jednu, v průměru 3. Se sledováním během čtvrté řady končím. Přistihl jsem se, že se dívám jen proto, že jsem pořad sledoval od začátku a ve finále mě ani moc nebaví.

Lindsey Stirling: Shadows (2012) (hudební videoklip)

Skvělý nápad, který se tak po půlce klipu okouká a bohužel to nemá žádný vývoj. Trochu nevyužitý potenciál, ale i tak fajn věc.

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

Ze 72 minut, jaké film má, je snad 55 minut nabušená akce. Pro mě je Krize na dvou Zemích mnohem stravitelnější a zajímavější než Nová hranice. Příběh je zajímavější, akce nápaditější a hromada postav, kterou ani ve většině neznám, mi tu předvádí svý schopnosti v plný parádě. Animák je pro tyhle filmy ideální, tohle by do hranýho filmu nikdy neprošlo. U animáku Vám nevadí, že tu furt někdo lítá a skáče se mezi alternativními světy do 5 minut.

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Přiznávám, že se z mé strany jedná tak trochu o pokus, jestli se budu trochu chytat a jestli mě to zabaví, abych dal šanci i dalším podobným animovaným filmům. A výsledek? I když jsem ze začátku neměl potuchu na co koukám, postupem času jsem se do toho trochu dostával a na konci to už bylo celkem ok. To zasazení do minulosti mi ale nesedlo, stejně tak jako politický nádech. I když jsem to viděl v dabingu, potěší známá jména jako Lucy "Xena" Lawless nebo Neil Patrick "Barney" Harris.

Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Akční až na půdu, ne úplně hloupé a hlavně neskutečně zábavné. Tak přesně se dá heslovitě říct, jaká je tahle Liga spravedlivých. Konečně tu je i Kyborg, a další a další staří známý, kteří dají férovku s takovým DC Apokalypsem z Xmenů. Snad jediná výtka je ta, že bych si takový příběhy dával klidně dvou hodinové. 70 minut je na takovou nařáchlou akci málo.

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Pozitivní, milý, příjemný, s krásnou písničkou, HD kamerou, choreografií a Prahou. Skvělá záležitost, kterou si snad budu pouštět každé ráno na dobrou náladu.