• Krátkometrážní

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Nejbrutálnější animovaný film, co jsem kdy viděl. Ok, obvykle u mě uvízne něco ve smyslu Hledá se Nemo, nebo nejnovější Pixar, takže to není nějak bůh ví jaké měřítko. To ale nic nemění na faktu, že Záchrana světa není rozhodně pro děti. Mrtvých tu je víc jak v nějakém akčňáku, až jsem se divil, jak to tam padá a Jay Oliva se s tim vůbec nepáře. A uznávám, že se mi takhle dospělý animák moc líbí. Skvělá akce, hromada hrdinů různých superschopností a dobrý příběh se solidní animací. DC by chtělo mít to nejlepší v popcornech od Snydera, místo toho je ale nejdůležitější režisér DC Jay Oliva.

Soukromé pasti - Ukradená spermie (2008) (epizoda)

Marek Daniel je skvělý jako Blaník. Komediální role mu sedí jak ulitý, má pro to prostě obličej a výraz, ale jakmile po něm chcete aby hrál vážné role a k tomu ho ještě omladíte, vypadá to prostě šíleně divně. Při sledování Ukradené spermie jsem nevěděl, jestli se mam tomu smát nebo kroutit hlavou. Možná to je tím, že nejsem ženská, se kterou cloumají hormony, ale to je už na tvůrcích, aby z toho udělali dobrý díl. Ne tohle.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Charlize Theron má krásný nohy. Když má vysoký kozačky, je neskutečně sexy, stejně tak Sofia Boutella, jejichž postelová scéna je dost možná vlhký sen většiny mužů. Jen je škoda, že film samotný už takový vlhký sen není. Drtivou většinu dvou hodinové stopáže jsem nevěděl komu jde o co, protože co 5 minut se ze zlýho stal hodný a z hodnýho zlý, až jsem se v tom začal totálně ztrácet a snažil se chytit jen tu hlavní příběhovou linii se seznamem. Asi ve 2/3 filmu přijde snad 10 minutová luxusní akční scéna, která dost možná slupne celýho Johna Wicka jako předkrm, jen je škoda, že zbytek filmu je nudná zamotaná šeď. Sežeňte si tuhle scénu a na zbytek se vykašlete, o nic nepřijdete a ušetříte hromadu času.

Soukromé pasti - Tatínkova holčička (2008) (epizoda)

Tatínkova holčička je širokou veřejností považovaný za vrchol celého cyklu Soukromých pastí. Vůbec nesnižuji herecký výkon Miroslava Etzlera, ten byl v roli úchylného otčíma opravdu přesný, mě ale v tomto dílu chybí nějaký finální šok. Osobně jsem byl přesvědčený, že film skončí tím jediným tragickým východiskem, ale místo toho skončil tak nějak bez konce. Což o to, mrazivý ten závěr je a když nad tím budete přemýšlet, tak je i dost tragický a smutný, ale chybí mi tu ten wow efekt, který by tento díl jen podtrhl.

Carnivale (2003) (seriál)

Carnivale byl svého času revoluční. HBO přišlo s neopakovatelnou atmosférou americké Oklahomy, kde se na pozadí putovního cirkusu a jednoho kněze odehrává válka mezi dobrem a zlem, nebo nebem a peklem, chcete-li. Přestože je atmosféra naprosto fantastická a spolu se skvělou hudbou dává tušit, že se tu děje něco tajemného, seriál mě bohužel strhl až ve svých posledních dílech, kde šel příběh mnohem rychleji dopředu a a konfrontace mezi hlavními postavami byly stále častější. Bohužel ta série a půl mi přinesla velmi pomalu ubíhající příběh, který mě povětšinou kvůli své (ne)rychlosti nudil. Nemohl za to ale casting, který byl skvělý, a je jedno, jestli mluvíme o malém velkém Michaelovi Andersonovi nebo démonickém Clancy Brownovi.

Carnivale - Série 2 (2005) (série)

Závěr si těch 5 zaslouží, ale jen proto, že se jedná o poslední díl. Příběhově jsme se nikam neposunuli a i když finále je zřetelně finále seriálu, úplný závěr, těch posledních několik záběrů ve mě nechává pachuť. Takhle si seriál nezasloužil skončit. A nebo jsem nepochopil celkové poselství, které dává.

Soukromé pasti - Malý terorista (2008) (epizoda)

Komediální nádech Soukromým pastím nesluší. Pokud jsou ostatní díly drama, tak tady se jedná o oddychový díl, kde je největší problém zastoupen v malým žárlícím klukovi, co se nechce dělit o tatínka a potenciálnímu vetřelci dělá ze života peklo. Pocitově určitě nejslabší díl.

Soukromé pasti - Láska v moll (2008) (epizoda)

Celkem nezajímavý příběh zachraňuje můj oblíbenec, pan Bartoška a jeho nezaměnitelný herecký a hlasový projev. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že až TAKHLE vážné role Bartoškovi nesedí. Jak mě na začátku Soukromé pasti bavili, tak bohužel poslední díly jsou přinejlepším průměrné.

Soukromé pasti - DNA jako důkaz (2008) (epizoda)

Tak jestli byla Jiná láska nejslabší díl, tak to teď můžu říct o Dna jako důkaz. Příšerně otravný postavy, dvou sekundová scéna Vořískové ve spodním prádle to nezachrání. Ani po stránce příběhové se jedná o jeden velký fail. Nuda, která je spíš občas nechtěně vtipná, než vážná.