• Krátkometrážní

Proměna (2022)

Pixar už není co býval. Jeho filmy nejsou miliardový eventy, ale pořád dává prostor lidem, kteří mají co říct. Domee Shi v Bao ukázala talent a v Proměně jen pokračuje po správný cestě. Proměna je komediální trefa do černýho, která ale skrze obrovskou pandu vypráví příběh o střetu kultur a generací. A je to parádní... Jasně, jede to podle zajetých kolejí, nepřekvapí vás to, neodpálí jako V Hlavě, ale rozhodně zahřeje u srdce, často rozesměje a ke konci budete spokojený. Pixar to prostě umí. Těch 66 % je brutálně podhodnocených.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Hororová netflixovská trilogie začíná přesně tak, jak jsem čekal. Průměrností. Zaměření na mladý publikum není špatný, ale mě je 33 a při sledování si občas přijdu, že už to není pro mě. První díl je sice někdy pěkně brutální, ale ve výsledku jsem se nepříjemně často nudil.

Hrdinové z galaxií (1978)

Jde pouze o slepec tří dílů Saga of a Star World z původního seriálu.

Vysněná meta (2016) (seriál)

Já nevím. Zbožňuju dramata ze zákulisí sportu. Ať už NFL, NBA nebo MLB. A když jsem našel Pitch, seriál z baseballovýho prostředí, šel jsem hned do toho. Seriál se dočkal ale jen jedný série, protože byl kvůli nízký sledovanosti zrušený. A asi to chápu. Pár dílů, kde se řeší hlavně baseball, je fajn. Bohužel je příběh rozmělňován rodinnými a vztahovými dramaty. Nevadí mi téma "první ženy v MLB", ale prostě...toho baseballu tu bylo moc málo. A asi i proto to nepřežilo těch 10 dílů.

Luxo junior (1986)

Smutná lampička a míček. Dozajista vznik legendy. Ten smutek tý malý funguje i po 25 letech!

Černý telefon (2021)

Řekl bych, že tomu chyběl ten poslední schod, aby to byl parádní thriller, na který se bude vzpomínat. Takhle je škoda, že postupem času upadne do zapomění. Retro atmosféra má svý kouzlo, Mason Thames i Mad McGraw jsou parádní a budu je sledovat víc. Jenže po první cca půl hodině, kdy si fulm pěkně buduje u diváka napětí, mu spadne řetěz. Příběh kolem telefonu je sice zajímavý nápad, ale minimálně tady (nevím jak v povídce) je nedotažený až běda. Finneyho telefonování s předešlými obětmi se hodně rychle omrzí, jenže prakticky celá prostřední část ni ničem jiným není. Pak je čekáte na závěr... a ani ten vám moc nechutná. Derrickson není vyloženě patlal, ale stále mu chybí k nadprůměrnýmu zážitku něco navíc.

Captive State (2019)

Wyatt je dobrý režisér. Nikdy mu nezapomenu jak skvěle zrestartoval Planetu opic. Jenže je na druhou stranu i hodně špatný scénárista. Nápad měl dobrý, což o to. Snaha zachytit život zbytku odboje lidí při mimozemské invazi je zajímavý nápad s potenciální skvělou atmosférou. Jenže jeho Captive State je jen nudným a nezajímavým filmem s hromadou postav, které se mi pletly od začátku do konce. O nevyužitých známých hercích ani nemluvě.

André a včela (1984)

Pro nás možná až moc krátký film, bez pořádné pointy a vtipu. Představte si ale, jak v roce 1984 (!) tohle lidi od Pixaru nasnímali. Start něčeho významného.

Super Team (2015)

Šup sem s celovečerákem. Tenhle animák má atmosféru indické kultury, solidní akci a pěknou hudbu. Na co se čeká?