• Krátkometrážní

Orion a tma (2024)

Nesympatický a nehezký animák, který si ve druhé polovině hraje na něco, co není. První polovina je nezajímavá a nudná, ta druhá ale vlastně stejně tak špatná, ne-li horší. Pro děti málo zábavné a barvené, pro rodiče nezajímavé.

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Celý večer za 4*, tento 90 minutový sestřih, který představila ČT ART, je bohužel jen vyhlášení nejdůležitějších sošek a představení Ryana Goslinga. Jinak prakticky vůbec nic, škoda, že se nevešel Cena.

Policie Hvar (2024) (seriál)

Strašná bejkárna, kterou drží nad vodou záběry z dronu jak z magazínu cestovní kanceláře a Štáfek, kterému, díky Lavimu, tyhle postavy půjdou vždycky. Druhé sérii bych se nebránil, občas se na to koukalo, s vypnutým mozkem, dobře.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Budiž ke cti, že si budu z dvojky pamatovat lepší a delší akci než v prvním dílu a tunu epický hudby při sklízení obilí. Jurečka bude mít jistě radost. Snyder se ale jinak drží v těch nejhorších vodách akčního sci-fi, kam už pěknou řádku let patří. Je to prázdné, postavy pitomé a závěr mi je prostě a jednoduše totálně ukradený. Hounsou je fajn, Boutella na Zlatou malinu.

Sněžné bratrstvo: Kdo byli ti v horách (2024)

Velmi povedený, tak akorát dlouhý, dokument o natáčení. S reálným peklem skutečných lidí se to samozřejmě nedá srovnávat, ale lehké natáčení (a hubnutí) rozhodně nebylo.

The Beekeeper (2024)

Pitomý scénář blbýho akčňáku bych přešel, ale Ayer mi tentokrát nedokázal naservírovat ani průměrně zábavnou honbu za pomstou. Statham, jedoucí na půl plynu, tu likviduje padouchy občas pěkně efektně (benzinová pumpa), ale až nepříjemně často tu lidi jen sedí, stojí a mluví.. a to pak bolí všechny buňky. Kdyby alespoň ta akce za něco stála, ale tady se jede naprostý průměr od A do Z.

V letu (2024)

Totální kravina, díky které Hart doufá, že nebude muset furt pištět kolem The Rocka a podobných. A zatím se mu vyšťourat se z téhle škatulky nedaří. Nezajímavý, neakční, hloupý film s nezajímavým obsazením i vizuálem. Čekal jsem akční béčkovou blbinu, ale ZÁBAVNOU. A dostal jsem přesný opak.

60 minut (2024)

Němci se umí prát. Nebo to alespoň natočit lépe, než kdejaký béčkař v USA. Emilio Sakraya zamakal v posilovně a jeho úkol je doslova se probít Berlínem k domu svý dcery. 60 minut je dobře natočený jednoduchý béčko s dobrou kamerou, skvělým soundtrackem a fajn bitkama. A vlastně nic jiného tady nebudete potřebovat. Bitva v tělocvičně 3 na 3 je parádní.

After: Odloučení (2023)

Natočit závěrečný díl romantické ságy s tím, že jedna ze dvou hlavních postav se tu prakticky neobjevuje a celý film sledujeme jen Hardina, je fakt geniální nápad. Změním prostředí, Lisabon je krásné, romantické město. Uděláme záběry jak vyšitý pro nějaký cestovatelský pořad nebo video pro cestovku, dáme tam dojemnou hudbu a ono to nějak dopadne. Jako jo, abych byl upřímný, horší jak "Pouto" to být ani nemohlo. Nečekejte od tohohle finále (?) ale nějaký zázrak. Je to stále stejná, už i v rámci série několikrát viděná, pohádka. Tiffin mi přijde, že mu hraní jde o trochu líp než posledně, minimálně je zase o rok starší a tetování má furt cool. A Josephine Langford? Ta je tady v první hodině doslova 3 sekundy a jakmile se ke konci ukáže, líbí se mi film zase o chlup víc :) Jenže když má na konci přijít nějaký romantický vyvrcholení, tak sice vyvrcholení přijde, ale není moc romantický, spíš takový...na stole, co bych čekal spíš ve 365 dní. 5 dílů jsme čekali, až se dají v posledních 10 minutách posledního dílu dohromady..

Air: Zrození legendy (2023)

Poctivý Affleck, který dal zapomenout na nemastné neslané Pod rouškou noci a trochu zklamání v podobě Arga. Spolu se skvělým scénářem vzal trochu neobvyklé téma vzniku asi nejslavnější značky historie a natočil parádní film. Film je sice taky trochu o Jordanovi, ale rozhodně není on hlavní téma. Tou je snaha průměrného stát se nesmrtelným. Nike se to povedlo. Skvělý soundtrack, Damon, Affleck i Viola Davis. K plný palbě mi ve druhý polovině chyběl trochu rychlejší spád, té feel-good atmosféry osmdesátek je pak trochu až moc.