• Krátkometrážní

Anelka: Nepochopený střelec (2020)

Na tyhle dokumenty bych se mohl dívat do nekonečna. A klidně bych se na takové filmy díval o každém známém hráči, který skončil kariéru. Pohledy do soukromí, snaha o otevření se štábu a poodhalení SKUTEČNÉHO charakteru a vnitra člověka. K tomu rozhovory s tehdejšími spoluhráči, novináři, kteří o Anelkovi psali až do slavné aféry v Jižní Africe. Netflix jako vždy skvělej..

Extrakt (2009)

Když je jediný vtipný moment v celým filmu jen návštěva otravného souseda, který je na obrazovce dohromady asi 10 minut, je to bída. Příběh je fajn, ale je to prostě natočený tak nudně, bez špetky humoru nebo šťávy, že to diváka začne po půl hodiny nudit k smrti. A ten pocit se bohužel prohluboval celý film. Bateman je sympaťák ať hraje cokoliv, a Mila i Kristen jsou nádherný, jenže jsou v tak děsivě nudným scénáři, až mi přišlo, že to sami vědí a nebaví je to...jako mě.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Škoda těch dvou, tří dílů někde ve 2/3, protože jinak by to byla naprosto dokonalá epická jízda. Fiskova absence je sice znatelně cítit a Matt občas svým poučováním leze na nervy, ale Punisher je regulérní leader série. Akce je fantastická, Elektra fajn, Punisher geniální a závěr mě tak rozhicoval, že bych si okamžitě pustil trojku. Škoda, že teď je chronologicky na řadě Cage a Agenti..

Živoucí důkaz (2008) (TV film)

Je to určitě záslužný příběh o velkém objevu a snaze zachránit životy, ale tohle je ČSFD. Hodnotí se tu filmy...a Živoucí důkaz jako film nestojí prostě a jednoduše za nic. I když to je televizní film, jistou úroveň by snímek mít měl. Jenže Živoucí důkaz jí nemá. Jednotlivé scény na sebe nenavazují, v jednu chvíli se něco řeší, střih, skočili jsme o půl roku a zjistím to až po 2 minutách, kdy to někdo musí říct. Herci tu dobří nejsou, ale jsou zdaleka nejmenší problém tohoto "filmu".

Super mazlíčci (2019) odpad!

Co se stane, když moc koukáte na Terminátora, Já, legendu, Matrix a přitom máte rádi zvířátka a Tajný život mazlíčků? Vytvoříte neuvěřitelnej paskvil, který vůbec nefunguje a jestli náhodou někdo omylem váš film zkoukne, bude jen nevěřícně kroutit hlavou co to je proboha za blbost! Animace levná a hnusná, příběh příšerný, charaktery na zabití a fakt jediný lehce použitelný plus je mazlící robot. Jenže co s ním uděláte? Dáte ho do pozadí a necháte pitomý zvířata, aby zabila nejen film, ale i diváky.

Mládí v trapu (2003)

Kam se proboha ztratila ta skvělá pohodová komedie z první poloviny? Ta byla příjemná, vtipná, zábavná...pak jakoby někdo přepnul program a celá druhá půlka je jedna velká nuda. Věčná škoda, takových komedií s parádní první polovinou je...a Mládí v trapu se k nim přidá.

Sudá a lichá (1978)

Pokud se nepletu, tak moje první zkušenost s dvojicí Terence Hill - Bud Spencer. A čekal jsem to horší než to překvapivě dopadlo. Nenáročná komedie, která podle všeho ani není jejich nejlepší film, takže jsem celkem zvědavý k čemu se dostanu příště. První polovina je mnohem lepší než ta druhá, která se dost vlekla a vlastně mě ani moc nezajímala, stejně jako celý příběh. U této dvojici si ale myslím, že prim hraje hlavně scénky, kdy dávají někomu na budku.

Aladin a král zlodějů (1996)

Není Jafar, není Aladin aneb. všechno (a tím myslím skutečně všechno) zachraňuje džin, který střílí na popkulturní vtípky kadencí rotačního kulometu. Díky němu je závěrečný díl Aladina alespoň trochu koukatelný, ale být to o 20 minut kratší, je to určitě lepší.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Vynikající romantický úvod během války a skvělý dojemný závěr z období po válce. Je škoda, že všechno mezi tím má krásnou kameru a pohledy na přírodu, ale dějově to je šílená bída. Epizodní role a příběhy Ribisiho nebo Hoffmana jsou scénáristický fail. Kdyby se z filmů vystříhalo 45 minut Lawova putování sice krásnou, ale jinak nezajímavou krajinou, měl by film mnohem lepší tempo a celkový dojem by byl parádní. Takhle je tam ta pachuť tý nudy uprostřed. Výprava, kamera a herci ale skvělý.