• Krátkometrážní

Můj soused zabiják 2 (2004)

Už jednička byla při nejlepším průměrná. Nechápu jak se Willis, v té době ještě áčková hvězda největší kategorie, ukecat do tohohle po všech směrech podprůměrnýho filmu. Skoro se mi chce vytáhnout hlášku Perryho z filmu o praseti a jedné žumpě. Není to vtipný, táhne se to jak páteční dopoledne v práci a já se ukrutně nudil. Natasha Henstridge je sice sakra hot, ale aby mě zabavila na 90 minut, musela by tu mít větší prostor.

Můj splněný sen (2016) (TV film)

Ne moc vtipná romantická komedie, která se ničím neliší od dalších filmů z produkce Hallmarku. Jde k tomu napsat něco dalšího? Ona je hezká z venkova, přestěhuje se do NY aby si splnila sen. Mezi tím najde kamarádky, lásku, štěstí a nakonec i ten podnájem.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Stejně jako hlavní hrdinka věří v lepší život, tak pan režisér věří, že natočí něco, jako byl Gympl, svého času okno do života středoškoláků. Jenže nejen, že je horší režisér než pan Vorel, je Deník jednoduše příběhově o několik úrovni horší. Je tu načrtnuto hodně témat, který dnešní mladý trápí, ať jde o lásku, sex, rodinu nebo přátelství, ale postavy prostě nemají co říct. Film bez příběhu nemusí být špatný film, pokud má vizuál a vtipné momenty. Můj vysvlečenej deník nemá nic.

Mulan (2020)

Nulová logika jednotlivých scén, absence soubojů, wtf chování postav a nulový vývoj, jednotlivé válečné vřavy jsou k smíchu (u bitvy s katapulty jsem měl chuť to vypnout) stejně jako Jet Li, Donnie Yen zbytečný. K tomu se film jakoby nemohl rozhodnout, jestli mí být historickým bijákem nebo pohádkou. Pro koho je pak vlastně cílovka? Pro děti to je málo pohádkový, pro dospělý zase moc. Když už přijmu film jako historický film, přijde nějaká šílená wtf scéna, která je jak vystřižená z nějakýho animovanýho filmu pro nejmenší. Prim tu samozřejmě hraje emancipace holky, která ale vlastně nemá vůbec co hrát. Yifei Liu přitom není takový dřevo a kdyby měla nad sebou režisérku, která umí točit komorní drama, tak by z toho nemusel vypadnout nejhorší film. Takhle se na Mulan dá pochválit jen barvičky, výpravu a kostýmy. Na 200 miliónový epos celkem prů*er, nemyslíte?

Mulan (2009)

S Mulan asi nikdy nebudu kamarád a ve finále mi přijde nejlepší asi ta nejnovější adaptace, která dostává takový hejt. Číňané neumí vytvořit fungující film, chybí tam napětí, smysl pro dramatizaci a postavy, které si můžu nějak oblíbit. U velkofilm, který by velkofilmem chtěl být ale rozhodně jím není, pak nezbývá nic, co by mě bavilo. Možná tak soundtrack, který je povedený, všechno ostatní je ale fail. Od herců, po směšnou akci až po oslí můstky (Mulan si stáhne vlasy a je z ní chlap, Mulan se během jednoho střihu infiltruje do nepřátelského tábora atp.) Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem měl naději, že se mi to bude líbit, opak byl ale pravdou.

Mumie (2017)

Alex Kurtzman je solidní scénárista, ale jako režisér stojí za starou belu. Nechápu, jak se do toho mohl upsat zrovna Tom Cruise, který je posledným mohykánem té éry skutečných hollywoodských svězd a jehož star-power je stále nesmírně silná. Bohužel ani on nezachránil Mumii od propadáku. První polovinu se fim snaží být dobrodružný a celkem podobný té slavnější a vtipnější Mumii, to by ještě šlo a pohybovali bychom se někde na úrovni tří hvězd, jenže potom se na plátno dostane i gladiátor se svou speciální jednotkou a film jde pomalu ale jistě ke dnu. Všechny zajímavé scény si film vypráskal v trailer a tak nás za těch 110 minut čeká naprostá rutina, která nenabídne žádnou inovaci, žádný zárodek něčeho fajn, nebo alespoň efektního. Jedeme tu na půl plynu a i jediný, kdo se tu snaží je Tom. Sofii mám rád od léta páně, kdy byla Nike Women. Přál bych jí, aby prozila i něčím jiným, než tancem, ale asi jí to není souzeno. Mumie je po všech stránkách podprůměrnej biják, který měl vzniknout někdy před 15 lety, to by z něj byl nadšený alespoň někdo, ne jen KarelR :-)

Mutant (1995)

Když jsem byl malej, byl Mutant lepší, čím to asi bude? Ona to zase není taková srágora, ale rozhodně si to pamatuju zábavnější a hororovější. Nemyslím tím ani zub času, který se na tom podepsal, ale víc než ne moc děsivý béčko s nádhernou Natashou to není. Na to, kolik hereckých hvězd se tu objevilo (dokonce i malá Michelle Williams) je to ale promarnění potenciálu.

Mutant: Probuzení (2007) odpad!

Třikrát hurá, dokoukal jsem celou mutantí sérii. Čtyřka je úplně stejně špatná jako předešlý díl. Pozitivní jen to, že je taky o poznání kratší. Masky jsou hrozný, příběh blbý, postavy tupý a já fakt nechápu jak se tahle série, která začala snesitelnou jednohubkou, dostala na čtyři díly. A vůbec.. Všiml si někdo toho faktu, že se vlastně nepracovalo s tím detailem, že nám mimozemšťani poslali zprávu a že nás nejspíš chtějí vyhladit? Zajímá vůbec v tom světě někoho, že nás kontaktovali, nebo každýho zajímá jen sex?

Mutant 2 (1998)

O 100% víc sexu a o 50% méně zábavy. Snaha přiživit se na hloupým béčku vyšla překvapivě ještě hůř než předchozí díl. Jediné plus je snad jen to, že to je o 15 minut kratší, takže se nebudete nudit moc dlouho.

Mutant 3 (2004) odpad!

Televizní, hnusný, trapný pokračování filmu, který nikdy neměl mít ani jedno pokračování, natož dvě. Ono k Mutantu 3 nejde opravdu nic jiného napsat. Televizní horor z toho nejhlubšího dna.