• Krátkometrážní

Paddington 2 (2017)

Zdá se mi to, nebo fakt tvůrci použili tentýž plakát jedničky a vyměnili chleba za dvojku z chleba? S dvojkou mám podobný problém jako s jedničkou. Ta pohádkovou mi prostě nesedí. Přesto musím říct, že se šlo malinko nahoru. Scéna pečení marmelády je fajn, stejně tak jako přizvání Granta, jeho úchylný padouch je svým způsobem sympatický a rozhodně je stokrát lepší než příšerná Kidman. Pro rodinu, kde je nejméně jedno dítě, je to ideální film.

Paříž 15:17 (2018)

Tak popořadě. Není to drama, není to thriller a přívlastek životopisný také ne, protože se o těch třech panácích dozvíme tak maximálně to, že ve škole zlobili a byli za kámoše. I když se to tváří jako drsný thriller o odvaze jednotlivce, respektive tří jednotlivců, mnohem lépe by se k tomu hodil popisek "road movie". První půl hodinu sledujeme kluky, když byli haranti a dělali lumpárny (wtf?) a pak dalších 50 minut sledujeme jejich výlet po Evropě, kde se jeden chce furt fotografovat, druhý jíst a třetí je někde v Německu (nevím proč, Clint mi to nevysvětlil). TO, proč na to všichni koukáme se DOSLOVA stane v posledních deseti minutách, kdy je za pět minut hotovo a pak sledujeme asi dojemný záběry na francouzského prezidenta, který nám vypráví o té odvaze jednotlivce. Do prčic Clinte, to jako vážně? Chápu, že už máš nějaký věk, ale nebylo by lepší raději skončit, dokud si tě pamatujeme s respektem? Tyhle blbosti fakt nikoho nebudou zajímat. A fakt, že Eastwood do hlavních rolí obsadil ty reálný kluky tomu filmu ubližuje ještě víc. Neumí hrát, neumí se tvářit, neumí nic - překvapuje to někoho?

Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Pro její zaryté fanoušky určitě zajímavý film, ke kterému si mohou připsat o jednu hvězdu navíc než já. Luke Evans je příjemný a nenucený, má milovaná Rebecca Hall opět skvělá a krásná a ani Bella Heathcote jim nedělá ostudu. Neříkám, že je tento životopisný film nejlepší ve svém žánru, to ani náhodou, přesto se na něj povětšinu dívá pěkně a na konci Vás i trochu dojme a pěkně pohladí. Spousta scén je nicneříkající a zbytečné, přesto ale film ve výsledku funguje a odhaluje, zvlášť dnes, velmi zajímavé okolnosti vzniku tohoto komiksu. Myslíte, že ho viděla i Gal Gadot? :)

Pád do ticha (2003)

Mě prostě ten polodokumentární styl vůbec nesedl. Vyprávění hlavních představitelů a věčný střih na hranou část mě neskutečně rušilo a naprosto zkazilo zážitek z hrůzy, kterou musel Joe Simpson projít. Věřím, že kdyby byl Pád do ticha klasický film (například s tím Tomem Cruisem, jak je uvedeno v zajímavostech), šel bych s hodnocením rapidně nahoru. Takhle ale fakt ne.

Příšerákovi (2017)

Tady někdo koukal moc na Hotel Transylvánie, a chtěl se pokusit udělat přesně takový hit. Bohužel tu je vidět jak moc to Hotelem chtělo být a bohužel to nedosahuje svého staršího a slavnějšího bratříčka ani zdaleka. Za měsíc nebudu vědět, že jsem takový film viděl, poněvadž v něm není vůbec nic zajímavého a dobré vtipy a scénky by se dali spočítat na prstech jedný ruky.

Redone (2017)

Solidní nápad, který zabila nedodělanost. Chyběl mi jakýkoliv příběh, posun dopředu. A ve finále, kdy čekáte alespoň něco, přijde konec.

Robin Hood (2010)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Jenže ono to platí i tak, že když jeden dělá dvě stejné věci, taky to není totéž. Duo Crowe - Scott se spojilo, aby vytvořilo něco kvalit dosahující Gladiátora, jenže se to tomuto opusu ani nepřibližuje. Ba co víc většinu šíleně napálený stopáže jsem se dost nudil a dokoukal to jen z povinnosti. A nezachránila to ani moje oblíbená Cate Blanchett. Příběh nic, akce nic, opulentnost a osudovost nic. Robin Hood JE jedno velký nic.. A dovolím si rezolutně souhlasit s Karlem. Ve chvíli, kdy se z Robina Hooda stává Robin Hood, kterýho chceme na plátně vidět, nám Ridley napíše "A tak začala legenda" a hotovo konec, wtf?

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Pochybuju, že Kevin Reynolds z toho chtěl udělat komedii. Jenže na mě to jako komedie celkem funguje. Král zbojníků je takový klasický devadesátkový film. Příšerná akce, klišoidní hrdinství, mrtvoly bez krve a když už má padouch hlavního hrdinu pod mečem, ještě se otočí, rozmáchne a hrdina ho zapíchne nožem. Prostě komedie! Jinak to ani nejde brát. Potěšil mě snad jen Sean Connery na konci, ale jinak nic moc.

Rudá volavka (2018)

Překombinovaná, šíleně dlouhá a nezajímavá podívaná. Kladů bohužel Rudá volavka moc nemá. Scéna se strojkem kůži a následný fight je dost dobrý, Joel je ok a potěší i vedlejší role pro Ironse, jinak jsme ale s pozitivy skončili. JLaw je sice dobrá herečka, ale tady jí to prostě nesedí. Pokud bychom jí měli srovnat se Theron (a že se toho nevyvarujete), tak je Charlize suverénní vítěz, a vítězem je i její Atomic Blonde. Lawrence by měla se svou kariérou něco dělat, protože fakt, že se před kamerou svlékne jí stačit ke slávě a respektu nebude. Jenže k tomu nedosáhne ani když se bude upisovat těmito gulášům bez špetky originality, zajímavé scény, fungující romantické linky a dobrých herců.

S čerty nejsou žerty (1984)

Fakt se snažím přijít pohádkám na chuť, ale ani tentokrát se mi to nepodařilo. Prostě mi to nesedí. Je tu kupa zlidovělých hlášek, který zvlášť já díky kolegům, co to milují, znám i pozpátku, ale jako film mě to prostě nebere. Padouši jsou zlý a hloupý, klaďas je nejchytřejší, nejhezčí a nejsportovnější. Proč sakra?