• Krátkometrážní

Dva a půl chlapa - Série 1 (2003) (série)

První setkání s touhle "rodinkou" proběhlo trochu zvláštně. Některé díly byly skvělé, většinou jsem ale dostal jen průměrnou situační komedii s ne příliš přesvědčivými herci. Doufám, že první série byla pouze oťukávací a svých pověstí seriál dostane, ale první sezóna je mě tedy zanechala nepříjemnou pachuť vyvařených ponožek.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Přestože má film 3 hodiny, tak se jedná o velmi zajímavé televizní dílo, které velmi věrohodně popisuje začátky monstra ještě před tím, než začal tu nejhorší válku. Konec, kdy se už zmiňuje i Dachau a začne vyvražďování, je dostatečně emoční a husí kůže proběhne každému, kdo se o 2. světovou válku někdy alespoň trochu zajímal. Moc mi neseděl Robert Carlyle v hlavní roli, ale je to možné, že to byl jen můj pocit, že byl vyloženě špatný a hodně přehrával.

Hledá se Nemo (2003)

Pamatuju si, že to pro mě byl vrchol. Po posledním shlédnutí s přítelkyní jsem se ale celkem hodně nudil, až mě to překvapilo. Přitom i po letech vidíme skvělou animaci a fantastickou hudbu. I příběhově to je na vyšším levelu než současné animáky v čele s Riem či druhými Auty. Přidávám se ke zdejším názorům, že toto je film, který je lepší sledovat s českým dabingem, než v originálu. Velká čest za to. Být humor trochu odrostlejší (jako například v Bezzubce), tak je to úžasný film pro všechny generace, takhle je to film primárně pro caparty.

Holky z lepší společnosti (2003)

Neberte mě špatně, mám rád tenhle typ komedií. Jsou to ideální filmy pro odpoledne, kdy máte zapnutý počítač a chcete nějakou kulisu. Ale Holky z lepší společnosti se mi prostě zprotivily po pár minutách. Přestože mam rád Dakotu Fanning, tak tady bych jí oddělal raketometem a přejel válcem. Beru, že to je asi víc chyba scénáristy, když po ní chtěl, aby hrála TAKOVOU *bůůů*, ale nemůžu si prostě pomoct. Ani Brittany, kterou mam obvykle dost rád, se mi tady nelíbila. Celé to je šíleně předvídatelné, moc to tlačí ke konci na slzy (které ne a ne přijít). :-)

Honey (2003)

Nemam rád, když se při filmu cítim trapně. A při závěrečným přeslazeným happy endu, což myslim není spoiler, jsem se styděl až až. Tuctový "drama", kterých vznikalo na začátku tisíciletí ohromný množství, a který ničím nevyniká. Alba je možná kočka, ale nikdy to nebyl můj ideál krásy a ve skutečnosti jsem trochu fandil tomu zlýmu, který hrál alespoň to, že to je debil.

Hráči (2003)

Průměrný scénář, podprůměrní režie. Hráči mají na svou dobu skvělý obsazení, Thandie Newton vypadá nadpozemsky, Byrne to zase utáhne herecky, Sly se tu jen projde a stačí mu to. Jenže celý to je zabalený to zoufale nudný zápletky, která je k tomu ještě natočena tak šíleně, že mě to po půl hodiny uspávalo. Filmy z hráčského prostředí mám rád a cíleně je vyhledávám, takže bych měl být cílovka o to jasnější, ale takhle ne..

Hvězdná brána - Mstitel (2003) (epizoda)

Že by definitivní úpadek Hvězdné brány? 9. díl sedmičky a zatím bída.

Hvězdná brána - Série 7 (2003) (série)

Sedmička je poněkud slabá, parádní závěr a příběh šestky se bohužel skoro nehnul dopředu a nebýt závěrečného dílu, který je tím úplně nejlepším z celého seriálu, bavil bych se o failu. Takhle mám zase trochu naději, že mě ještě čeká parádní dobrodružství. Závěr mi ukázal, že Hvězdná brána na to pořád má.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Nikdy jsem nebyl jejich fanouškem a nikdy nebudu. A nikdy mi nebude Drew Barrymore připadat sexy! Kdo ale proboha nechal Cameron Diaz ty dlouhý vlasy?!

Identita (2003)

Mysteriózní, příjemně krátký, úderný a povedený. Mangold trefil skvěle a i díky dobrýmu scénáři a hutný atmosféře mi naservíroval příjemných 90 minut plných strachu, vody a několika mrtvol. A ještě k tomu božsky vypadající Amandu Peet.