• Krátkometrážní

Rollerball (1975)

Než si dám ten "legendární" remake, pustil jsem si originál, abych to měl alespoň trochu pro srovnání. A upřímně si nejsem jistý, jestli náhodou mě nebude ten odpadový remake bavit víc, než tohle. Příběh nulovej, herci hrozní a rollerball se tu hraje na začátku a na konci. A všechno mezitím je odpad.

Shaolin fotbal (2001)

Pokud se hraje fotbal, je to skvělej film. Bohužel se tu fotbal hraje asi 30 minut, z toho 25 v poslední třetině, kdy je turnaj. Na YT jsou sestřihy z Shaolin fotbal hodně oblíbený, bohužel jsou ty scény to jediný dobrý z celýho filmu, jak jsem se teď dozvěděl. Příběh je příšernej, vtip tu prakticky chybí. Závěrečný zápas proti "zlu" je sice parádní, včetně přepálených triků, ale to výsledný dojem moc nenapraví.

Dobrodružství Kocoura v botách - Série 1 (2015) (série)

Hrůza pro nejmenší. A přitom seriály z Jak vycvičit draky nebo Kung fu pandy jsou skvělý. Tohle bohužel bude bavit jen děti. A ta animace je pěkně hnusná. Jeden, dva díly celkem šly, zbytek nestojí za řeč.

Candyman (1992)

Velmi podprůměrný horor se solidní atmosférou, ale nefunkčním zbytkem. Jen závěr je vyloženě dobrý.

Cesta draka (1972)

Film, který se mi několik hodin po skončení smrsknul jen na rozcvičku před finálním soubojem s Chuckem Norrisem...a na tu bitku samotnou.

Top Gun: Maverick (2022)

Cruise a McQuarrie to dokázali (Kosinki promine). Tohle je čistokrevnej testosteronovej nářez. Cruise totální borec, Teller je skvělej, scénář jednoduchej ale údernej a Connelly nikdy nevypadala krásněji. Marně budu hledat nějakou kaňku. Od začátku Maverick funguje jako švýcarské hodinky. Každý nápad, každá myšlenka má svý místo a funguje na jedničku. Nevím, jestli budu chtít vůbec trojku, protože tohle je fakt čistokrevných 100 %. Film roku, nejlepší film minimálně od 2019 a Avengers Endgame a zaťatá prdel od prvního letu do finální melodie Lady Gaga.

Dvojitý drak (1994) odpad!

Dvojitého draka můžete ohodnotit buď plnou palbou nebo odpadem, neexistuje nic mezi. Mít bandu kámošů a spoustu alkoholu, věřím, že si to divák dokáže užít. Je to totiž neuvěřitelná konina. Příšerná akce, ve který musí Dacascos předvádět co nejméně, protože jeho parťák, Scott Wolf je bojový pako, choreografie tu neexistuje, rvačky jsou jak z večerníčku, scény na sebe nenavazujou plynule, je to příšerně sestříhaný a příběh, pokud tu nějaký je, se vymýšlel cestou na plac. Patrick musel po Terminátorovi brát šílenou hromadu drog, jinak nechápou proč do týhle srágory chodil. A finále? Představte si, že Thanos získá všechny kameny a místo lusknutí se půjde prát. A dostane i tak přes držku. Asi tak vypadá finále Dvojitého draka, kdy Patrick vlastně vyhrál, aby za 5 minut dostal kopačku do kolena a prohrál...a šel do vězení... Tak asi tak..

Pustina (2016) (seriál)

V tý záplavě Ordinací v Prostřený Ulici je tohle vysloveně zjevení. Pustina je hutná minisérie, s téměř neopakovatelnou atmosférou česko-polského pohraničí. Má skvělý scénář i výpravu, těžko předvídatelný děj a herce, které známe z různých známějších piškutálií. Jenže oni také jasně potvrzují, že když mají plnokrevný a uvěřitelný postavy, hrát umí jedna báseň (hlavně pánové Jan Cina, Oskar Hes si ve svých vedlejších rolích kradou každou scénu pro sebe, dokonalý jsou ale všichni). 8 dílů šedi, bezpráví, snahy vypořádat se se životem a nalezení vraha malé holky. Skvělý, HBO prostě umí..

Návrat Chen Zhena (2010)

Tahle série není pro mě, a její závěr s Donnie Yenem už vůbec ne. Je sice očividný, že Donnie umí, ale příběh je tak příšerně nudný, že jsem o film ztratil prakticky za chvíli zájem a jen čekal až zase Yen dá někomu před držku.

Helstrom (2020) (seriál)

Solidní atmosféra zabitá totálním rozmělněním příběhu. Ten je reálně tak na 3 epizody, ale tady je roztáhnut na 10 téměř hodinových dílů. Helstorm je pak prakticky bez spádu, tempa, a solidní atmosféra mě bavila pouze 2, 3 díly, pak to i tak šlo do kopru. Příběh sourozenců, nějakých těch démonů a pár tajemství byl naštěstí po 1. sérii zrušen, a jsem za to moc rád. Tohle byla slepá ulička Marvelu.