Pašerák (2018)

| Warner Bros. | Ok. | Hodnotenie: 6/10 |

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

| A24 | Prekvapivo ultra zábavný meta pseduodokument. Francovci super, najviac ale kráľuje James a jeho prevtelenie som si vychutnával. Humorne ma to neminulo, preto silné 4*. | Hodnotenie: 8/10 |

Anna (2019)

| Lionsgate | Besson prekvapil. Scénar asi najsilnejším aspektom filmu. Všetky minizvraty prekvapili a ja som bol pomerne spokojný. Ale všetko ostatné sa vozí sa priemernej vlne. | Hodnotenie: 6/10 |

Chicagský tribunál (2020)

| Netflix | Sorkin váli. Dialógy opäť vyšperkované do posledného detailu, skvelé herecké obsadenie, najviac zahviezdili Cohen, Redmayne a Rylance. Jeden z nich tú nomináciu na sošku musí získať. Na to, že je film prakticky celý jeden dialóg, nestalo sa mi, že by som sa strácal. Tempo je šialené. Ale filmu to prospieva. Autentické prestrihy na reálne udalosti veľmi potešili. Overall veľmi spokojný. 4 a pol. | Hodnotenie: 8/10 |

Ďábel (2020)

| Netflix | Úvod so Skarsgårdom slušný, pokračuje to zaujímavo, ale nepodarilo sa mi na to namotať. Holland a Pattinson dosť v pohode. | Hodnotenie: 6/10 |

Zuřící býk (1980)

| United Artists | Ževraj je Robert De Niro majster svojho remesla. Potvrdzujem. | Hodnotenie: 7/10 |

Amélie z Montmartru (2001)

| UGC-Fox Distribution | Uf. Úspešne pretrpené. Režisérske sureálne hrátky ale pekné. | Hodnotenie: 5/10 |

Ztraceno v překladu (2003)

| Focus Features | Pekný film so srdiečkom. Záverečná scéna to dvíha na 4*. | Hodnotenie: 7/10 |

Kapitán Phillips (2013)

| Sony Pictures Releasing | Remeslo od Greengrasa, ktoré sa drží trocha viac na uzde. Ono vlastne vieme, ako to skončí. Aj tak kvalitka. | Hodnotenie: 7/10 |

Dobrý časy (2017)

| A24 | Pattinson ok. Film ale zaostáva silnejšími scénami, nejakou katarziou. Bavilo ma to, ale na 4* to nebude. | Hodnotenie: 6/10 |