Životní trefa (2022)

| Netflix | Preklišovitovo správne sfilmovaná cesta športovca, ktorú sme už videli x krát, ale ja som podľahol aj tak, pretože basketbal je proste ten najviac cool šport na svete a Sandler si filmy v posledných rokoch fakt nevyberá zle. Montáže zápasov a tréningov to najlepšie na celom filme, inak to mieri presne tam, kde by ste čakali a kde to tento film vyžaduje. Ale od Netflixu som to čakal horšie, čiže tie 4 dám a idem si trocha zahádzať. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

| Metro-Goldwyn-Mayer | Už mi bolo do plaču zo seba, že som tento film doteraz nevidel, takže sme tu, videl som ho a je super. Tie zábery na prírodu spolu s Morriconeho soundtrackom je proste vrchol kinematografie, z každého srší charizma na kilometre, každý záber si môžem ako divák naplno užiť, pretože trvá o 10 sekúnd dlhšie, tým film dýcha a necháva nás v tom plávať - tieto veci Leone plne chápal ako nik iný a ja som si to vychutnával plnými dúškami. Prečo nie plný počet? Linka s občianskou vojnou mi tam nesedela a trvala pocitovo asi hodinu. Inak k tomu nemám nič a ten ending je očividne jeden z najviac ikonických čo sa spaghetti westernov týka. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 |

The Florida Project (2017)

| A24 | Red Rocket bol ucelenejší, zábavnejší a vo vzťahoch fungoval lepšie. The Florida Project toto všetko síce má, ale nemyslím si, že to využíva najlepšie, nakoľko druhá tretina filmu sú len loopnuté udalosti, ktoré ma síce bavili, chcel som ale viac. Dafoe super, všetky deti hrali geniálne a tú autenticitu detskej nevinnosti a drzosti sa tu podarilo Bakerovi vyobraziť na maximum. Dobrý film, veľmi dobrý film a teším sa na ďalšie veci od neho, lebo má cit pre kameru a farby a to ja veľmi rád. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

| Lionsgate | Oddychovka, ktorá ničím neurazí, referuje o filmoch každých 5 minút a vám sa to bude proste páčiť. Nič viac, nič menej, jednoducho pocta Cageovi za zábavu, ktorú poskytol za tie roky a ja som k tomu pristúpil. Linka s FBI síce nefunguje a druhý akt je ako z rychlíku, ale Paddington 2 je masterpiece a okamžite všetci pozrieť. Lebo vás Evil Cage v noci dolapí a nedopadne to s vami dobre. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Top Gun: Maverick (2022)

| Paramount Pictures | Okej, je to pecka. Čo sa týka akčných scén, či už záberov z kokpitu alebo zvonku - je to plnohodnotná, číra blockbusterová filmárčina so všetkým čo k tomu patrí. Možno trebalo trocha viac expozície niektorým pilotom, možno linka s Connelly nebola tá najzaujímavejšia na svete, ale tá nostalgia a nasadenosť všetkých zúčastnených to všetko s prehľadom pochováva a Kosinski s McQuarriem tu predvádzajú remeslo, ktoré by malo všetkých lákať do kina a zarábať miliardy - to sa naštastie aj deje a ja som nesmierne rád. Oproti jednotke je to - nemusíme sa baviť, proste vo všetkom lepšie a epickejšie. Stačí vám vedieť tú podstatnú informáciu z jednotky, ktorá ťahá celý film a na nej je tu postavené všetko emocionálne. Choďte na to. Tento film si to zaslúži možno najviac z celej tohtoročnej filmovej ponuky. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 |

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

| Netflix | LD&R je späť a je lepšie, ako nikdy predtým! Každá epizóda ma bavila, všetky majú nejaký presah či myšlienkové podhubie a tá animácia! Hlavne teda Bad Travelling od Finchera je ukážkou skvelo zvládnutého animovaného kraťasu a Jibaro je ten najviac ambiciózny a najšialenejší experiment v celom seriáli - preto je to moja najobľúbenejšia epizóda série, vizuálna pastva pre oči - audiovizuálne porno. Oproti dvojke progres, len to chce viac epizód. Inak ale ide stále o úžasný projekt jediný svojho druhu, preto prosím Netflix, aby tento unikát milkoval čo najdlhšie. | Hodnotenie: 8/10 |

Všechno, všude, najednou (2022)

| A24 | No. Je to fakt tak brilantné, ako sa hovorí. Ono kúzlo v tomto je, že mám pocit, ako keby režisérske duo Danielov ukradlo všetky nápady sveta a len ich použili v tomto filme. Nadpozemsky frenetické a agílne akčné scény, mega zábavný humor, príbeh dával zmysel, herecké výkony sú on-point, katarzií je tu tak 10 a všetky fungujú a tá absurdita vložiť to "všetko" do *spoiler* je vlastne geniálna. V jednoduchosti je krása. Prekrúcať známe značky (Raccacoonie!), referovať Kill Billa, so všetkým tým absurdným humorom, nespočet nápadov a hlavne, s veľkým filmárskym srdcom. Nechápem. Nechápem, ako to tí psychopati ukočírovali, ale som neskutočne nadšený. Plakal som od smiechu, od plaču, vrieskal som, nemo čumel do blba - je to skrátka horská dráha emócii, ktorá na papieri musela vyzerať ako neskutočný bordel. Je to pecka. A nech mi už fakt nikto netvrdí, že sa už dnes originálne filmy netočia. Tento film originalitou prekypuje. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 |

My (2019)

| Universal Pictures | Zábavnosťou neskutočne vyniká, ale hneď ako sa trocha zamyslíme nad logikou a myšlienkovou výstavbou filmu, môže pre veľmi veľa ľudí tento film zlyhať na plnej čiare. Pre mňa stačilo, že sa Peele pekne vyhral so scenárom a tým ma držal pri obrazovke celý čas. Mohlo to byť hororovejšie, mohlo sa to ukončiť katarznejšie, mohlo to mať vybrúsenejšiu logiku. A predsa som za tento film rád, pretože takýchto autorských hororov tu máme málo a ja si vážim každý jeden (zdravím Astera a Eggersa). Lahodný finálny shot! Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Top Gun (1986)

| Paramount Pictures | Pozrel som len kvôli sequelu, na ktorý sa neviem dočkať. Pravdepodobne ten najviac 80s film, aký som v živote videl (ok možno nie). Všade typická hudba, cool zábery a Tom Cruise. Dogfighty super, v prvej polovici toho film načrtne pomerne veľa, ale v druhej to vyšumí celkom rýchlo a vo výsledku je to len film o stíhačkách. Je to ok, má to pár super hlášok, ale nepotrebujem to už v živote vidieť. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Anthropoid (2016)

| Bleecker Street Media | Vlastne výborné. Išiel som do toho s dostatočným odstupom, nečakal som od toho veľa, ale - ono je to fakt super. Síce tá prvá polovica by mohla byť dramaturgickejšie lepšie zvládnutá a to vyšetrovanie a skúmanie Heydricha mohlo byť sofistikovanejšie než len v aký čas prejde každý deň na tom istom mieste, ale druhá polovica filmu všetko s prehľadom vynahradí, pretože tu fungujú emócie, akčné scény a celkovo, bol som hlboko zainteresovaný. A aj napriek tomu, že vieme, ako samotný atentát dopadol, je tu vygradovaný vyslovene nervydrásajúco. Veľmi potešilo. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |