MEG: Monstrum z hlubin (2018)

No ještě to na ty čtyři dalo. Nápad s oživením Megalodona a vysvětlením, že existuje ještě místo, o kterém se nevědělo bylo celkem fajn a posléze i pár zvratů. Jen chvilema trošku žralok vypadal o dost menší, než jak mu bylo deklarováno těch 30 metrů, třeba s porovnání lodi, jinak je to rozhodně jeden z nejpovedenějších filmů o útoku žralokem.

Cesta domů (1996)

To už je let, co jsem tohle viděl, nejprve jsem byl na pochybách, ale postupem času jsem si vybavoval příběh. Filmu přidává i fakt, že něco podobného se skutečně stalo, ale tohle je natočeno opravdu hezky a jakoby tomu přidali osobité kouzlo, navíc hudba vytváří dokonalý doprovodný prvek, takže výsledek je více než dobrý. No a nakonec bylo dost vtipné, když skončil film, tak naběhl teleshopping a v něm reklama na pekáč na kachnu. :D

Akční park (2018)

Johnny Knoxville a parťáci z Jackass přišli zase s něčím novým a to s kousky, které výborně zakomponovali do filmu. Tím je tenhle snímek originální, protože drsné scény nenatáčejí s kaskadéry, ale právě s hlavními herci a tím vybočují z davu. I příběh je nápaditý a celkově srandovní a dobře se na to kouká.

Pařba o Vánocích (2016)

Tak bohužel tento styl filmů mě začíná docela nudit. Prostě prostředí amerických pařeb není pro mě to pravé. Nelíbí se mi ty úchylné scénky, které se tu dost často objevují a pak také otravná duc duc hudba, která mi už také leze krkem. (trance nemyslím!) :D

Čaroděj ze země Oz (1939)

Pohádka, která si ve své době na sebe jen tak tak vydělala, ale rozhodně se za výsledek nemusí stydět. Sice mu můžu mít za zlé, že díky tomuhle filmu vznikaly další muzikálové filmy, no asi se to lidem líbilo, když to funguje dodnes. Pohádka je sice jednodušší, ale zase bylo příjemné se dívat na propletenost kouzelného a reálného světa. Normálně bych se na to asi nekouknul, ale Pogo mi otevřel vrátka a konečně jsem slyšel, z kterých pasáží z filmu si bral zvuky. :-)

Venom (2018)

Stoprocentní film to rozhodně není, ale já se u něho hodně dobře bavil a i když mě nějak takovéto filmy nijak zvlášť neberou, tak tohle je taková malá výjimka. Už od ukázek to vypadalo slibně a výsledek nakonec potěšil. Jen je škoda, že si i tento film převzal zvuk, který se bere u podobných situací, kdy někdo padá, mnoho desítek let zpátky a divím se, že se stále používá a to je zvuk řvoucího muže, který slýchávám dost často a jsem na to už alergický (konkrétně je ve filmu na 1:07:15 u verze 1:40:00). :D

Pan (2015)

Film je dost předimenzovaný. Je tu na mě až moc fantasy prvků, které jsou nabušeny do krátkého časového úseku. Je to všechno moc nahuštěný až z toho jde trochu hlava kolem a to není to pravé. Ale jinak to po vizuální stránce vypadá moc dobře.

Hledá se Dory (2016)

Ještě že Dory je tak zapomnětlivá, jinak by s ní nebyla taková sranda. Pokračování si dalo opravdu na čas, ale stálo to za to. Čas strávený pod vodou se mi s touhle bláznivou partičkou moc líbil.

Titanic (1997)

Jako malej jsem neměl rád romantické pasáže a i teď to nebylo moc příjemné, ale když si to tak vezmu, tak bez toho by to byl dost suchý film a Jamesovi se to docela povedlo. Hlavně baví poslední třetina filmu, kde už jde do tuhého a je tu vidět krůček po krůčku skáza nepotopitelného Titanicu a vše co k tomu patří.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Kolikrát jsem viděl mladého Klause, jak se snaží neudělat nějakou blbost se svou ještěrkou, ale moc se mu to teda nedaří. Je to hodně vtipně udělaný kraťas a přitom velmi poučný. Ukazuje hlavní body co se smí a nesmí dělat s ještěrkou, ale aby to nenudilo, tak k tomu slouží právě krvestříkající fórky.