Xtro II: Druhé setkání (1990)

Podobně jako jednička mě pokračování nenadchlo. Špatné béčko, které se snaží být stejně cool jako Vetřelec, ale s tím jak se tu prezentovali, to snad ani nemohli myslet vážně. Snaha tu byla, ale když to neumíte a nemáte dostatek peněz, tak z toho prostě nikdy nevznikne nic dobrého.

Sing Street (2016)

Klidně bych tomu uvěřil, kdyby byl Sing Street životopisný film. Tady jde přesně poznat evropská tvorba, protože takhle by to za velkou louží natočit nedokázali, hlavně né takovým stylem! To mám na našem starém kontinentě rád, že to natočí tak, aby to vypadalo přesně tak, jako by se to ve skutečnosti stalo. Na nic si tu nehrajou a i méně povedené záběry se tu nechají (list, nabořená loďka...) a právě to tomu dodává větší autentičnost. Lepší čtyři.

Hrob světlušek (1988)

Velmi smutné anime, které ukazuje stinnou stránku světové války v řadách japonského obyvatelstva. Osud se s nikým nepáře a nebere ohledy ani na to, že jste ještě malé děti. Krutost a snaha přežít za každou cenu, to je každodenní obrázek dvou hlavních postav, které přišly o všechno a mají už jen jeden druhého.

The Loved Ones (2009)

Obrovské překvapení. Takový nářez, hlavně ke konci jsem byl v sedmém nebi. Dokonale mě to vtáhlo do děje a to je přesně to, co mám na filmech rád. Takové psycho, které mi připomínalo Funny Games USA, jenže tady mi to do sebe zapadalo ještě víc a můžu říct, že jsem se dost bavil. Prostě mi to sedlo, nic zvláštního bych na tom nehledal. :-)

The Boy (2016)

Komornější horůrek, který napíná diváka a snaží se ho milně svést na spirituální cestu, aby v závěru víc šokoval. Závěr bohužel originální nebyl, protože jsem to viděl třeba u novozélandského Housebound. To ale nevadí, přeci jen z té panenky šel chvílema strach. :-)

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Příběhově je to o ničem, pomalu to moc nedává smysl. Jediný důvod, kvůli kterému stojí se na tuhle blbůstku podívat jsou souboje, kde není nikdy jistý, jestli vám po něm zůstane hlava na krku, nebo zda náhodou nespadnete do mlýnku na maso... :D

Univerzita pro příšerky (2013)

Solidní pokračování, které mi ze začátku připadalo trochu nudné, ale pak nastala soutěž s odpadáváním a začlo to být docela zábavné a konec byl také dobrý. Tohle pokračování je samozřejmě propracovanější do detailů, než její předchůdce, ale na jedničku to přeci jen nestačilo. :-)

Útočiště hrůzy (2008)

Snaha o vytvoření filmu ve stylu Dům tisíce mrtvol? Tohle se bohužel moc nepovedlo a spíše bych humor úplně vypustil, protože ten to akorát kazí. Jinak je to takový zvláštní počin, který má pár věcí do sebe, ale jinak je to dost průměrné béčko.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Tak tohle ne. Proč se něco takového vůbec natočilo? Vždyť to nemá žádný závěr a celou dobu se teda čeká na co? Na nic! Jestli tohle měl být remake jedničky z roku 1984, tak je tohle strašně zfušovaný... Od doby, co měl voják svůj proslov to šlo do háje...

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Možný spoiler! Tak vytvořit takovýto film chtělo velkou dávku odvahy, protože se muselo tušit, že hodně lidí nebude úplně s výsledkem spokojeno. Já si toho cením, ale opravdu bych spíše zůstal u toho co funguje. Někdo kdo se těšil na mimozemšťany bude zklamaný, dostane super nálož až v posledních patnácti minutách. Někomu zase bude vadit právě to, že se do takového filmu nacpali mimozemšťani, ale to snad muselo každému dojít, když to souvisí s filmem Monstrum. :-)