V Bruggách (2008)

Je to vlastně taková poloviční parodie, kterou zachraňuje především pár vtipných scén a povedených gagů, jinak zas tak nic světoborného to nebylo. Protože po zhlédnutí tenhle příběh z hlavy vyvanul. Nebudu nic zastírat, hnedka řeknu, že jestli na tom filmu bylo něco opravdu báječného, tak to byli právě jen ty pohádkové Bruggy, jež jsou zdejšími uživateli často zmiňované

Zásahová jednotka (2011) (seriál)

Na seriál Chobotnice nemá ani omylem, ale na druhé straně si vede podstatně lépe než mnohý americký seriál s podobnou tematikou. I když není detektivní postup nijak výjimečný tak nedělá ostudu svému žánru, v němž hlavní hrdina a představitel špičkového policisty Daniel Piazza (Gedeon Burkhard) je výborný.

Pururambo - prales, kde se zastavil čas (2005)

Nejprve je třeba říci, že Pavol Barabáš umí vždycky přinášet zajímavé a zároveň ojediněle filmové dokumenty z málo probádaných koutů světa naší planety. Jeho výlet z jedenadvacátého století do téměř doby kamenné a setkání s lidmi nedotčené civilizací je obdivuhodný. V samotných faktech za vše mluví podmanivé unikátní záběry, které okamžitě vtáhnou do reálného dobrodružství, které lze označit snad pokaždé za výjimečně poutavé. Díky tvůrci moc za pěkný zážitek.

Sama v Africe (2009)

Osobně si myslím, že příběh předkládá více otázek jak odpovědí. A i když jde o silné téma, tak žel tohle kontroverzní vyprávění míchá scény s vysoce nepravděpodobnou logikou, děj jakési trpící hrdinky ohledně sklizně kávy je nečitelný a výsledek bez jednotícího prvku působí polovičatě. Dokonce se mi zdá, že těží z jiných a lepších podobných filmů na toto téma. Nevím, možná má co říct k tématu současné Afriky, ale žel de facto nemá žádný dovětek ani vysvětlení. Třeba, kdy a kde se odehrává, pramálo zdůvodňuje, kdo s kým a proti komu. Našlo by se pár scén, u nichž by slušelo vysoké hodnocení, ale film jako celek neobstál, alespoň u mne. Nicméně zůstává faktem, že chudoba a lokální války jsou největším problémem Afriky.

Flanderský pes (1999)

Trochu pochmurné ladění, ale v každém ohledu velmi dojemná historka pojatá atmosférou podobající se výpravným příběhům Charlese Dickense, která kombinuje v podtónech dětskou romantiku se sociální nerovností, pokud jde o polohu. Stejně tak si myslím, že nejvíce si tuhle pohádku užijí asi příznivci pejsků, ke kterým ostatně patřím také. Protože dlužno přiznat, že chlupaté stvoření je zde kouzelné.

Mzda strachu (1977)

Co vlastně tento remake přinesl nového, a proč ho točily, když originál byl úspěšný? Je nutno říci, že novější pojetí má předně výraznější exteriéry, akčnější scénář a zajímavější herecké obsazení. Tudíž vzhledem k těmto kvalitám vyniká film více ve výstavbě dějové dramatičnosti. Sice nejde o kdovíjaký umělecký zážitek, ale jednoduše řečeno, adrenalinová jízda v autech je zážitek, na který nezapomenete.

Demeterovci (1976) (TV film)

Režisér Karol Spišák citlivě vystihnul osud rodiny Demeterovců. Samozřejmě je to i velkou zásluhou předních slovenských herců, kteří zvláště dobře hrají, Ladislava Chudíka, Magdy Vášáryové a Juraje Kukury. Přitom baladistické ražení přesvědčivým způsobem charakterizuje zemitou jadrnost slovenské nátury a pravdivý postoj Slováků k národnímu povstání. Co dodat závěrem? Čeho si také cením, vizuálního koncertu obrazotvorné krajiny pěkného Slovenska.

Ze života koček (2008) (TV film)

Přiznám se, že nad tímto filmem jsem trochu v rozpacích. Co tím dokumentem chtěl autor vlastně říci? Protože poskytuje pouze zajímavý pohled na původ koček a téměř žádné postřehy ze života koček. Žel této možnosti film vůbec nevyužil, aby třeba ukázal již skutečnost, že elegance zástupců kočičího plemene je především v nádheře přirozeného života a nikoli šlechtění kočičích mutantů, které je zcela postavené proti přírodě.

Daleko od hlučícího davu (1998) (TV film)

Žádná průzračná romance, ale pomalu plynoucí melodramatičnost, jež má cit pro míru a nesklouzává do plačtivého sentimentu obdobných hollywoodských snímků. Pro mne je film jednoznačně lahůdkou. Prostě zážitek, který jen tak z hlavy nevyprchá. A proč? Odpověď je nasnadě. Protože Thomas Hardy patří k těm několika málo spisovatelům anglické literatury, ke kterému mám veliký obdiv a velice si vážím jeho románů. Protože Hardyho romány brilantně zobrazují dobu. Jen si pořád říkám, kam na ty lidské tragedie jen chodil:-)? Ostatně nesmírně působivý děj navíc podstatně dokresluje i způsob zobrazení venkovského prostředí jižní Anglie.

Návrat vlků (2000)

Skvělý film z vlčího světa, který otevírá zajímavý pohled do jejich zvířecích duší.