Ohnivé léto (1939)

Každopádně pro mě příjemné překvapení.  Bylo to zvláštně dojemné. Když jsem to dokoukal, došlo mi, jak krásná byla Zorka Janů. Vžila do role s takovou přirozeností, že jí zamilovanost nebylo možné neuvěřit...

Himalaya, la terre des femmes (2008) (TV film)

Skoro se zdá, že tito lidé jsou šťastni. Žel obavám se, že to nebude mít dlouhého trvání, protože tento zvláštní způsob života pod tíhou civilizace jednou úplně zmizí.

1883 (2021) (seriál)

Vypilovaný příběh, jeden z těch seriálu, který člověka, když nic dopředu neočekává, překvapí a omámí. Skoro jsem si přál, aby tohle vůbec neskončilo.

Stíny horkého léta (1977)

Vláčil opravdu uměl, mistrovsky obdařil hlavní postavu rytířskými vlastnostmi, kde potlačil manýry filmových schémat a tím vytvořil neotřelý obraz postavy drobného hospodáře, který se postaví proti banderovcům.

Modrá planeta - Historie oceánů - Série 1 (2001) (série)

Nádherné obrazy nesmírně tajemných hlubin lahodíce každému oku vyvstávají jako nebeský dar a přinášejí v úžasné kráse pohledy nevšední přírody, kde se stále něco děje a mění.

Doktorka Dee: Veterinářka z Aljašky (2015) (pořad)

Líbilo se mi to. Lze se vyjádřit několika málo slovy: neobyčejná veterinářka, ať už znalostí své praxe, tak ke všemu, co zde léčí.

Vlci na hranicích (2020)

Po zhlédnutí sedím a dívám z okna, bez naděje v hlavě, jen s pocity, po tom, co bylo uvedeno, pochopil jsem, že už je jasné, a jakkoli žádoucí, aby  na Broumovská nebyl ani jeden vlk.

Putování za velkými kočkami (2010) (TV film)

Vše je tu opravdový a účinný, některé záběry netrvají dlouho, ale jsou tak nějak zasahující. Pokaždé mě potěší, když se najdou lidé, kteří pomáhají velkým kočkám. Líbilo se mi to, ale bylo z toho trochu smutno...

Vlčí hory (2003) (TV film)

Pěkné jako filmy z dílny National Geographic Wild. Byla v tom pozoruhodná bezprostřednost zvířat, co jiného. A takové záběry dovedou příjemně naladit. Neméně obtížné jen namátkou je třeba zachytit i moment, když vlk klidně jde nebo chvilku uvažuje a přitom ty pohledy jeho očí jsou hodně působivé. Prostě já tyhle čtyřnohé zvířata mám rád. Zkrátka zručně natočené, zajímavé a krásné.