Poslední Mohykán (1992)

Díky geniálně napsané a famózně zahrané hudbě by tento film mohl být i němý, o což se konec konců tvůrci pokusili na konci a výsledek byl ohromující. Příběh je mocný, a i když by se mohlo zdát, že děj místy zadrhává, pořád se lze soustředit na hudbu, kterou bych dokázal opěvovat do nekonečna. Výkony herců strhující, Michael Mann zkrátka namíchal koktejl bez většího kazu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvost, kterému právem patří první příčka mezi filmy na ČSFD. Snímek o lidskosti, touze po životě. Snímek, při jehož závěrečných titulcích vám po úsměvem rozzářené tváři stékají slzy upřímného dojetí. Děkuju, Franku Darabonte!

Cliffhanger (1993)

Vprostřed zimy pobíhá ve Skaliských horách týpek v tričku s krátkým rukávem a holýma rukama šplhá po stěnách, že by mu ani Spiderman nestačil. To nezachrání ani sebelepší zpracování. První hvězda je za krásnou přírodu, druhá pak za geniální větu; "když budeš chtít něco říct, tak mlč!"

Next (2007)

Povedené, skutečně povedené. Nicholas Cage zase chvilku hrál a vcelku i vypadal k světu. Mile rád bych udělil o hvězdu víc, to by však těch dějových zvratů a návratů z budoucnosti muselo být naopak o kapánek míň. To by pak ale film samotný měl slabou hodinku.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Jestli mě někdy někdo ukecá do manželství, tak ať prosím vypadá takhle! Moc děkuju.

28 týdnů poté (2007)

Za film samotný by to byly hvězdy tři, ovšem s přihlédnutím k práci pana Murphyho jsem přemýšlel i o pěti. Hudba ještě podmanivější než v ´jedničce´, zvláště ústřední motiv působí až magicky. A přitom to jsou čtyři akordy stále dokolečka...:-) Pasáž, kdy vojáci dostanou instrukce bezhlavě střílet do davu mi učarovala. I když je objektivně ´jednička´ o chlup lepší, týdny ve mně zanechaly větší stopu než dny.