Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Bylo mi deset, v neděli dopoledne jsem si přivstal, zalehl pod deku k televizi a sledoval, kterak různí lidé zápolí v bahně, proplétají se mezi hady a strkají ruce tam, kam bych já ani světlici nehodil. Nostalgie...

Hry bez hranic (1965) (pořad)

To byly časy, když to Česká republika všem nandávala, že?

Angelika, markýza andělů (1964)

Michéle Mercier alias Angelina Jolie šedesátých let. Přenádherná herečka, původně modelka, která se (stejně jako například Pierre Brice Vinnetouem) proslavila jednou jedinou velkou rolí. A sice rolí Angeliky v pětidílné sérii. Máte-li rádi Francouzskou filmovou tvorbu a nevadí vám romantický film z šedesátých let, volte toto. Jedná se o ukázkový případ, jak by film tohoto žánru a z tohoto období měl vypadat.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Jeden z nejlépe natočených námořních filmů, jehož děj se odehrává výhradně na moři, na dávných fregatách. Doporučil bych všem mužům do období, kdy je serou už jen pouhé myšlenky na ženy. Jelikož Master & Commander je patrně jediný film, který znám, v němž se neobjeví ani jediná žena. V Hlavní roli výborný Rusell Crowe.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Součást nastupující generace seriálů, které na nás pozvolna začínají útočit ze zámoří. Skvělé gagy, originální zápletky, jedinečná hra gest, mimiky a vtipy postavené na intonaci hlasu. Právě z tohoto důvodu doporučuji v žádném případě nekoukat na dabovanou verzi!

Krok za krokem (1991) (seriál)

Já vím, já vím... Typický načančaný americký seriál, kde polovina vtipů není vtipných. A navíc ty proslovy rodičů k dětem v závěru každého dílu. Ale Kouďák je prostě frajer, čéče!

Arabela (1980) (seriál)

Díky tomuto pohádkovému seriálu mám zas o chloupek hezčí vzpomínky na dětství...:-) Pohádková je už pouhá skladba herců, k tomu skvěle zpracované díly, mezi kterými není slabšího kusu. Díky jizvě, kterou tento seriál zanechal v mém srdci, s úspěchem snesu i pokračování Arabely, i když musím v rámci objektivnosti uznat, že je výrazně slabší...

Hrdinové (2006) (seriál)

Dosti nereálné sci-fi, však natolik dobře zpracované, že donutí člověka k úvahám, zda-li by něco podobného skutečně nemohlo být možné. No, řeknětě - jakou nadpřirozenou schopnost byste chtěli mít?

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Klenot naší tvorby, kde legenda střídá legendu. Myslím, že svého času drželo sváteční dopolední vysílání tohoto seriálu pohromadě dost rodin. Devět z deseti trenérů doporučuje Takovou normální rodinku k posilování břišního svalstva místo posilovny.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Mnoha lidem se nelíbí, když ze sebe někdo dělá blba. Mrzoutům a hnidopichům. Ostatní jsou rádi, že je má kdo pobavit.