Zbrusu Nový zákon (2015)

Zajímal by mě sestřih bezpečnostních kamer kostela, ve kterém by se Nový zákon v neděli ráno promítnul na obraz Poslední večeře nad oltářem. Možná by to byla větší zábava, než tahle francouzská snaha přivodit papežovi infarkt. Smích je nejlepší lék a Francie nejlepší lékař, ale klika, že jsem měl jen malou rymičku, protože i v záplavě dobrých nápadů se dá utopit.

Sázka na nejistotu (2015)

Oproti tomuhle filmu je žena tím nejprimitivnějším a nejčitelnějším tvorem, který kdy chodil po naší planetě. Muž by se při stejném srovnání dostal možná na úroveň díry v plotě. Chytal jsem každou dvanáctou větu, pokud tedy každá dvanáctá věta zněla "Fuck!" No vidíte a stejně to ode mě nafasovalo čtyřku. Asi holt budu muset poprosit nějakou ženu, aby mně vysvětlila, jak se mi může líbit něco, čemu absolutně nerozumím...

Les sebevrahů (2016)

Jestli tohle byl horor, tak já jsem vanilková zmrzlina. Daleko větší vzrůšo v lese zažijete třeba třiadvacátého prosince večer, když s čelovkou hledáte vánoční stromeček. A nemusíte kvůli tomu a) letět do Japonska, ani b) táhnout se do kina.

Hořící Mississippi (1988)

Willem Dafoe ve filmu, kde vypadá dobře a hraje klaďase? To musíš vidět!

Creed (2015)

Novodobý žánr Filmová reinkarnace zažívá boom, jaký Michael B. Jordan nedokáže dát ani boxovacímu pytli. Rockyho zmrtvýchvstání je tak překvapující asi jako někdejší zakončení samostatných nájezdů Martina Procházky. Jeho blafák do bekhendu byl čitelný až z vedlejší haly, stejně ale gólmanovi nepomohlo ani když si do branky namontoval dveře. Creed je na tom podobně; nepřekvapí, ale udělá radost. Především tím, že ač bez protézy, má Sly pořád co říct.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jestli nejsi posedlá fanynka, vyprdni se na kino a pojď se mnou radši do vinárny čekat na Star Wars: Síla je vzhůru.

Podnikavá Joy (2015)

Bude se kritizovat a bude se kritizovat hodně, protože dvouhodinový životopis o smetáku by utahal i hadr na podlahu. David O. Russell točí od Terapie láskou pořád dokolečka jeden film s těmi samými herci, akorát to teda zatím vždycky aspoň přejmenuje. Supr. Takhle to dopadá, když se nějaký Američan po obdržení plešouna doslovně drží radou "jen tak dál, hochu." Nechci ani vidět nominace na letošní Oscary, oni mi stačí už výsledky Glóbů... Během roku vidím v kině tolik strhujících hereckých výkonů od tolika vynikajících hereček, a pak se nakonec tleská chladnému výkonu Lawrencové, kterou tady přehrálo i to koště. Vypadá to vypadá, že nám vzniká nové motto Hollywoodu: "Když film nemá nic, dej mu aspoň Oscara."

Svatební cesta (2014)

Svatební je césta jako žádná zé sta, roubená je úhóři, úhóři. Kdo se po ní výdá, ať si holku hlídá, než se s brekem pónóří. Ná konci té cesty svátební, stojí velký kůloví, cárárá. Tam všichni ženáči, chudí i pracháči, budou teskně lítóvat. A všichni: V lése na chatičcé zlehka jeblo holčičcé, manžel chudák starou podcenil. Svátba je príma věc stíhneš-li včas utéct, abys ještě dlouho šťastně žil. Ód těch dob co čučim ná filmý, znám i lepčí póintý, póintý. A tak si tu veselé na naší ČéSéFéDé vyvěsím jénom tři hvězdičky.

Last Night (2010)

Jestli je tu nějaký měšťák, který ještě nikdy neviděl jak se mlátí sláma, tak tady se konečně dočká. Dialogy jako z reklamy na ohrané dlouhotrvající desky a pohledy jako synonymum pocitů "ty vole, co na to říct...?" Umělá tráva je proti tomu rozkvetlá jarní louka aneb když se ti v životě něco z tohohle stane, není to ani náhodou takovej průser, jako tenhle film nuda. Nerozumím lidem, kteří neumí dát přednost srdci před hlavou a nemám rád filmy, které takovým lidem říkají, že je to tak vlastně správně. Kdybych si mohl stokrát vybrat, stokrát bych byl radši podvedenej jednonoční záležitostí, než ošulenej celoživotní láskou k někomu jinýmu. To je snad ale jasné i bez hodinu a půl dlouhé omšelé serenády, jejíž dost možná nejzajímavější větu Keiře ukradl poslední střih.

Vládce severu (1973)

Obecně filmy, které mě zaujmou, dělím do dvou kategorií: na ty, které mě zaujaly přítomností nějaké vypečené šťabajzny a na ty, které mě zaujaly ačkoli v nich žádná vypečená šťabajzna nebyla. Přes moje nemalé sympatie k pánům Leeovi s Ernestem nepokládám za vypečenou šťabajznu ani jednoho z nich, takže to asi bude ten druhý typ filmu. Takový, který vás strhne tehdejší svobodou, navrch umocněný přírodou, která by ve finále svou krásou napráskala i kdejaké té vypečené šťabajzně. P.S: Až se bude chystat natáčení filmu Vládce Českých drah, ať mi zavolají. Mám pro ně perfektní předlohu.