Jezero smrti (2008)

Žena je ztělesněním nelogičnosti a na dnešní mládež se nadává v jednom kuse, v tomhle je Jezero smrti stoprocentní, i když se vlastně všechno podstatné odehrává v lese. Co se Fásbendra týče, už chápu, co to znamená, když se řekne něco jako "vybudovat si kariéru stojí hodně bolesti a krve." No a až zase dojde na debatu o dětech, tak už vím, po čem sáhnout, aby konečně pochopila můj strach.

Týden s prezidentem (2017) (pořad)

Ale vždyť je to roztomilé pozorovat Jardu Soukupa, kterak je pro něj Miloš Zeman učiněný Ježíš, a sledovat našeho prezidenta, kterak si ve stylu rockových hvězd užívá přítomnost fanouška s mokrými spoďáry. Ještě by mě zajímaly prostřihy na Jirku Ovčáčka, kterak žárlivostí ohryzává Zemanovu kouzelnou hůl. Tak jako taxikáři protestují proti Uberu, měli by vytáhnout do ulic i cirkusáci, protože náš Hrad jim bere práci.

Tristesse Club (2014)

Měl jsem pocit, že nekoukám na film, ale že šmíruju něčí život. Tuhle přirozenost mají Frantíci v sobě a já doufám, že o ni nikdy nepřijdou. Komorní film, ale on není vždycky potřeba velký orchestr, aby měl člověk i velký zážitek.

Don't Fuck in the Woods (2016)

Podle plakátu to vypadá na film o bábě, která začala nosit plínky, ale nebojte se. A neřiďte se ani názvem, nejste-li milenkou Tigera Woodse. Naopak - je potřeba řvát na lesy, pak si kdejaké monstrum rozmyslí dělat vám křena. Mně se tenhle teen-porno-horor náhodou docela líbil, protože jsem z něj cítil, že ty lidi mají velkou vášeň pro to, co dělají. Teď ještě aby vás začalo bavit natáčet filmy a uvidíme se znova.

Kluci a Guillaume, ke stolu! (2013)

Když je komedie nejen vtipná, ale když má navíc i dobrou pointu, není co řešit. Budu se opakovat, ale Francouzi prostě umí, a to i s květáky, kteří se u nás dávají leda do Partiček. Milé překvapení, co bych teda ale fakt nemusel, tak jít na tu divadelní hru...

Taková, jaká jsi (1978)

Kostýmová zkouška Nastassji Kinski: "Dobrý den, svlékněte se. Ano, komplet. Nikde vás to netáhne, cítíte se pohodlně? Výborně, tak další!" Naštěstí Marcello má vždy po ruce deštník, protože tam občas prší, jinak by tu angínu chudinka léčila dodnes. K filmu bych měl jednu nejapnou poznámku, kterou radši spolknu než mě osud potrestá, ale tak nějak obecně filmově vzato je to na pěkný večer, pokud vám tedy někdo při záběrech na nahatou Nastassju nepřepíná program.

Americký zabiják (2017)

Z Amerických scénáristů akčních filmů mám dojem, že do chemie přišli na základce jenom v hodině, kdy se probíralo plutonium a do zeměpisu, když se bralo Rusko. No ale budiž, my si tady zase hrajeme na jejich hepyendy. Chválím trailer, protože je lepší lhát než bonzovat, chválím akční scény (především tu romantickou na pláži) a chválím Keatona, který teď v Hollywoodu frčí jako Kovy na Jútubu. Jo, viděl jsem ten dokument, takže vím, že kovy nejsou dneska už jenom chemické prvky. Kovy by tu situaci tady vyjůtuboval, Mitch ji naštěstí rozstřílel a rozsekal, což je mi jasně sympatičtější, ovšem víc než film na jednu noc z toho nebude. No ale toho Keatona teď asi budu odebírat...

Policajt nebo rošťák (1979)

Belmondo rošťák, film polda. Nějak mi to nešlo k sobě, dost možná za to ale může Krampolův dabing, který je tvárný asi jako ocel za studena. Já vím, že to je už nějaký ten pátek, ale to tenkrát dabéři neměli ve studiu telku, aby se mrkli, jestli ta postava zrovna utíká, brečí nebo kadí? Najdu si originál, slibuju, pak dám vědět.

Dobrý časy (2017)

Úlet, který si nejprve užijete a posléze pro něj nedokážete najít vysvětlení. Atmoška, která drapne jako vášnivá zrzka a jestli se považujete za olympioniky v disciplíně "Uhádnu jak to bude dál", tak tady jsem na vás fakt zvědav. Jo a Robert se může přestat maskovat, my už všichni víme, že Twilight nebyla jeho chyba a že hrát umí!

Který je ten pravý? (2017)

Ráno jsem si šel koupit boty a tvrdili mi, že jsou to čtyřicet trojky, i když jinak nosím čtyřicet dvojky, v poledne jsem šel do krámu pro máslo a řekli si o šedesát korun, i když jsem čekal tak půlku, no a odpoledne jsem šel do kina a tam se mi pro změnu snažili nakukat, že Whiterspoonový je čtyřicet, i když vypadala líp než dvacítka na pokladně. Já teda nevím, z jaké planety za námi Reese přiletěla, ale když už mám od včerejška v číslech profesionální hokej, mohl bych se taky vzepřít chlapskému čtyřbloku z filmu a myslet si, že ten pravý jsem tady jedině já. Tahle komedie asi fakt vznikat vyloženě nemusela, ale to spousta z nás tady a stejně nám nevadí, že tu jsme.