Skleněný (2019)

Mě se to líibilo. Odkaz na komiksy je zde parádní, působil na mě mnohem silněji než v případě Vyvoleného. McAvoy opět jede orchestr, Willise to klasicky nebaví a Jackson není osina v prdeli, takže to jde. Paulson je příjemné osvěžení. Konec byl originální a nenapadá mě jiný důstojnější způsob, jak tuto trilogii zakončit. Jsem docela i rád, že jsem se nedočkali ani filmem slibovaného fightu na "Marvel tower". Za mě určitě koukatelný (a co se týče hudby tak i hodně dobře poslouchatelný) a vůbec neurazilo.

Halloween (2018)

Má horlivá očekávání shořela stejně jako Michael Myers ve sklepě (bacha, spoiler. Ups). Příběh postavený na náhodách a totální debilitě všech postav, které jsou všechny do jedné nesympatické a otravné. Ve filmu nebyla jediná postava, které bych nepřál smrt. Jednu hvězdičku dám za hudbu a za to, že jsem při sledování cítil pravděpodobně úplně stejné utrpení, jako všechny oběti. Tohle se režisérovi, ač to chtěl asi trochu jinak, určitě povedlo.

Slender Man (2018) odpad!

Když jsem tu viděl 35%, tak jsem si říkal, že to přeci tak hrozné určitě nebude. Ve finále to ale bohužel bylo ještě horší. V příběhu se skáče sem a tam, takže kolikrát si nějaké události musíte i domyslet, a když už to dojde k nějaké očekávané akci (o podání té akce se tu asi bavit nechceme), tak jí ukončí finálové titulky. Nejvíce mě srala neschopnost režie a to, že se Slender manem to mělo stejnou možná tak podobu stínu. Jakékoliv chování Slender mana, které známe například z her, se tu úplně ignoruje. Když už se do něčeho chci srát, tak bych si o tom měl něco nakoukat nebo načíst. Tohle je totiž fakt bullshit a celé to působí, že to natáčel jeden týpek na videokameru a celou dobu říkal "kurva, pojďte to dotočit, ať si můžu jít zase šlehnout".

Kong: Ostrov lebek (2017)

Těžko říct co je víc trapnější - jestli zoufalá snaha o znásilnění predátora, nebo snad (bohužel dokonalé) vyobrazení americké hlouposti? Z aktérů tak nebyl jediný, kdo by mě alespoň v určité části děje nesral - a to bohužel musím říct i o S.L.Jacksonovi, který ač mi jinde nijak nevadí, mě v tomhle skvostu neuvěřitelně sral. Jediné co se mi líbilo, tak že občas to alespoň dobře vypadá. To už ale v dnešní době přestává stačit..

Léto 84 (2018)

Tenhle 80' oldschool styl ve stylu Stranger things už začíná být poněkud neoriginální, nicméně mě to stále vůbec neuráží a říkám "ještě".

V pasti (2018)

V porovnání s podobným Tichým místem určitě lepší. Děj filmu jsou v podstatě z 80% flashbacky, ale překvapivě to vůbec nevadí, protože horor/thriller s "uvězněnou" skupinou sympaťáků funguje vždycky. Díky nim je i méně standardně protivné Bullock, takže přežít ty 2 hodiny není zase takový trest - ta omáčka okolo je poměrně chutná. Líbí se mi i tajemno, jsem tedy rád, že CGI se týkalo pouze "větru". Co se týče příběhu, tak asi nebude žádné překvapení, že s délkou stopáže narostl i počet hovadin. Samozřejmě, blbostí je tam habaděj, ale s tím, že u toho nebudete moc přemýšlet, do toho tak nějak jdete. Film jako celek kupodivu docela funguje.

Neznámý voják (2017)

Zpracováno kvalitně - záběry pěkné, hudba dobrá, neznámí vojáci super.. Film ale bohužel nemá jediný zapamatovatelnější (v tomto žánru asi žádoucí "srdceryvný") moment, takže spíše než potěšení to přináší utrpění, ta délka je totiž fakt nesnesitelná. Ke konci mě film už ani moc nebavil. Asi bych musel být fin, abych film dostatečně ocenil. Znova si ho určitě nepustím.

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Pohlreich mě bavil. Toto mu sice nesahalo ani po kotníky, ale furt to dokázalo zabavit a je trochu škoda, že došlo ke zrušení. S každým dílem ta kvalita rostla a furt lepší něco, než vůbec nic.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Akcí jako John Wick, honičkama jako Rychle a zběsile, a přesto se u toho člověk dokáže i usmát. Nečekal bych, že v žánru akce se ještě dá být takto originální. Scéna s policistkou top. Tady už snad nejde jít ani výš.

Upgrade (2018)

Tak tohle bylo boží. Nejsem žádný skalní fanoušek sci-fi, ale tohle je prostě něco, co můžu. Vždyť tohle v podstatě jde proti veškeré definici žánru sci-fi tím, jak až děsivě reálné to je. Film jsem si užil, v hlavě ho nosím už dva dny. Konec byl fakt skvělý a celkově i celou stopáž jsem jen seděl jako přikovaný a zíral, co se to vlastně děje, a v napětí čekal, kam to vlastně směřuje. Hodně parádní film!